Torta v obliki košare

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

tema odprta - 20. feb 2009 10:01 | ogledi: 5.639 | odgovori: 20

pozdravljene

zanima me tale tortica http://www.cakesbykaryn.com/images/picnic_basket_cake_003

a je zunanji del to samo smetana obarvana s kakavom al je to kaka maslena krema??Kaj mi pa Ve svetujete, s čim naj naredim zunanji del,kar na biskvit ane, ni trba nič oblivat s čokolado

cinci

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. feb 2009 10:14

Po moje je bolj obstojno z kako masleno kremo, čeprav bi se tudi rastlinska smetana z kakavom lahko dobro obdržala. Če se da masleno kremo na hladno se res dobro strdi, vprašanje pa je kako bo z okusom, ker meni ta krema namreč ni preveč dobra. Bo še kera boljša mojstrca kej povedala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. feb 2009 10:38

Jaz bi vsekakor delala z masleno kremo in nebi reskirala, da mi smetana odpolzi dol s košarice. Tako bo tudi bolj obstojno. Čokoladna maslena krema ima ponavadi okus po čokoladi, če pa komu ne paše, lahko pusti - košarice itak ne boš delala zaradi okusa, ampak zaradi videza. matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. feb 2009 11:00

Mene pa v osnovi zanima, v čem je fazon tele torte? 1 Jagode? Če hoče človek kaj narediti iz jagod, je toliko manj kompliciranih in bolj okusnih jagodnih zadev, kot je tale. 2. Kako naj človek to poje - za to, da dobiš tri jagode s čokolado, moraš pojesti maso suhega in zanič biskvita, ki razen tega, da se lepi na zobe, ali ima še kakšno kvaliteto? 3. Ali to človek sploh lahko poje? Ker nekdo se je pred tem mučil s pletenje testa v košaro in za to porabil precej časa , a se zdaj to sploh lahko načne z vilicami? Jaz bi bila na muki. Sploh ne bi vedela, ali lahko kaj pojem in ali je to tako, kot iste jušne skledice iz kruha. In po drugi strani, če se jagode potegnejo ven, košara se pa ne poje, kaj mi pa zagotavlja, da sem v resnici sama dobila frišno? 4. Košare: pa saj je z osnovim materialom vražje težko narediti košaro, zakaj bi šlo s testom lažje? A ni škoda živcev, ko se tisti biskvit nekaj skupaj vozlja in se sproti podira in se človek vmes vpraša, pa kaj za vraga mi je bilo tega treba? Ker hvala za tale izredni napor mi ne bo rekel nihče. Kaj pa fali krhkemu testu, čez skuta+smetana, čez jagode in jagodni žele? Ki bi jo pleme itak pojedlo, pa še pohvalili bi izdelek. Skratka, meni tale košara spada pod "ersatz". To je, če slovenim, nadgradnja od kičastega. Izdelovalec se muči, sprejemnik bo pa imel s tem samo težave, pa še okusno ne bo. Sicer nisem kakšna vernica od tičine, ampak se mi zdi tisti predlog, ki ga je našla tulka, bolj v rastru izvedljivega. Pa še pojesti se da. Vendelina jr.

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

20. feb 2009 11:01

ne iz tičine, je nimam na zalogi, do zdj sem vse s tičino za to familijo, pa ravno zarad tega hočem mal drugač pa da se še kej novga naučim.......... matilda mi lahko zaupaš recept za čokoladno masleno kremo bi blo fajn (no drugač bom pa tud še sama mal pobrskala) ;-) cinci

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

20. feb 2009 11:04

vandelina ne skrbi ne bom kopirala "točno tako kot je na linku" glede jagod, a sem mogoče spraševala o tem??? cinci Sporočilo je spremenil(a) cinci dne 20. feb 2009 11:09:12

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. feb 2009 11:28

Vendelina, fazon tele torte je v tem, da narediš eno veliko sočno okusno torto kockaste oblike, ki jo nabrizgaš z masleno kremo v vzorčku čokolade, na vrh pa okrasiš z nekaj jagodami, da izgleda, kot da so v košarici jagode - potem pa torto razrežeš, košarice ni več, ampak uživaš samo v okusni torti, ki je bila spodaj. Vem, da ti ne maraš tako dekoriranih tort, da je vse tu mač informejšn in da bi bilo čisto dovolj potegniti stopljeno čokolado s silikonskim čopičem navzgor po obodu... ampak veliko ljudi še vedno obožuje torte, ki nekaj predstavljajo, ki imajo drugačno obliko ali pa so celo kičaste. Sploh so priljubljene tiste, v katere zapičimo plastično punčko, ki se je do takrat valjala bogve kje. Pa ne marajo tega samo plitvi in neizobraženi ljudje, ne boš verjela, danes moram narediti za visoko izobražen premožen in drugače resen par (ki je včasih tudi za hece) torto z joškicami, ki jo bosta podarila prijatelju za abrahama. Njihova želja pač je, da torta izgleda erotično. Sicer upam(in tudi verjamem), da je za take štose tudi obdarovanec, ni pa to moja skrb. No, želela sem le povedati, da skoraj vsak potrebuje v življenju tudi eno dozo kiča, pa če je to v tortah, oblačilih, nakitu, ličilih ali obnašanju. Aja, pa še dodam... sicer nimam navade delati zelo kičastih tort, od mojih "strank" jih tudi nihče na srečo ne zahteva, ampak imam prijateljico, ki ji dobi kurjo polt in ostane brez besed, ko ji prinesem torto, ki jo je naročila. Potem pa me pokliče še nekajkrat, če mi je slučajno pozabila povedati, kako je bila torta dobra. Za pito s skuto in jagodami bi vsekakor klicala, da je bila dobra, efekta "kurja polt" pa nebi bilo... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 20. feb 2009 11:33:14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. feb 2009 11:51

Aja,. v tem je fazon....... Samo, če pogledaš velikost jagod (se referiram na zgornjo fotko) se mi zdi, da ravno veliko kosov se ne da narediti iz tiste košare in jaz se za maksimum štiri kose torte ne bi tako nazarensko mučila. Ali so pa to kakšne supergiant jagode.... Vendelina jr.

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

20. feb 2009 11:52

cinci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti