Dobri steak v ljubljani in v okolici?

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. apr 2009 8:44

No ja , sicer kakor kdo, vendar sam nisem pristaš pogrevanja mesa, preden gre na mizo. Mi je nekako perverzno tako maltretirati najboljše dele mesa, ki so mimogrede užitni tudi surovi. Ne vem, zakaj sploh naročate biftke, če ne marate potem sokov ki so seveda lahko , če se tako odločite še povsem krvavi. Ne vem, celinet, zakaj bi meso odležalo 15 minut pred serviranjen, potem pa bi ga spet pregrevali. Biftek se v 15. minutah dodobra ohladi, mrzlo meso pa meni ne sede ravno najbolj razen kake fine svinjske pečenke na belem kruhu in z rezino vložene kisle paprike. Sploh pa Čad ni ravno neka destinacija za biftke. Čad je vrhunska restavracija s pravim roštiljem in ostalo srbsko kuhinjo. Sam tja hodim že nekaj desetletij in vedno znova me očara s povsem istim okusom hrane, kar pomeni, da nenehno skrbijo za vrhunsko kvaliteto in dosledno recepturo. Nikoli me pa ni prijelo da bi tam naročil biftke saj od njih ne pričakujem da jih sploh imajo niti da so vrhunske kvalitete. LP hedonist

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

2. apr 2009 11:09

Ej hedonist malo zamenjaj Čada. Pri Jelenu v Vižmarjih imajo srbsko kuhinjo bistveno boljšo, pa še cena je tudi ok. Pred časom (cca 2 meseca) nazaj smo bili pri Čadu in veš kaj se nam je pripeto? Postregli so nam z pogretim kremenatljem, ki je bil prav nesramno trd in suh. Skratka poskusi. swarovski

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. apr 2009 11:29

Hvala za namig swarovski, sem že slišal za Jelena. Čeprav se je te oštarije nekaj časa držala slaba karma, je blo obdobje,ko jim ni šlo ravno najbolje. Sigurno bom poskusil. Sej ti verjamem, da si bila pri Čadu razočarana, čeprav moram reči, da sa resnično nimam nobene slbe izkušnje in da sem bil vedno zadovljen. Sem pa tam sigurno najmanj 1 krat mesečno. LP hedonist

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. apr 2009 13:31

Glede razporeditve sokov po mesu poznam od pečenk in jih tudi vedno pustim počivati, preden jih narežem, pri steakih pa nisem nikoli pomislila na to. Čada verjetno res ne moremo šteti k boljšim restavracijam, vendar ne pomnim, da bi v kakšni restavraciji dobila boljši biftek (sem pa malo "škrtica" glede denarja, ki sem ga pripravljena pustiti v restavraciji . teta torta

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. apr 2009 19:56

@hedonist biftek pečen srednje ma v sredini temperaturo okoli 50oC, angleško kakšnih 5 stopinj manj. zrezek se v 5-10 min počivanja se od preostale toplote segreje še za kake 3-5 stopinj, zato je treba biti previden kakšnega vzamemo s plošče/žara/ponve. če počiva na toplem ga ni treba pogrevat, vendar je meso veliko boljše če počaka... da pa bi bilo meso res hrustljavo zunaj ga enostavno na žaru/plošči/ponvi za tistih nekaj sekund ponovno zapečeš... da je meso boljše če počiva po pečenju pa je sama fizika in kemija... s tem ga nič ne pogreješ, vsaj tenično ne, saj je tistih nekaj sekund itak premalo... ne vem, če razumeš kaj hočem povedat, vendar ta način priprave nima nič s pogrevanjem hladnega mesa, saj je zrezek pečen po angleško ali medium v sredini tako ali tako ni kaj več kot topel in meso se kljub temu da stoji še vedno segreva od preostale toplote. tistih nekaj sekund je le za optimalno skorijco... in sok imam veliko raje v mesu ne pa na krožniku! dober zrezek ne spusti več kot nekaj kaplej soka pa čeprav pečen angleško... meso pa je sočno in okusno. mogoče pa še nisi jedel dobrega zrezka? ;) in govoriva o šniclu ki je vsaj 3 cm debel, ne kakšni italjanski scalopini, ki gre na kožnik takoj in je tako tanka da skoraj vidiš skozi. enako velja za dunajski... čad poleti, ko je vrt in pečejo na žaru čevapčiče nikoli ne razočara! nikoli ni nobenega presežka je pa vse že vsaj 20 let, kolikor mi seže spomin, enako solidno... še to, danes sem se zelo branil vabilu na kosilo v neko tex-mex beznico na tržaški, vendar na koncu popustil, ker imajo baje dobre biftke. in res so zelo solidni. ostalega ne bi poskusil, če bi stradal en teden... :) cellnet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. apr 2009 20:05

cellnet je napisal/a:
@ ostalega ne bi poskusil, če bi stradal en teden... :) cellnet

Ja, pajade...................... Očitno še nikoli nisi bil lačen............ker ni bilo hrane........

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. apr 2009 20:13

@rimljanka o ja, verjemi, da vem kako je če en teden ne ješ ;) cellnet

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. apr 2009 16:43

Cellnet obupno nakladaš. Tvoje teorije so tako tako , včasih fališ pri prepisovanju in evo ti neumnost. Sej je kul,da si pri zagovarjanju svojih stališč goreč , vendar daj za boga milega dopusti še kakšno možnost da kaj ve, še komu drugemu. Ja vem kaj je zrezek (pač sovražim angleško poimenovanje hrane in zato raje uporabljam slovenske izraze ) vem kaj je "šnicelj" in vem kaj je biftek. Vem tudi kako tej reči strežejo v domala vseh evropskih deželah pa še kak drug kontitenet bi lahko napisal. Naj ti še to povem ampak samo tebi in to zato ker uživaš v snobizmu , da sem za svoj najdražji šnicelj odštel v neki nobel oštariji, pardon, restavraciji nekaj več kot 100 evrov. Trdim tudi, da zagotovo nisi v življenu pripravil toliko zrezkov, šniceljnov in biftkov kot sem jih jaz in in še , da živiš v zablodi o svoji popolnosti in vrhunskosti. In kot tak mi greš na jetra. Tole je zadnje kar ti sporočam saj tvojih globokoumnih umotvorov ne bom zagotovo več komentiral. Naj se drugi matrajo s teboj,meni se ne da. Še to: kolegica Rimljanka, če meniš, da je tale post v neskladju z občimi pravili našega foruma me seveda zbriši jaz pa se ti že v naprej opravičujem za sitnost. Ampak kar sem napisal sem mu pač moral povedati. LP hedonist

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. apr 2009 16:53

Pravilna priprava steaka zahteva, da se po peki meso spočije, najbolje zavito v folijo. Tako sokovi pri rezanju ne stečejo ven. Tukaj s zelo lepo vidi, da iz mesa nič ne teče: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11861 fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 03. apr 2009 16:55:56

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

3. apr 2009 17:24

@hedonist kakšno razburjanje za prazen nič. ti si jih pripravljaj kot si jih želiš, jaz pa bom snobovsko jedel take, kot mislim, da so najboljši ;) pa ne predvidevaj koliko sem jih jaz spekel in koliko pojedel, bi bil mogoče presenečen. če bi bil bolj prijazen, bi te mogoče kdaj povabil na kakšnega, tako pa... cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti