Pustni krofi od reca

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

21. feb 2009 17:10

No Reca ne razburjaj se, ker sem pač videla na sliki Katarine K, da so se cvrli na steklokeramiki sem pač vprašala. Saj nisem mislila komplicirat, scvrla jih bi tako ali drugače. Izkušenj, mi vsekakor ne manjka. Priznam pa, da gre na steklokeramiki drugače in če si navajen plina, se moraš zdaj navadit drugače, zato sem vprašala. Hvala in lep pozdrav. sweets

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

21. feb 2009 18:52

Patka, ja, moka je osnovna mešanica z mlekom. "Orgranovi" krofi so bili kot žaganje, iz Finaxa pa je tudi testo v kruhomatu naraslo tako, kot mora. Skratka Orgran je bil samo nuja, ker mi je Finaxa čisto zmanjkalo, naročeno pa so mi vozili en teden. Drugače za vse uporabljam Finax. mmbrlan

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. feb 2009 19:53

sweets je napisal/a:
No Reca ne razburjaj se, ker sem pač videla na sliki Katarine K, da so se cvrli na steklokeramiki sem pač vprašala. Saj nisem mislila komplicirat, scvrla jih bi tako ali drugače. Izkušenj, mi vsekakor ne manjka. Priznam pa, da gre na steklokeramiki drugače in če si navajen plina, se moraš zdaj navadit drugače, zato sem vprašala. Hvala in lep pozdrav. sweets
sweets. Jaz sem jih pekla v odprti kozici brez pokrivanja. sem segrela olje najprej na št 9, pol sem pogledala s kuhalnico, da so se malo dvignili mehurčki in sem dala peč prvo rundo krofov, pa sem pol zmanjšala na št 7. Ker, če ne bi blo preveč za naslednji dve rundi. No meni jih je ratalo 13. In delala sem jih prvič v življenju. Sem jih pa že cvrla, ker je moj svak pek in je ponavadi prinesel krofe k nam, jih še malo vzhajal, cvrla sem jih pa jaz. Vedno v odprti posodi. Kaj jaz vem, mam občutek, da če pokrijem, da se bo nardila para in bo pol olje špricalo, kar sovražim. No z mojimi prvimi krofi sem zelo zadovoljna. Čeprav testo je podobno kot za buhteljne, te sem pa že večkrat nardila. Sem pa ful vesela, da se lahko tle na kulinariki o vsemu pozanimam preden se lotim na novo kakšno stvar delat, ki je še nisem delala. več glav več ve in pol ni čudno, da mi rata iz prve. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. feb 2009 19:58

Reca je napisal/a:
Joj kolk se komplicira okrog te temperature čisto brez potrebe. A ni najbolje reskirat par €, kupit termometer in segret na 170, pa potem to vzdrževat. Pa še to. Tale recept je tak, da se testo ne napije olja in je vseeno. če je v maščobi malo dlje. Torej logično je, da potem je bolje, če je olje malo manj vroče in malo dlje v olju. Obrneš ga, ko ti barva pove, da je dovolj. Nič kolikokrat sem jih delala, nikoli merila temperature, delala s plinom in steklokeramično, pa so bili vsi dovolj ocvrti, krasne barve, s širokimi kranclji. Pa brez termometra. lp Vesna
Ma ja ti si prava mojstrca, pa ti rata. verjetn9o imaš pa tudi veliko kilometrine v peki. Jaz razumem tiste, ki jih je strah te temperature. Jaz mam mogoče dva meseca steklokeramično in tudi nisem vedla kako in kaj, pa še ni taka kot indukcijska in se temperatura plošče ne shladi ravno hitro. Če so pa krofi na hitro zapečeni, ker je pretoplo olje, pol se pa res zna zgodit, da so surovi na sredini. Jaz sem vam bila najbolj hvaležna za nasvet kako preverim, če je olje dovolj segreto, tisto z kuhalnico, ker tega nisem vedla. Ponavadi sem malo mokce dala, da sem vidla. sem pa dala ta prve krofe res pečt ko so se zelo mali drobceni mehurčki začeli vzdigovat od kuhalnice. No reca, hvala za dober recept. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

21. feb 2009 21:04

Katarina K hvala, jaz pa krofe delam večkrat ne samo za pusta. Tudi danes so že cvrti, delala pa sem jih kar na 6tici. Polovica jih je že oddana. Lepo da me razumeš, tudi moj štedilnik je star kot tvoj in res enkrat je treba probat, zdaj bom vedela za drugič. sweets

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

21. feb 2009 23:06

tudi meni se zdijo Recin krofi najboljši. Prej sem jih pekla na steklokeramiki, pred dvema mesecema pa smo nabavili indukcijkso ploščo in ko sem prejšnji mesec prvič na njej pekla krofe, sem bila popolna začetnica-nova posoda in nov štedilnik. Včeraj sem jih pekla že tretjič in sem že osvojila tehnologijo. Najbolje je preizkusiti različne temperature in si zapomniti katera je taprava. atic

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

22. feb 2009 11:59

Letos sem prvič pekla v fritezi, štirioglati tefalovi. Če sem pekla na 170 st.C, sem jih lahko pekla le po 2 minuti na vsaki strani, sicer so bili pretemni. Na 160 st.C pa sem jih pekla po 3 minute na vsaki strani in so bili lepo zlatorumeni in dobro pečeni. Je pa res, da delam manjše krofe, da jih laže jemo, ker pri tistih velikih moraš odpreti usta zelo na široko, pa še se lahko zgodi, da si ves od "cukra" okoli ust, še posebej otroci. Iz ene kile moke dobim približno 26 krofov iz 1. runde in potem naredim še druge, neokrogle iz odrezkov. Zelo sem zadovoljna s fritezo, saj so vsi krofi enakomerno zapečeni in seveda tudi primerno lepi. lenča Sporočilo je spremenil(a) lenca58 dne 22. feb 2009 12:01:24

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

23. feb 2009 21:58

Moja friteza ima dve temperaturi 170 in 190 st.C.Na 190 so bili v kratkem času pretemni.Na 170,sem jih pa pekla okrog 6 minut na vsaki strani.So pa drugače odlični.Od zdaj naprej jih delam samo še v fritezi. renata69 http://renata69.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 23. feb 2009 21:58:57

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. feb 2009 9:57

Mogoče je kdo že vprašal glede kvasa.

Jaz ne bom mesila v kruhomatu, ampak z mikserjem, s tistimi palčkami za testo. In vprašanje- ali ni potrebno narediti kvasca kot za kvašeno testo?

 

Pa še to: koliko olja grev posodo? Da krof komot plava not ali, da se drsa podna?

katti

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. feb 2009 10:16

Katti, pri nobenem kvašenem testu ne rabiš delati kvasca, enostavno kvas nadrobi na moko.

 

Mi je bilo zadnjič smešno, ko sem nekje gledala predstavitev nekega kuhinjskega robota in je gospa kričala:''Pri tem robotu ne rabite delati kvasca!'' In vse gospe vaaaaau :))) (res pa je, da tudi če na roke gneteš, ga ni treba delati. Jaz sem to zvedela na kulinariki.)

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti