Pustni krofi od reca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. feb 2009 9:52

Katarina tvoji krofi so fenomenalni. Če bi moja mami videla te "prstane" bi se pojedla od zavisti... Začetnica

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

21. feb 2009 10:38

Katarina K jaz pa bi tebe vprašala na kakšni temperaturi cvreš krofe. Moj recept je skoraj enak kot Recin. Jaz sem jih vedno cvrla v fritezi, ta pa mi je že poleti vzela slovo. No tudi štedilnik imam nov, steklokeramičen in krofov na steklokeramiki še nisem delala, prej sem imela plin. Da ne bom ugibala temperature in kaj zasmodila te prosim za pomoč. Vnaprej lepa hvala. sweets

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

21. feb 2009 10:57

Jaz vedno probam olje tako da pomočim kuhalnico v olje , če se olje začne peniti je dovolj toplo.druga varianta je tudi ta, da dam ščep moke v olje, če se to peni, je pripravljeno za peko.Temperaturo potem malo zmanjšam,koliko minut se točno pečejo ne vem povedati,odvisno od krofa.Če so bolj veliki sigurno dalj drugače mogoče tri minute na eni in tri na drugi strani.Če so pečeni poskusiš z vilico, ali zobotrebcem,če ostane suho je krof pečen.Tudi jaz letos delam po recinem receptu in mi uspevajo. adalbert

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

21. feb 2009 11:17

Ja to finto s kuhalnico uporabljam tudi jaz. Vem da najprej razgreješ olje, jaz sem mislila to (nevem kako naj povem) vzdrževalno temperaturo. Mislim si , da bi najprej na 9 razgrela olje in potem na 5 cvrla. Cvrla pa bi, kake tri minute pokrite in tri minute odkrite, tudi jaz tako mislim. Glede uspeha me ne skrbi, glede videza , kar se obročka tudi ne, bojim se le za barvo, da ne postanejo pretemni. sweets

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. feb 2009 11:43

Imaš še eno varianto, kako preveriš olje.  Od testa pustiš par mini kroglic in vsake toliko časa eno vržeš v olje.  Ko se dvigne na vrh najkasneje v 2 - 3 sekundah, je olje dovolj ogreto. Potem je pa seveda treba gretje hitro zmanjšati, da se temperatura ne dviga še naprej.  Tu je ponavadi največ problemov. Zapomniti si je treba, ali celo zapisati za naslednjič, na kateri jakosti potem pustiti gretje.

He, ampak kljub vsej tej znanosti iz moje glave, so pri meni prvi vedno precej temni, potem počasi prehajajo na rumeno, šele čisto zadnji dve rundi sta pravi - ko zmanjka materiala.

Cila

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

21. feb 2009 12:35

Točno tako je, kot pravi Cila - najbolj pametno si je zapisat! Ampak potem si je seveda treba zapomnit, kje vendar je to napisano - jaz grem ravnokar brskat in upam, da najdem tisti listič

rrr

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

21. feb 2009 12:38

Evo, ratali so! Sem vzela Finax brezglutensko moko namesto Orgranove in je šlo tako kot treba. Prvič sem pekla v fritezi, danes pa na steklokeramični v posodi (najprej segrela na 9, pol pa na 6, nazadnje na 5). Nisem jih nič potlačla pred vzhajanjem, najbrž je to to. Naša celiakaša sta precej sladkosneda in to bo presenečenje... mmbrlan

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

21. feb 2009 13:03

Mmbrlan a si jih delala iz osnovne mešanice Finax moke ali iz katere druge? Tudi jaz sem jjih delala iz Orgranove pa mi niso bili všeč. Hvala patka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. feb 2009 13:47

Joj kolk se komplicira okrog te temperature čisto brez potrebe. A ni najbolje reskirat par €, kupit termometer in segret na 170, pa potem to vzdrževat. Pa še to. Tale recept je tak, da se testo ne napije olja in je vseeno. če je v maščobi malo dlje. Torej logično je, da potem je bolje, če je olje malo manj vroče in malo dlje v olju. Obrneš ga, ko ti barva pove, da je dovolj. Nič kolikokrat sem jih delala, nikoli merila temperature, delala s plinom in steklokeramično, pa so bili vsi dovolj ocvrti, krasne barve, s širokimi kranclji. Pa brez termometra. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti