Dobri steak v ljubljani in v okolici?

bertika  

član od: 20.2.2009

sporočila: 15

tema odprta - 20. feb 2009 11:29 | ogledi: 15.158 | odgovori: 44

Ker nisem poznavalka Lj, vas prosim za nasvet kje v Lj se da pojest res dober steak.

Fanta bi peljala na kosilo, pa bi se rada izkazala, ker je zahteven jedec.

Hvala za pomoč.

bertika

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

20. feb 2009 11:54

Lej, moje izkušnje so take, da je nemogoče napovedati, kaj dobiš na krožnik tudi pri priznanih imenih. Vse je odvisno od mesa, s katerim trenutno razpolagajo v restavraciji. Na isti lokaciji sem jedla že odličen, povprečen in tudi zanič steak (če je meso neuležano in ima tisti specifični priokus, je meni osebno zanič). Lahko pa probaš srečo pri npr. Kovaču v Tomačevem, včasih je v Cubotu prišla odlična tagliata, mogoče se spomnim še česa. So me pa nazadnje zelo prijetno presenetili v Juliji na Starem trgu, ki sicer ni vrhunska restavracija, ampak tisti beefsteak se jim je resnično posrečil. strelka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. feb 2009 12:18

Po steakih slovi argentinska restavracija nasproti Emporiuma. Tam jedla nekajkrat in so bili korektni. fresh

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. feb 2009 12:22

Dobre stejke ima tudi Argentino restavracija nasproti Emporiuma. Jelenckova

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

20. feb 2009 12:32

Zdaj se moram pa spet oglasiti, čeprav z Argentinom osebno nimam izkušenj - enostavno se ne morem odločiti, da bi šla, ker sem slišala toliko kontroverznosti in predvsem obupno slabih referenc (od poden postrežbe do zanič steakov), tako da če se boš odločila za to varianto, obvezno poročaj. strelka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. feb 2009 13:02

Mi smo bili tam izredno zadovoljni, z vsem, tako s hrano kot s postrežbo. Bila pa sem samo enkrat. Jelenckova

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. feb 2009 14:02

No, ja, nekih briljantnih presežkov v strežbi in tudi drugače tam ni, ampak bilo pa je korektno. Steaki so dobri. Žrebičkovi pa so dobri pri Figovcu, čeprav tam že lep čas nisem bila. Tudi žrebičkov carpaccio je bil tam zelo dober. Pa novo odprto restavracijo Harfa zelo pohvalijo, rit pa tja nameravam odnesti naslednji teden, ko bom imela dober izgovor. fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 20. feb 2009 14:04:28

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

20. feb 2009 14:08

Argentino (moraš naleteti na prave natakarje), Caval (jem tagliato, čeprav je ni na jedilniku), Cubo mi ni bil ravno všeč, je pa res, da menjajo jedilnike in mi najbrž ni ustrezal tisti menu. To je za mene top 3, ampak poudarjam, da najbrž nisem obiskala "ta boljših v Ljubljani" :) Gigi_84

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

20. feb 2009 14:38

V Harfi sem bila nekajkrat. Luštno, predvsem cene niso ne vem kako navite, odlične juhe, domišljijske sladice, le pri strežbi imajo še nekaj prostora za izboljšave. Aja, delajo pa samo do 17.ih, kasneje samo po naročilu. strelka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. feb 2009 15:33

Za meso kot MESO so najboljši že večkrat omenjeni Argentinci. Moram pa priznati, da sem malo čudno pogledala tvoje pojasnilo, kjer omenjaš fanta, ki je zahteven jedec in bi ga rada razveselila.... Ljuba moja, ti si še zelo mlada, a ne? Veš, to, če ima fant izostren okus za hrano, to je čisto okej. Ampak to, da bi "se ti rada izkazala" pred njim z izbiro restavracije - to mi pa ni okej. Meni je v tvoji zgodi preveč to, da imaš ta imperativ, da se moraš izkazati. Halo? Pred kom. Pred njim ali pred sabo? Pred komerkoli misliš, da se moraš, ta misel je odveč in preveč in se ji, lepo prosim, čim prej odpovej. Ker če imaš potrebo, da se pred nekom izkažeš, to v bistvu pomeni, da v običajni izvedbi po svoji lastni sodbi nisi zadosti dobra. In če se tako doživljaš, potem ti moram povedati, da lahko pelješ fanta v ne vem kakšno restavracijo, pa nikoli ne boš sproščena, ker ga boš spraševala, če je hrana okej - v resnici pa boš spraševala, ali je to, kar počnem, ko sem s tabo, zadosti dobro, ker sama nisem prepričana in deep down mislim, da sem s tabo dosegla in presegla terno in zdaj se panično bojim, kdaj me boš zapustil.... Veš bertika, tako se začne tam pri dvajsetih. Kakih 20 let kasneje so pa ženske prezgodaj postarane, v stresu in žalosti, ker se ves čas bojijo, kdaj jih bo partner malo okoli prinesel (ker v osnovi je to logično, ker one niso zadosti dobre in slejkoprej jih bo prevaral ali kaj takega). Bertika, ti si mlada lepa ženska. Pri teh letih je tvoja osnovna naloga zgolj in samo to, da paziš, da ni preveč prometnih nesreč, ko s svojo enkratno prezenco ustavljaš promet. In nič drugega. In tako čudovito bitje moški ljubi. Tudi, če to čudovito bitje ne zna kuhati. Ali pa skuha razkuhane makarone. Ali pa ga pelje v menzo z razkuhanimi makaroni. In upam, da si že našla takega, ki te ima rad tudi in predvsem z razkuhanimi makaroni. Manj treme in več samozavesti si nabildaj to pomlad. Vendelina jr.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. feb 2009 17:23

Vendy - ti si tak fajn! vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti