Elektrika

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

23. feb 2009 11:21

Pogledati sem šla račune za

jan 2008 =67,23 € in

jan 2009 =103,00 €.

Kar občutno višji strošek za elektriko po enem letu pa ne zaradi tega, ker bo mi več porabili. Strošek vodarine in smetarine je pa konstanten, od 62 do 63 €, od tega 25 €7 mes.  za odvoz bio odpadkov.

barbara9

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

23. feb 2009 11:32

barbara9 misliš, da se je v enem letu toliko podražila elektrika? Če pa moja starša plačujeta že nekaj let približno isti znesek cca 15-20,00 Eurov. No ne vem. Ampak v enem letu se ti je pa znesek pošteno povečal. Koliko pa vas je v gospodinjstvu? Meni je čudno, ker manj uporabljamo električne pripomočke, več sploh ne uporabljamo kmetijskih aparatov, saj kmetije več nimamo, dve osebi (na žalolost)sta manj v gospodinjstvu.... bisagolf

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

23. feb 2009 13:55

Smo petčlanska družina in se nam je strošek elektrike povečal iz 40 na 62 evrov. Čeprav po stanovanju menjamo standardne žarnice za varčne, izklopili smo star hladilnik v kleti, peremo in pomivamo po 22 uri ali več ob sobotah in nedeljah. No, računalnik je stalno prižgan, čeprav ni v rabi. Ali s tem porabimo veliko energije? lp rolada

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

23. feb 2009 13:58

Mi imamo položnico za elektro 53€. S 1.3. se podraži za 10%, tako da bo tam nekje 58€. Smo pa tričlanska družina, kuhamo na plin, peremo ponoči ali ob vikendih, pomivalca nimamo, povsod so varčne žarnice, ...Skratka, varčujemo kolikor se da. Res pa grejemo vodo na el. bojler, pa tv in rač. sta nonstop prižgana. Se mi zdi, da kar veliko plačujemo. Vedno sem mislila, da mora biti bojler ves dan prižgan, vsaj tako so mi vedno govorili, zdaj pa sem na elektro strani prebrala, da ga moramo vklapljati le ob cenejšem toku. Ali ga vi izklapljate? Pa še link do:"Kako prihraniti do 50% el. energije!" http://www.hse-energija.si/fileadmin/energij lp Saša

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

23. feb 2009 17:28

Smo štiri članska družina ,na mesec plačujemo 43E za elektriko,sta pa pri hiši dva mulca ,ki vedno kaj popravljata v garaži in takrat je razsvetljeno kot v Las Vegasu,tako da se mi ne zdi visok račun .Si pa redno zapisujem konec meseca porabo (nimamo digitalnega prenosa) el.toka .Lani sem plačevala 52e tako da sem imela pol dva obroka in pol "zastonj" jampina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. feb 2009 22:04

Kot prvo je pomembno na kateri "Elektro" ste vezani. Trenutno sta najbolj goljufiva naš ljubljanski in gorenjski. Ki sta se lotila kaznovanja "nevarčnežev".Palico v roke pa gremo. Seveda po njihovo. Mar je njim za ekologijo in varčnost, samo za dobiček se jim gre. Vse je v nekih povprečjih. Nam se je elektrika podražila za 60% (faktor imamo ta mesec že 1.78) in to zato, ker smo tako nevarčni, da na istem števcu visimo dve družini, ogrevamo se pa s toplotno črpalko. Seveda moramo biti kaznovani za tako razsipnost. Putinovega plina ne porabljamo, pa tudi število glav v hiši ni tako majhno, pa vseeno. Če smo nevarčni, smo nevarčni.

In če bi res želeli "meriti varčnost", potem bi morali vzeti porabo vseh energentov na OSEBO, na pa porabo elektrike na števec. Politiki molčijo, zgleda da se jim taka svinjarija ne zdi dovolj pomembna, je pač več davka...

Tako da ne vem katere prašičevce bi dal človek raje iz korita pod palico - politične marionete, ki ne zaustavi tega ali Elektro, ki se je spomnil tega ukrepa. Sem mislil da se bomo kaj naučili iz Putinove lekcije, a se nismo. Subvencij na toplotne črpalke ni več, ponovno pa se subvencionirajo plinski kotli. Ekologi so pa lepo tiho.

Mimogrede, nisem še slišal da bi bil kdo kaznovan, ker porabi več. In zato ne razumem zakaj mi peremo perilo 2x dražje kot nekdo drug.

Zdaj bo pa Elektro spet dražil. V povprečju za 10%, pomeni za nas verjetno spet za 50.

Jernej - zasebno mnenje

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. feb 2009 6:42

Mi smo 4 članska družina. Imamo vse gospodinjske aparate: hladilnik, zamrzovalnik, pralni in pomivalni stroj, pečico, kuham na plin, v kuhinji 5l bojler, računalnik, 2 Tv-ja, Hi fi, pa še en 2 glasbena stolpa, pa...en kup malih gospodinjskih pripomočkov. Tudi ti žrejo elektriko, največ kuhalnik vode. Perem večinoma ponoči v obeh strojih, tudi likam ko je cenejši tok. Pred 2 letoma smo menjali števec in se mi zdi, da je sedaj ceneje.

Na mesec smo lani celo leto plačevali 40€, sedaj pri poračunu pa smo 15€ v dobrem. Števec se sam prešalte, ko se ura menja, kot so zapisale že pred mano, pa je cenejši tok od 22-6 ure in ob praznikih in vikendih.

Tako da bomo tudi sedaj ob vnovični podražitvi plačevali tudi okoli 40 €. Meni se to zdi nekje normalno za 4 člansko družino. Aja, in mislim, da je tudi pomembno, da živimi v bloku. Mislim da je tudi hiša sama po sebi en veliki potrošnik, tako kurjave kot elektrike.

Pa lani nam je crknil hladilnik in zamrzovalnik, tako da smo kupili oba nova. Naš serviser nas je opozoril, kaka naj kupimo in obvezno, naj kupimo hladilnik, ki nima zraven zamrzovalnika, ker 1x več porabi elektrike. In v trgovinah smo preverjali in res, vsak hladilnik, ki je imez zraven zamrzovalnik, ne glede, če malega ali velikega, je imel porabo najmanj 1x večjo od samega hladilnika. Zato smo kupili dosti večji hladilnik brez zamrzovalnika, sedaj imam vsaj prostor za vse kar rabim.

Kyara

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

24. feb 2009 6:43

Bisagolf, račune za elektriko nam izstavlja gorenjski Elektro. V hiši živimo z moževimi starši. S približno enakimi porabniki el. energije, kot ste jih naštevale ostale.

barbara9

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

24. feb 2009 7:51

Kaj se jezite, mene je včeraj skoraj vrglo, ko sem dobila poračun 370 € mišika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti