Velikonočna pletenica

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 31. mar 2003 13:30 | ogledi: 6.921 | odgovori: 3

Drage forumovke in forumovci!

Ima kdo morda preverjeno dober recept za velikonočno pletenico? V revijah sem našla precej teh receptov, a bi rada to pletenico naredila po res dobrem in preverjenem receptu.

Za vaše odgovore se vam najlepše zahvaljujem.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. apr 2003 7:55

poskusi tegale, meni je uspela zelo dobro. 1 kocka kvasa 2,5 dl mleka 150 g masla 100 g sladkorja 5 rumenjakov 600 g moke 15 g soli po okusu malo ruma, limonino lupino, vanilin sladkor, malo mletega/drobljenega koriandra (semen)... LP, R.

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

5. apr 2004 15:23

Kaj pa potek priprave? Lahko dodate še tega? hvala Lojzka Čufar

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. apr 2004 18:16

Kvas raztopim v malo mlacnega mleka (lahko tudi vode), dodam zlicko sladkorja in moke ter pustim da naraste. Ostalo mleko, sladkor in maslo segrejem, da se maslo raztopi, vendar pazim da ni prevroce (biti mora mlacno in ne vroce!). V moko nalijem kvasni nastavek, dodam mlecno zmes, rumenjake, premesam z zlico, ne vgnetem se vse moke, solim, dodam priblizno zlico ruma (odokativno), limonino lupinico, mlet koriander (1 zlicko - zmeljem v mlincku z zlico sladkorja) in pregnetem. Pokrito vzhajam da se volumen podvoji. Ponovno pregnetem in razdelim na trakove. Spletem pletenko, prenesem na peki papir v pekacu za piskote (nizji pekac v velikosti pecice) jo premazem z rumenjakom in vzhajam v rahlo ogreti pecici (za par minut jo prizgem maksimalno na 50 stopinj, raje manj) da naraste, nato nastavim ventilatorsko pecenje na 160-170 °C in pecem do zlato rjave barve. Priblizni casi vzhajanja in peke: prvo vzhajanje: 50 min drugo vzhajanje: 30 min peka: 40 min Pletenka je zelo rahla in jo obicajno kar s peki papirjem prenesem na resetko, da se ohladi. Upam da sem opisala dovolj razumljivo, ce nisem me pa vprasaj. LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti