Elektrika

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

25. feb 2009 22:23

Nisem čisto podrobno prebirala vseh vaših odgovorov, bolj preletela sem jih in povzela, da so položnice za elektriko previsoke. Res je, da ob naših skromnih plačah vsaka položnica pomeni velik poseg v prihodke. Vendar pa, če pogledamo drugače: 60 € mesečno pomeni 2 € dnevno. Se vam to še sliši tako ogromno? Svojo prijateljico, ki se je ob predzadnji podražitvi (progresivni način obračunavanja) zelo razjezila, sem vprašala, koliko dnevno porabi za cigarete. Sama sem nekadilka in nimam predstave, kakšne so cene. Ampak skoraj ne verjamem, da je zavojček cenejši od 2 €, pa kljub temu kadi. Ne, pri cigaretah ne bi "šparala", elektrika je pa velik strošek! Pa naprej, koliko porabite vi in vaši otroci za pogovore z mobilci? V mojih mladih letih nismo porabili čisto nič, ker jih ni bilo, pa smo kljub temu preživeli. Verjetno je še kakšno področje, kjer bi se dalo kaj prihraniti, pa na to niti ne pomislimo. Ko pa za kakšno ure ali ob neugodnih vremenskih razmerah, celo kakšen dan ni toka, ugotovimo, da brez elektrike sploh ne moremo več živeti. Meni osebno se npr. 2 € dnevno, ob vsem, kar mi električna energija omogoča, ne zdi tako velko. Mimogrede: na internetnih straneh Elektra Ljubljane dobite različne nasvete, kako prihraniti pri porabi el. energije in kako odkriti največje potratneže. Med drugim so to tudi računalniki, pa televizorji in podobne naprave vključene na "stand by". Lep pozdrav! iza56

mateja11  

član od: 8.3.2006

sporočila: 35

8. jun 2009 22:11

Pozdravljeni. Živim v podnajemniškem stanovanju (v hiši) in sem glede na mesečne položnice plačevala del zneska (je le ena položnica). Za zgornje nadstropje je poseben števec, sedaj pa me zanima, če iamte podatke koliko kWh elektrike približno porabite na mesec ali pa na leto. Sedaj se selim drugam in so ravno dobili poračun in nočem plačevati njihovega dela. Hvala za odgovore. mateja11

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

8. jun 2009 22:21

veverica je napisal/a:
Elektro podjetja pravzaprav niso več monopolisti. V okviru Slo lahko po mojih informacijah presedlaš na katerega koli ponudnika. Le tistemu, ki ima do tebe vod, moraš plačati zakup/najemnino voda. Se pa podjetja zagotovo dogovarjajo med sabo, tako da pravzaprav med njimi konkurence ni veverica
Elektro podjetje je monopolist! Prejšnji mesec je znanec prešel k cenejšemu ponudniku elektrike. Elektrika je res cenejša, a kaj ko potem dobiš račun še od elektro Ljubljana za uporabnino vodov in je v končni fazi plačal še 5 evrov več kot ponavadi. Vedno je treba prebrati drobni tisk, na katerega te nihče ne opozori! gasperp

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

28. okt 2009 18:39

Ker spomladi nismo dobili nič poračuna, pa nas je sedaj šok, ko je prišla položnica za 155€.... Nov obrok za električno energijo pa je iz 75 poskočil na 91€. Je še kdo dobil tako velik poračun in toliko povečano položnico? Moram pa povedati da smo v hiši dve družini vsaka s svojim gospodinjstvom??!! petardica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. okt 2009 19:44

No če sta v hiši dve družini to niti ni tako velik znesek. Mislim, da boš morala kar plačati, sploh ker nisi dobila spomladanskega poračuna in zaradi tega je tudi nov obrok višji. Ja energija, voda, smeti postajajo vse dražji in dražji. To je pač cena življenja ,ki ga živimo. LP hedonist

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. okt 2009 20:37

petardica je napisal/a:
Ker spomladi nismo dobili nič poračuna, pa nas je sedaj šok, ko je prišla položnica za 155€.... Nov obrok za električno energijo pa je iz 75 poskočil na 91€. Je še kdo dobil tako velik poračun in toliko povečano položnico? Moram pa povedati da smo v hiši dve družini vsaka s svojim gospodinjstvom??!! petardica
Predvidevam, da na enem odjemnem mestu. In kaj še čakate? Zamenjajte dobavitelja električne energije. Le zakaj bi Elektro Ljubljana delal tako, kot Telekom, predno so se pojavila konkurenča podjetja. Mi smo z novim dobaviteljem več kot zadovoljni. lp Vesna

nikole  

član od: 15.5.2007

sporočila: 34

28. okt 2009 23:03

Tudi jaz sem z novim dobaviteljem elektrike zelo zadovoljna, se kar pozna pri računu. LP nikole

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. okt 2009 23:25

No gasperp, če ne prebereš dobnega tiska si pač sam kriv, za te stvari te res ni nihče dolžan opozarjati. Vsak pameten to stori brez opozarjanja. Kar se Elektra Lj. tiče, tudi ni tako kot razlagaš. Če nisi probal pri drugem dobavitelju sam, ne govori to kar ne drži. Elektro nam ni poslal še nobene položnice za uporabo njihovih vodov, pa je minilo že nekaj mesecev odkar imamo novega dobavitelja, elektrika je bistveno, bistveno cenejša kot pri Elektro Ljubljana. Kaj kdo pove in kako to drugi naprej prenašajo pa tako ali tako vemo. Vsak malo doda, pa je cela zmešnjava... lp Vesna

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

29. okt 2009 12:00

Elektro Ljubljana. stanovanje v bloku, dva uporabnika, pralni stroj A, sušilc C, pečica, steklokeramični, skrinja, računalnik, TV, DVD, radio v kopalnici (občasno) + dnevna (veliko) + spalnica (občasno), likalnik (praviloma samo v nedeljo popoldne tam nekje od Nigelle do Dnevnika z vmesno pavzo), osvetljava, fen (veliko). Položnica variira od 41 do 45 evrov in se cena v minulem letu ni kaj dosti spremenila. Vzrok mojih glavobolov niso stroški za Elektro, temveč za upravnika bloka. Ta je v zadnjem letu položnico pošteno navil in sicer od 60-70 na 80-95 evrov na mesec. Košuta

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

29. okt 2009 12:20

Tudi midva sva pri Elektro Ljubljana. V bloku, 2 uporabnika in z elektriko ne varčujema (kar pomeni, da likam, kuham, perem takrat ko je treba oziroma kadar se mi ljubi, ne takrat ko je poceni elektrika), podobno kot Košuta - 2 računalnika, DVD, TV, pralni stroj, steklokeramika, pečica, likalnik (povprečno 1x na teden) - mesečni račun 42 eur. Sem delala izračune tudi za druge ponudnike, pa je bila največja razlika 2 eur, tak da se mi ne splača. Kar se pa stroškov v bloku tiče plačujemo okoli 80 eur (pozimi, ko je ogrevanje in je res vroče v stanovanju), poleti pa okol 50 - 60 eur. Se pa spomnim, ko sem živela v študentskem stanovanju, smo imeli ogrevanje na plin, plačevali pozimi po 200 eur za upravnika pa nas je vseeno zeblo kot cucke. Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti