Elektrika

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. feb 2009 18:17

Ava se strinjam s tabo. petardica

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. feb 2009 22:08

Glede cenejšega toka so termini tako kot so ti napisale predhodnice. Preveri pa tvoj števec, če je na njem enako ura kot je dejansko ura. Pri nas je bila ura na števcu in dejanska ura zamaknjena za 2 uri. Pri nas dve družini v hiši (ena dvočlanska, ena 4 članska) porabimo elekrike po novem ravno 100€, pa peremo in pomivama vse na cenejšo tarifo : ((

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. feb 2009 22:10

Mesečno plačuje naša družina okoli 60 evrov za elektriko. Aparati, ki delujejo, so klasika: tv,hifi, računalnik, pralni in pomivlani stroj, steklokeramični štedilnik, hladilnik in zamrzovalnik od večjih aparatov, nekaj hodnika v skupni hiši, pa garaže in klet - žarnice gredo na naš strošek. Svakinja plačuje približno enako, tašča deset evrov manj, torej okoli 130 do 140  evrov za celo hišo. Nimam pojma, a je to veliko ali ne.

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. feb 2009 4:44

Najbrž malo smetim, ni elektrika, ampak voda.

Na Obali voda ni poceni, to vemo in pojemo. No, jaz sem jo leta kar plačevala in plačevala in plačevala, dokler se predlani nisem odločila, ( pa ne zaradi cene vode, druge razloge imam, o tem kdaj drugič) da  ne bom več zalivala.

Vodomer pridejo kdaj pa kdaj odčitat, števec je v jašku, pa ker nisem kobra in ker sem lahkoverna, sem ga videla samo vsako leto pred zimo, ko sem ga zadelala s stiroporom kot mi je svetovalo lokalno vodarstvo.

Pa takole plačujem še naprej, ne zalivam, pa manj nas je v hiši, pa se enkrat splazim do števca in vidim, da imam takole še za celo leto ali dve fore - sem šla pogledat račune in sem videla, da je za več kot 200 kubikov  plačanega več kot porabljenega.

Sicer zelo prijazna vodna predstavnica mi pojasni, da je stric, ki popisuje števce na bolniški in da zato obračunavajo pavšal; pa naslednji in še mesec za tem sitnarim in še sitnarim in me po telefonu vprašajo če imam preveč časa in premalo hormonov, da se mi da prerekati za dvajset ali tristo evrov.

Imen pa nimajo, je tak zakon,  (ma še kej niste šlišala ki je zaščita ud privaritete ze nes druhe) sem šlišala, res niso veliki soldi in kot je rekel že moj papa, z biki se ne moreš bost.

A ne slišim en dan eno ropotanje po dvorišču, vrata zaklepam (odkar so mi ukradli najljubšo moti ko, saj druge stvari, kraje računalnikov itd. nekako sprejmem kot širitev EU itd ), no grem gledat.

Sem rekla fantom: Ma dobro fantje, ma kdo bo en ventil od vodovoda kupil, plezat čez škarpo ma kaj ste živi ali od FG.

So bili od RV in kot so mi razložili, imajo pooblastila za vstop na zasebna zemljišča, ker oni so VODA in cara sjora, mica te ne gusta bet brez.

No konec dober, vse dobro. In z Rv smo začeli na čisto, brez kakšnih poračunov.

Ne pit vode v Piranu

nola

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. feb 2009 8:57

Račun za elektriko znaša od 40 €, pa tja do 47 € največ. Imamo vse gospodinjske aparate ( pomivalca, pralni stroj, sušilca, mikrovalovko, hladilnik v kombinaciji z zamrzovalno skrinjo, steklokeramičen štedilnik). V kopalnici imamo 80 literski bojler, v kuhinji smo ga izključili, ker imamo pomivalca in če rabimo toplo vodo jo gremo iskat v kopalnico ali pa jo segrejemo v mikrovalovki, pa dva računalnika, televizijo, glasbeni stolp in ostale zadeve. Večinoma peremo in sušimo, ko je poceni tarifa, a velikokrat tudi ne. Smo pa tričlanska družina. Se mi zdi, da ni tako pretirano visok znesek računa, glede na število aparatov, ki jih imamo. Cenejšo tarifo pa imamo vse leto ob istih urah, tudi ko se ura premakne za eno uro nazaj ali naprej. LP! fakin712 Sporočilo je spremenil(a) fakin712 dne 22. feb 2009 08:59:30

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

22. feb 2009 9:13

Je kdo v preteklih par letih zamenjal dvotarifni števec z enotarifnim? Ali obratno.

Namreč, letos bom uvedel svoje odjemno mesto, pa ne vem, kaj se mi bolj izplača.

Malo sem se naveličal čakanja na poceni tok pri pranju in sušenju perila, da ne govorim, da pečico večinoma vklapljam čez vikend ali ponoči. Čez teden tako redko jemo kaj iz pečice (imam eno potratno zadevo), pa bi mi velikokrat prišla prav, predvsem iz naslova prostega časa oz. časa, namenjenega družini.

Po drugi strani pa ne vem, kolikšna bi bila razlika na računu...

Torej, mi lahko kdo svetuje?

strippy

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. feb 2009 10:39

Strippy, najbolje, da poiščeš cenik tvojega ponudnika elektrike (se da dobiti tudi  na internetu) in ga dobro preštudiraš.

Sama sem se šla pred časom neke primerjave, pa se mi je takole na uč zdelo, da v končni fazi kakšne velike razlike ni.

Cila

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. feb 2009 14:32

Pri nas plačamo cca 54€, dve družini (2+3), s tem, da nimamo električnega bojlerja, za katerega se mi zdi da je največji porabnik elektrike. Razmišljam pa o toplotni črpalki za sanitarno vodo. Ali ima katera izskušnje z njo? Vesela bi bila vsake informacije (cena itd.) anitram1

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

23. feb 2009 9:57

29,99€, dva člana gospodinjstva, kuhava na plin, ostalo pa : Tv,Hifi, računalnik, hladilnik, pralni stroj , sušilec, pečica, mikrovalovka. Ni pretirano, sem pa pepirčana, da se bo z nakupom novega hladilnika strošek znižal, ker je obstoječi že zelooo star in potraten. Se je poznalo tudi pri zamenjavi pralnega in sušilnega stroja.

Tanja

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

23. feb 2009 10:57

V hiši na podstrešju stanujem jaz, mož in sin, spodaj pa tašča sama in plačujeva (midva z možem) cca 65,00 evrov, kar je za moje pojme preveč. Imamo pa 3 TV, 1 računalnik, 2 pralniva stroja, mikrovalovno, 2 hladilnika, zmrzovalno skrinjo, 2 pečici, 1 steklokeramično ploščo, 1 pomivalni stroj. Prej nas je živelo več (2 osebi) približno še pred 2 letoma. In smo normalno več uporabljali električne pripomočke. Prej smo še uporabljali mašine za kmetijsto, ki so občutno več potrošili elektriko, kot npr. mlin za mletje pšenico ter koruzo za prašiče. ( ne vem kako se taki napravi drugače reče mi v prekmurju pravimo širot) in smo takrat plačevali še v tolarjih 12.000,00 SIT. V dveh letih pa ni vrag, da se je elektrika za toliko podražila. Ne vem po mojih izračunih bi morali manj plačevati. Bom počakala na obračun potem pa če se račun ne bo zmanjšal, grem na Elektro vprašat zakaj imamo tako visok račun. Naj mi razložijo. bisagolf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti