Elektrika

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. feb 2009 9:30

Basti je napisal/a:
Mi imamo položnico za elektro 53€. S 1.3. se podraži za 10%, tako da bo tam nekje 58€. Smo pa tričlanska družina, kuhamo na plin, peremo ponoči ali ob vikendih, pomivalca nimamo, povsod so varčne žarnice, ...Skratka, varčujemo kolikor se da. Res pa grejemo vodo na el. bojler, pa tv in rač. sta nonstop prižgana. Se mi zdi, da kar veliko plačujemo. Vedno sem mislila, da mora biti bojler ves dan prižgan, vsaj tako so mi vedno govorili, zdaj pa sem na elektro strani prebrala, da ga moramo vklapljati le ob cenejšem toku. Ali ga vi izklapljate? Pa še link do:"Kako prihraniti do 50% el. energije!" http://www.hse-energija.si/fileadmin/energij lp Saša
tudi mi imamo v kopalnici bojler ves cas prizgan, res pa ogrevamo vodo na relativno nizko temperaturo - tako da ko se tusiras ne potrebujes nic hladne vode . Ko sem stanovala kot podnajemnik sem vodo grela samo v poceni tarifi, potem je pa zvecer ni bilo, trajalo je itak celo vecnost da se je segrela itd... Ze zaradi komoditete raje placam kak evro vec, kot da bi sla se enkrat skozi tak rezim. Ce gledam kako vse varcujete moram priznati da smo pri nas res razsipni. Nimamo varcnih zarnic, ne izklapljam kar naprej, sploh ne gledam na uro kdaj je cenejsi tok. Res pa nimam steklokeramicne plosce, pomivalnega stroja, susilnega stroja, zamrzovalnika, sesalca, likalnik uporabljamo minimalno . Od gospodinjskih pripomockov uporabljam mikser in mlincek za kavo. Pa se to malokrat, ker smo trenutno v fazi peke piskotov . Poloznica za elektriko je cca 30€, ravno tako smo trije. LP, R.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

24. feb 2009 10:00

Ko gledam vaše račune za elektriko me kar strese. Naša položnica je bila še lanskega maja nekaj čez 35e.Včeraj pa sem plačala samo 29,96e. Smo 4članska družina živimo v bloku.Dnevno so v uporabi 3računalniki,2tv ob vikendih še tretji.Pečica nekako 2-3 tedensko(štedilnik star približno 7 let).Seveda tudi hladilnik(že kar star ampak noče se pokvarit).Pralni stroj ob vikendih oziroma ponoči.Likamo ,ko je čas ne glede na tarifo.Mikrovela obvezno tudi večkrat dnevno.Da ne govorim o lučeh.Če sem doma sama je razsvetljeno,ko za božič.Imamo pa povsod varčne žarnice.Bojlerja nimamo. Mislim,da naš račun za elektriko ni visok tako ,da stem nimamo problemov. kriznana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. feb 2009 10:31

Pogledat sem šla cenike (Elektro Gorenjska). Neodvisno od obračuna dodatne porabe bo cena višje tarife za 20 %, nižje pa za okrog 16 % višja.  Plus še neki novi prispevki za zagotavljanje oskrbe z električno energijo in za zagotavljanje proizvodnje električne energije .  Plus obračunska moč, ki je za trofazno napeljavo dražja od dvofazne. Zaenkrat plačujemo okrog 55 € mesečno za 4 člansko družino s standardnimi gospodinjskimi aparati, brez bojlerja, brez  sušilnega stroja in z varčnimi žarnicami v vseh pomožnih prostorih (stopnišče, klet, garaža), kuham pretežno na plin. Dnevna poraba 20 kW, se pravi, da bodo krepko zaslužili z zaračunavanjem prekomerne  porabe.

Vsako leto dobimo tudi preglednico, kje smo z našo porabo v povprečju na območju Elektro Gorenjske. Seveda izpademo zelo potratni. Kajti v preglednici so  zajeti tudi vsi nešteti vikendi, ki so nastanjeni par tednov ali kvečjemu mesecev na leto s po 1 ali dvema osebama. In tako lepo pravično izpade, češ prav vam je, ko pa ne varčujete - poglejte druge.

Cila

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

24. feb 2009 10:46

Vidim, da so vmes velike razlike v cenah npr. za 4 člansko družino. Nekateri imajo 30-40,00 Eurov nekateri pa med 50-65,00 Eurov. In vsi rabimo skoraj iste električne-gospodinjske aparate. Mi imamo Elektro Maribor. In naj bi s 01.03. šla elektrika za 10% gor? Omenili ste nekateri, da bi naj tisti, ki porabijo več elektrike več plačevali? Na kakšni podlagi? Sem vas dobro razumela? Vse cene samo gor in gor...a plače pa grejo dol in dol. bisagolf

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. feb 2009 15:54

Jaz sem plačala okrog 60 evrov, pa smo 3 v stanovanju. Meni se zdi grozljivo. Da ne govorim o stroških kurjave, ki so poskočili za več kot 100%, pa se kuri na olje, imamo svojo lastno "toplarno". S tem, da imam radiatorje zaprte skoraj na full povsod, imam pa 25 stopinj noter, pod to ne pridem. No, kje je tukaj kaka osveščenost, če kurijo kot "pri norcih" za brezvzeze... lidka [sonce]

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

25. feb 2009 16:13

Naj še jaz jaz pristavim svoj piskrček. Smo štiričlanska družina, živimo v bloku. Perem in sušim ob vikendih, likam,ko je čas. Bojler imamo pozimi na centralno. Do sedaj sem plačevala okrog 55€ januarja pa sem dobila poračun 195 €. Me je skor kap. Naslednja položnica pa spet 53€. Mislim, da je Elektro tak monopolist, da izdajajo račune kakor se jim k...dvigne. Oprostite, vendar, ko sem šla z poračunom in računom za tekoči mesec na elektro mi niso znali razložiti vseh tistih cifer. L e kako za vraga naj potem navadni smrtniki razumemo obračun???? Od sedaj naprej bom 14 dni vsak dan ob isti uri čekirala števec in ugotavljala, kaj je največji porabnik. Lepo in radi se imejmo ursa40

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

25. feb 2009 16:26

No tudi mi 4 članska družina v hiši in imamo samo enotarifni tok, in poleg normalne orabe tudi obevzna uporaba električne pečice ( štedilnika za peko ) 3-4 tedensko in imamo položnico cca 55,00 eura. priv priv

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2009 16:38

Vidim, da naših 60 evrov na mesec niti tako zelo veliko. Je pa res, da je bojlerček le v kuhinji, nonstop vključen, medtem koje topla voda na centralno kurjavo.

Ko perem, likam ali delam karkoli drugega, večinoma ne gledam na tarifo, tako da bi verjetno lahko še kaj privarčevala, če bi posodo in perilo prala na cenejši tok. Malo po malo, bi se morda nabralo, ampak potem bi morala malo več razmišljat o vsem tem, pa bi sprot ikaj pozabila...

 

Da so pa elektro podjetja (pa ne samo elektro) monopolisti in da nam zaračunavajo marsikaj, je pa tudi jasno... A kdo bi jim prišel do živega.

Tako kot je nola obupala z vodo.

 

Pozdrav, Mamamia

 

 

mamamia

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. feb 2009 19:21

mamamia je napisal/a:
... Da so pa elektro podjetja (pa ne samo elektro) monopolisti in da nam zaračunavajo marsikaj, je pa tudi jasno... A kdo bi jim prišel do živega.

Tako kot je nola obupala z vodo.

 

Pozdrav, Mamamia

 

 

mamamia
Elektro podjetja pravzaprav niso več monopolisti. V okviru Slo lahko po mojih informacijah presedlaš na katerega koli ponudnika. Le tistemu, ki ima do tebe vod, moraš plačati zakup/najemnino voda. Se pa podjetja zagotovo dogovarjajo med sabo, tako da pravzaprav med njimi konkurence ni veverica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. feb 2009 19:28

Dve gospodinjstvi s 3+4 člani plačamo okrog 80€ na mesec.

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti