Pustni krofi od reca

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

13. feb 2010 12:26

zakosek je napisal/a:
tudi meni letos niso ratal,prosim za kak res enostaven in dober receptzakosek

Enostavneje po moje ne gre. Nikar ne vrzi puške v koruzo - gotovo bodo naslednjič uspeli!

Blanchy

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. feb 2010 12:35

Zdej ne vem kaj mislite pod pojem, da niso ratali. Al so bli preveč zbiti, al se niso dovolj spekli, al enostavno le obročka niso imeli. Ker mene npr. sploh ne bi motlo, če se ne bi naredil obroček in če bi bili vseeno fini rahli. gotovo bi jih zmazala 123 tudi brez obročka. Glede rahlosti je pa po moje takole. Tale recept je meni zelo ok napisan, ker je na koncu potrebno dodat še malo moke in tako se postopoma vidi, da je testo ok. Ker če je preveč moke, je testo trdo že v štartu in posledičlno bolj zbito. Pri tem receptu je na koncu, ko se doda še mleko in rumenjake z sladkorjem in kislo smetano, testo še premokro in se lepo počasi še malčič doda moko, tako, da ne rata pretrdo. Če bi bla pa napisana količina moke prevelika, bi takoj zabetoniralo testo, kot rečem jaz in se ga pol težko reši s tem, da se mu doda še malo mleka, je lažje, če se doda raje moko, če je testo še lepljivo. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2010 14:02

Veliko je odvisno od velikosti rumenjaka. Jaz nikoli ne kupujem jajc XXL velikosti. Ta jajca so tako velika, da mene vse mine. Kupujem bio jajca in te kokoši naj bi bile v prosti reji na pašniku, hranjene z dobro kotuzo in seveda naj bi brskale za črvički in podobnimi zadevami. Jaz temu zaupam je pa res, da so rumenjaki teh jajc zelo majhni in posledično je testo gostejše in mi ni potrebno dodajati moke. Vzamem iz kruhomata in že delam. lp Vesna

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. feb 2010 16:49

Letos sem mela težave s peko. krofi so ratali dobri, le spekla sem jih malo težje, ker mam prvo leto steklokeramično ploščo in ne na plin kot vsa druga leta. Mi je blo težko regulirat temperaturo pri peki, ma glavno, da so se spekli in da niso surovi. venček je malo manj viden kot lani, pa nič zato, sej krofov skoraj da ni več.smo zmazali na hitro. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. feb 2010 18:57

Letos so mi prvič vživjenju uspeli krofi. Po recinem  receptu , torej je testo mesil kruhomat. Ker nisem imela kisle smetane, sem dodala žlico jogurta, pa nič nič škodilo. Za naš okus so bili le premalo sladki, čeprav sem dodala več sladkorja, kot je v recpetu, in tudi belega, ne rjavega. Nekatri so sicer rekli, da sem dodala malo premalo soli, ampak to so nepomembne pripombe. Testo je bilo rahlo, penasto,topilo se je v ustih, krofi so - večinoma - imeli lep venček, skratka, uspeli so mi v nulo.

 

Aja, še to. Mislim da je Katarina K omenjala težave s peko na steklokeramični plošči. Tudi sama sem jih pekla na SK plošči, saj plina sploh nimam, in ni bilo nobenih težav. Ko je bila maščoba tako vroča, da so se okoli kuhalnice, ko sem jo namočila volje,  naredili mehurčki, sem v olje dalakrofe in pokrila posod, po dveh minutah semjih obrnila in tako dalje.

 

Vam rečem, v nulo. Jaz sem tako ponosna nase .... Zdaj mi se še samo palačinke morajo uspet, za te pa res nimam srečne roke.

Mamamia

mamamia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. feb 2010 19:00

mamamia jaz jih pa nič ne pokrijem. Pa tudi pečem kar na oko, nič 3 min pa to. Problem mi je bil, da je treba prvo olje segret, kar je trajalo več časa kot, ko sem mela plin. Pol, ko se je ponavadi pri plinu olje segrelo, sem enostavno zmanjšala in je blo takoj ok. tle, pa tudi, ko zmanjšaš, rabi kar nekaj časa, da se temperatura zniža, ker ni indukcijska. In posledično so malo bolj hrustljave skorjice, no taki kot jih ma moj mož rad, meni so bli pa boljši lanski. No v ponedeljek vajo ponovim, da malo povadim še na tej plošči, Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

13. feb 2010 20:08

A obstaja kakšen "video"ročnega oblikovanja krofa.Ena stran je fajn gladka,druga pa "krastava" Kranceljni so pa na mestu. renata69 http://renata69.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 13. 2010 20:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti