Križarjenje april 2009

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. feb 2009 12:57

Oh saj ne morem verjet! Toliko sem že napisala in po nesreči, ko sem iskala simbolček, vse zbrisala!!!! Zanima me če je res, da je treba priti sam v pristanišče odhoda; če je ponudba običajno ali all inc. ali polni penzion, je streženo ali samopostrežno; ali je splača vzet notranjo kabino, katere cena je sprejemljiva ali ne; po plovbi na destancije se izleti plačajo posebej ali greš raje sam; kako je s plačevanjem napitnih?? Predvsem pa me zanimajo vaše osebne izkušnje: katere destinacije priporočate in katerih niti ali sploh ne, katere ladje, mogoče celo ladjarja? Kdaj se gre na posamezna križarjenja, zaradi vremena in temperatur? Vem, vem, vprašanj ni da ni! Hvala vnaprej za delitev vaših izkušenj! LP juma

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. feb 2009 13:00

Ah, še nekaj zelo pomembnega! Koliko se ladja guga??? Meni je že slabo, ko gremo na enourno vožnjo s trajektom, da se moram že prej podpret s tableti proti slabosti. Ne bi namreč cel dopust klicala jelenov juma

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. feb 2009 14:01

Ladja se kar gunca tako da če imaš težave ne vem kako boš prenašala. Sicer je pa odvisno od valov, smeri vetra, velikosti ladje........ Imam kolegico ki je na te reči tako zelo občutljiva da ni šans da bi si omislila tak dopust. Tebe ne poznam, zato presodi sama. Sem ti pa poslala na zp sporočilo. Če te še kaj zanima pa se mi oglasi z vprašanji. lp Vesna

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

23. feb 2009 14:28

Juma, če klikneš link, ki sem ti ga pripela in potem pri izbranem križarjenju klikneš na podrobnosti, boš videla kaj ima posamezno križarjenje vključeno.  Kolikor vem, poskrbijo (doplačlo) za transfer, če je zadosti potnikov.

Tole je npr. za eno sredozemsko križarjenje:

-Cena vključuje:
- križarjenje po programu
- polni penzion (zajtrk, kosilo, večerjo, polnočni bife)
- kapitanovo večerjo
- zabavni večerni program, predstave in animacije
- športne aktivnosti, uporabo bazena, ležalnikov... 
Doplačila:
- doplačilo za enoposteljno kabino je 50%
  (kat. PA, PB +100%)Cena ne vključuje:
- osebne porabe, napitnin, fakultativnih izletov,
  zavarovanja odpovednega rizika, dodatek za gorivo.
polni penzion (zajtrk, kosilo, večerjo, polnočni bife)
- kapitanovo večerjo
- zabavni večerni program, predstave in animacije
- športne aktivnosti, uporabo bazena, ležalnikov...
Midva sva letela do Kopenhagna z letalom (doplačilo), na letališču pa je bilo odlično poskrbljeno za transfer  in vkrcanje na ladjo.
Ladja je zelo  lepo plula po mirnem morju (po fjordih), se je pa precej neprijetno  gugala po valovih, ki so bili sedem do osem metrov visoki. Midva s tem nisva imela  težav, nekako se moraš kar prepustiti temu "guncanju". Tudi na jadrnici je bilo ok. Precej uspešno pomagajo to težavo odpraviti zapestnice Sea Band. Tisti dan je bil prepovedan dostop na stranske palube, dovoljeno  je obiskati samo zgornjo palubo, ki je zaščitena z visokimi ograjami. 
Zunanja kabina ima okno, ki se ne odpira, je pa lep razgled. Najbolj fino je, če imaš balkon. 
Napitnine zaračunajo po osebi  na dan (ne spominjam se točno, mislim pa da je bilo 5 ali 6 €).
Restavracije samopostrežne ali potrežne (zelo profesionalna strežba).  Izbereš, ko prideš na ladjo.
Cena fakulativnih izletov  6-8 ur  110 - 130 €
                                  2-4 ur    40 -  60 € 
Midva sva bila na tem križarjenju avgusta in nama je bil malo bolj "hladen" dopust dobrodošla sprememba. Norveška in njeni fjordi so prekrasni,  tako da se v Skandinavijo še vrneva.  
 
Gospa in gospod, s katerima sva sedela skupaj pri zajtrku in večerji ,  sta  bila pred tem na  Queen Mary 2 sta rekla, da je razlika občutna, cena pa tudi.  Lepše opremljena ladja, bistveno večje kabine, izreden izbor hrane, zabavi programi odlični ...
barbara9

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. feb 2009 18:16

Uf, sem daleč od takšnega dopusta! Se pravi, če se midva en dan odločiva, da bi šla pa malo na kopno na en izlet, morava doplačati 260€, pa potem dava vsak dan 12€ za napitnino - se pravi, če gre za eno 10-dnevno, verjetno pa še daljše križarjenje, 120€, pa če pomislim, da mi želodec "dvigne" že najmanjši pukelček na cesti. Pa, da ne omenjam letalskih kart do tja in nazaj, pa takse, parking .... Pa tako si želim videt fjorde, pa na Islandijo bi tud šla,... Eh, jaz imam ene take čudne želje. vanjatajnsek

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

24. feb 2009 7:41

Reca, tebi hvala zato, ker si tudi meni lani poslala en kup zelo uporabnih navodil. jass

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

24. feb 2009 8:25

Reca, Barbara, hvala za informacije. Vidim, da bi bi z izbiro takšnega dopusta brcnila v temo. Ne smeš imeti želodca občutljivega, pa da si moraš en kup denarja še s seboj vzet...uh, ne bom več o tem razmišljala kot o možnem dopustu. Letos grem ponovno v Egipt z možem, le da za razliko od izpred dveh let, vzameva s seboj sina, ki bo po maturi. V začetku septembra še ne bo imel ne treningov ne predavanj in gre z nama. Vzeli bomo all inclusive, katerega se še praV on veseli posebej. Vem, da sem že hvalila, kako sem se dobro počutila dol, nastanjena sva bila v mestu, počivala,brala (moževa domena) in sama ali skupaj sva harala po mestu, naredila skoraj vse izlete, ki so jih naredili in tudi letos bo podobno.Sinu mogoče še kupiva tečaj tapravega potapljanja, če bo želel. Aj, kje je še september. Na križarjenje sem pomislila kot varianto v aprilu ali maju, pa sem se zdaj odločila, zaradi zg. razlogov in zaradi mature, da bova kar doma. Za maturo bi bila rada doma, da tamalemu pomagam z moralno podporo, prevozi in uskladitve učenja s treningi in da, nenazadnje, vihtim bič in priganjam (kakšen bi rekel, da težim, jasno!) k učenju. Med nami pa povedano, da imam malo občutka nadzora. Poudarjam: občutka Imejte lep dan! juma

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

24. feb 2009 17:45

Samo še tole - na večini ladij je za otroke do osemnajstega leta križarjenje brezplačno.

V družinskih kabinah so neke vrste pogradi.

http://www.cruise-ferry-center.com/default.asp?

 

Običajno teden ali dva pred odhodom ladjarji  cene znižajo za  50%  in več.

 

 

barbara9

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2009 18:12

No, tole mi je pa prvič. Mi smo za našo plačali popolnoma od napitnine, do vsega kar je bilo potrebno. In kar se tiče napitnin, so bile skoraj še enkrat višje. Najbrž pa je odvisno od firme ki jo izbereš. Jaz se za tak dopust niti nebi odločila, ker za toliko denarja vidiš premalo, sem pa imela izredno srečo, ker je moja ožja sorodnica delala na taki prestižni ladji in smo imeli bistveno ceneje, a kljub temu mastno zasoljeno. Imela sem tudi to srečo, da sem dobila kartico ki jo ima osebje in zato sem se lahko potepala tudi po takih kotičkih ladje, kjer je dovoljeno samo osebju. lp Vesna

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

24. feb 2009 21:30

Joj,če samo pomislim da bi teden ali dva preživela na ladji, mi je že slabo.Še v avtu ne smem sedeti zadaj, spredaj pa gledat samo naprej.Ne tak dopust ni zame žal,je pa zato mož prikrajšan za take podvige,ker njega pa to zelo vleče. Očitno se ni poročil s pravo petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti