Pustni krofi od reca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2010 21:33

Renata veš kako to narediš- Med dlanmi mencaš in krožiš kroglico toliko časa, da je na obeh straneh gladka. Uporabi malo moči pa bo. lp Vesna

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. feb 2010 7:53

Men pa včeraj prvič niso ratali, delala čisto po receptu. Masa je bila prečista, in sem morala dodat še precej moke, pa mi je vseeno kar močilo. Tako, da so bili zaradi preveč moke pretežki in so mi v olju potonili, tako da so bili brez obroča, oblike kot žogice. Sumim da z moko ni bilo nekaj vredu. Teka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

14. feb 2010 8:53

Moka jo res lahko zagode pri delanju kvašenega testa. Nikakor se testa ne da osušiti in potem tudi čisto navaden kruh pride nizek in zbit

rrr

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

14. feb 2010 10:00

Reca je napisal/a:
Renata veš kako to narediš- Med dlanmi mencaš in krožiš kroglico toliko časa, da je na obeh straneh gladka. Uporabi malo moči pa bo. lp Vesna
Na eni strani mi je samo tak vrtinec.A vzhajate na obeh straneh? renata69 http://renata69.moj-album.com/ Komaj zdaj sem opazila,da se vzhajajo na obeh straneh,mogoče je pa bilo to krivo,ker sem samo na eni strani.Delam zdaj eno rundo,pa bom zdaj na obeh. Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 14. 2010 10:28

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. feb 2010 11:52

renata69 je napisal/a:
Reca je napisal/a:
Renata veš kako to narediš- Med dlanmi mencaš in krožiš kroglico toliko časa, da je na obeh straneh gladka. Uporabi malo moči pa bo. lp Vesna
Na eni strani mi je samo tak vrtinec.A vzhajate na obeh straneh? renata69 http://renata69.moj-album.com/ Komaj zdaj sem opazila,da se vzhajajo na obeh straneh,mogoče je pa bilo to krivo,ker sem samo na eni strani.Delam zdaj eno rundo,pa bom zdaj na obeh.

 

Moje kroglice za krofe sploh niso bile gladke, ko sem jih dala vzhajat, take zareze so bile v testu. Ampak ko so 15 do 20 minut vzhajale, so bile na vrhu lepo gladke, in ko sem jih obrnila in pustila drugič vzhajat, je bilo potem na drugi strani enako, torej je bila površina lepo gladka. In krofi so se potem lepopekli in so imeli venček, morda so bili trije ali štirje malo poševni (menda od ruma ...).

 

Katarina K, na moji SK plošči se temperatura zniža v tistem trenutku, ko gumb obrnem na nižjo številko, in ni s cvrenjem, ne samo krofov, nikakršnih težav. Sicer se tudi jaz ne držim minut, kot je v receptu, ampak bolj tako, po občutku oziroma ko vidim barvo. Sem pa eno rundo malo "potemnila", ampak je bilo še v mejah sperjemljiva, niso zamorčki ratali ....

 

Ne bom jih pa več sama pekla, vsaj letos ne, ker smo včeraj dobili dva kartona po 20 krofov, in v torek bo enako, tako da res nima smisla.

 

Uživajte v peki, mamamiaSporočilo je spremenil(a) renata69 dne 14. 2010 10:28

mamamia

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

14. feb 2010 13:08

men krofi uspejo....v kruhomat dam približno 4 dcl mleka ,4 rumenjake,2 veliki žlici sladkorja,sol -2x zajamem med prsti,potem vsujem na vse to moko ene 40 dkg...in na en konec kocko kvasa na drug konec še pol dcl olja,lahko še limonino lupino. potem pa pustim na programu za gnetenje in ko se začne gnesti pustim minutko-zmes je res tekoča šele nato odprem pokrov kruhomata in vsujem še malo moke,pa še malo ,ko se zmes začne ločevat od posode je zame ravno prav trdo zameseno.,,pustim vzhajat,zvrnem na desko in potem z pomokanimi rokami tržem testo stran in naredim kroglico med dlanimi ampak res na močno pregnetem in dam na desko,vzhajam jih kar ene 45 min. spoznala sem da je testo treba regulirat z moko-kot pravi reca ne vseh sestavin naenkrat vsut noter ker potem bojo krofi kot krompir, uporabljam moko tip 400-jo kar 25 kil kupim...pa še temperatura olja je pomembna ,če bo prevelika se bo krof prehitro zapekel in ne bo narastel in ne bo obročka. kuharca37

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. feb 2010 13:21

Sploh nimam problemov s testom, če je pretrdo. Bolj bi se bala preredkega.  Je pa pravilo, če je testo gostejše, je treba več kvasa: gosto testo = 40 g kvasa na 50 - 60 dag moke;  redkejše testo = dovolj 25 g kvasa za 50 dag moke.  Ko sem prvič delala testo po receptu, ki ga sedaj uporabljam, sem bila prepričana, da bodo krofi trdi in se ne bodo precvrli.  Pa so nasprotno mehki, lepo se precvrejo v samo 4-5 minutah (skupno na obeh straneh), niso luknjičasti ampak lepo gosti.

Včeraj sem po pomoti pri že tako gostem testu vsula v kruhomat 5 dag moke preveč in dobila res čvrsto maso, kot za kakšno pico. Ampak krofom ni to nič škodilo, ne na okusu, ne na obliki.

Cila

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

14. feb 2010 13:29

mamamia je napisal/a:

renata69 je napisal/a:
Reca je napisal/a:
Renata veš kako to narediš- Med dlanmi mencaš in krožiš kroglico toliko časa, da je na obeh straneh gladka. Uporabi malo moči pa bo. lp Vesna
Na eni strani mi je samo tak vrtinec.A vzhajate na obeh straneh? renata69 http://renata69.moj-album.com/ Komaj zdaj sem opazila,da se vzhajajo na obeh straneh,mogoče je pa bilo to krivo,ker sem samo na eni strani.Delam zdaj eno rundo,pa bom zdaj na obeh.

 

Moje kroglice za krofe sploh niso bile gladke, ko sem jih dala vzhajat, take zareze so bile v testu. Ampak ko so 15 do 20 minut vzhajale, so bile na vrhu lepo gladke, in ko sem jih obrnila in pustila drugič vzhajat, je bilo potem na drugi strani enako, torej je bila površina lepo gladka. In krofi so se potem lepopekli in so imeli venček, morda so bili trije ali štirje malo poševni (menda od ruma ...).

 

Katarina K, na moji SK plošči se temperatura zniža v tistem trenutku, ko gumb obrnem na nižjo številko, in ni s cvrenjem, ne samo krofov, nikakršnih težav. Sicer se tudi jaz ne držim minut, kot je v receptu, ampak bolj tako, po občutku oziroma ko vidim barvo. Sem pa eno rundo malo "potemnila", ampak je bilo še v mejah sperjemljiva, niso zamorčki ratali ....

 

Ne bom jih pa več sama pekla, vsaj letos ne, ker smo včeraj dobili dva kartona po 20 krofov, in v torek bo enako, tako da res nima smisla.

 

Uživajte v peki, mamamiaSporočilo je spremenil(a) renata69 dne 14. 2010 10:28

mamamia
So malo boljši,jih bom drugič dlje vzhajala.Hvala za napotke. renata69 http://renata69.moj-album.com/

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

15. feb 2010 9:33

z krofi je že tako enkrat ratajo drugč ne.Moji so bili danes malo nagnjeni,tudi gladki ne.Vceraj pa prav lepi. zakosek

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

16. feb 2010 8:25

OJ Danes je pust,grem delat testo za krofe, upam da bojo lepi krancelni. Enako želim vam vsem zaki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti