Pustni krofi za sladkorne bolnike

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 20. feb 2009 11:48 | ogledi: 8.507 | odgovori: 13

Hojla!

Kako bi za pusta presenetila moža in mu spekla krof, ki bi ga brez slabe vesti pojedel.

Želim Vam lep dan.

mijamarija

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. feb 2009 12:23

Moj oče je tudi sladkorni bolnik in si dnevno daje injekcije. Je pa zelo sladkosned in se vsem sladicam ne more upreti. Res ne dela prekrškov vsak dan, vendar pa takrat, ko zmaže kos al pa dva torte, pa palačinke ali karkoli podobnega, da ne rečem kaj o krofih, ki jih zmaže po 5... prehodi kak km več, kot sicer. Ali pa gre kaj drugega delat, kje je potrebna fizična moč. Torej, raje naredi 2 km dnevno več, kot bi se odpovedal krofom, pravi.

Torej...nafutraj ga, potem pa pot pod noge za kakšno urco...

Ognjič

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

20. feb 2009 12:42

Ognjič, dam ti popolnoma prav. Pri nas je enako-žal! galja

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

20. feb 2009 13:39

Sem "iglavc" - beri inzulinaš že 32let. Če imaš stvar pod kontrolo, si lahko "privoščiš" tudi kakšen manjši izlet v malo slajše vode. En krof brez posipanega sladkorja in mogoče brez marmelade, vsaj tiste tasladke, obstaja pa tudi diabetična, malo inzulina, pa gre. Dandanes sladkor v prehrani diabetikov ni več TABU. V reviji DITA je precej zelo uporabnih nasvetov, receptov za vsak letni čas. Jaz poizkusim praktično vse sladice ( hvala kul-slo za morje, kaj morje, OCEAN receptov), AMPAK eno žličko, en griz.... Jasno pa je, da je treba izlet v dobrote pokurit. lep sladek pozdrav pšeničnik

Zalshka  

član od: 28.9.2007

sporočila: 110

20. feb 2009 13:54

Hm, kaj pa starejše osebe, ki ne zmorejo daljših sprehodov pa bi se vseeno kjub bolezni rade posladkale? Zalshka

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

20. feb 2009 17:54

Nenazadnje, zaradi enega krofa diabetik ne bo umrl. Če si na tabletah je stvar lahko manj nadzorovana glede sladkih prekrškov. Pač je treba upoštevati ostalo prehrano tistega dne, oziroma obroka. Zagotovo se pa lahko informirate v vsakem diabetičnem dispanzerju o prehrani diabetika. Sicer pa je to osnova diabetikov. Jaz bom zagotovo poizkusil (ne pa pojedel celega) kakšen krof. Imam pa mogoče malo prednost pred drugimi zato, ker se "zdravim" z inzulinsko črpalko. Je pa tako: ni vse v sladkih jedeh. lp pšeničnik

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

22. feb 2009 9:53

Tudi sama sem diabetik in vem kako je hudo če si želiš prepovedane jedi saj tista je najslajša ampak če se zavedaš lahko storiš tudi manjši prekršek da zadovoljiš svojo željo po sladkem,pretiravanje pa ni nikjer dobro tudi pri zdravih ljudeh.Pa dober tek saj pust naj bo*mastnih ust*. mark5

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

22. feb 2009 18:13

Zdravo,

 

moj ati je tudi sladkorni bolnik,mami naredi maso za krofe brez sladkorja oz. doda diabetični sladkor,namesto v olju pa jih speče v pečici.Morem rečt,da jih jaz tudi raje takšne pojem,ker so manj mastni,to pa nobenemu ne škodi!

tejčika

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

22. feb 2009 18:31

tejčika, kako pa izgleda peka krofov v pečici? Bi tudi sama poskusila. Margot

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

22. feb 2009 19:34

pečeni v pečici so potem pa buhtli mar ne? patka

maagnolia  

član od: 26.1.2008

sporočila: 56

22. feb 2009 19:50

čim manj komplicirat pa bo najboljš. tut če bo pojedu en "normaln" krof in ga pokril z inzulinom al pa s sprehodom(tip2) ne bo prav nč narobe. sama sem diabetik že skoraj 25let pa prav nič ne kompliciram, ne uporabljam sladkorja za diabetike, ker je to ena velika natega. kuham čist normalne stvari pa tut pecivo pečem in ga sama čist lepo tut jem. pa sem še vedno uredu:)) lp maagnolia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti