Skupna vlaganja stanovalcev v bloku

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. feb 2009 20:15

Draga RTG, bivanje v domu ima svojo ceno. In to ne samo simbolno, tudi stroške. Hiša ali pa stanovanje, čisto vsi lastniki moramo plačevati. Objekt je pač treba redno vzdrževati. Če je objekt nov, je teh stroškov malo manj, ampak po petih leti se ta šport začne in potem ti pride na objektu takole 2-3% od vrednosti nepremičnine vsako leto. Zdaj, če si ti kupila stanovanje v hiši, ki ni novogradnja, si pač padla v tisti ciklus, ko hiša za sabo potegne 2-3% letnih stroškov. Bodisi, da jih plačuješ kot redno vzdrževanje, nekaj gre v rezervni sklad in nekaj za take investicije in če poglčedaš položnice na letni ravni, boš videla, da moja matematika kar stoji (ker ni "moja", ti samo razlagam ekonomijo objekta). In se malo retorično sprašuješ, do kod se kaj "požira"? Takole ti povem, do 3% od vrednosti nepremičnine na letni ravni boš morala kar "požirati" in to vkalkulirati v letni družinski strošek. Vendelina jr.

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

20. feb 2009 23:03

Cila je napisal/a:

Ycrna, življenje te bo moralo še marsičesa naučiti.

Cila
Pa ne samo mene. Jaz sem pač realist. Moram pa vam povedat, da bi vas vse rada imela za sosede, ste vsi taki altruisti. Žal v našem bloku ni tako, zato sem morda postala takšna kot sem. Jaz sem se pač naučila skrbet za svojo rit, ne doživimo vsi istih izkušenj in nismo si vsi enaki. Skušam spoštovat sosede in pravila bloka, kar drugi NE DELAJO! Ni ene sobote ali nedelje ne da bi kdo vrtal luknje, zgodaj zjutraj, pozno zvečer, kadarkoli. Ne moraš prosit za mir ker te nekam pošljejo, ne moraš prosit za nič. Škrtari se z žarnicami, ki tudi po en teden ne svetijo. Sosedje pametujejo naj čez dan ne vžigamo luči, pa se potem vozijo z liftom (zdravi sosedi!) gor in dol brez razmisleka. V glavnem tako hitro kot sem v blok prišla si želim da bi odšla, čeprav sem hvaležna, da imam streho nad glavo. Zgleda da bom mogla molit da se lift ne pokvari dokler se ne preselimo Vsak ima svoje razmišljanje, pa naj bo še tako napačno, prosim, da vi spoštujete moje, kot jaz vaše. Zakoni pa so, ampak vztrajam, ne živim v 15 nadstropnem bloku. ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. feb 2009 16:53

ycrna, do neke mere razumem tvojo jezo. In do neke mere tudi razumem, da se ti zdi morda malo iritantno, ko ti kdo blago pove, da boš pač še morala dobiti nekaj življenske kilometrine...meni je šla tudi pri petindvajsetih kako "pokroviteljstvo" dam pri štiridesetih malo na jetra, pa sem nikoli nisem vedela, ali je slabše to, da jim povem svoje mnenje ali je slabše to, da sem tiho.... Na, in sem se prebila do forty in malo čez in si mislim, matr, kaj sem jaz ena frajerka in to predvsem zaradai tega, ker sem se naučila, kdaj se splača dvigniti obrv in kdaj ne. In če dobro premislim, za zelo malo stvari se splača dvigniti obrv. Za sosede, ki ob vseh nemogočih urah vrtajo pa res ne. Nad nami stanuje en model, ki vrta ob devetih zvečer, ob sobotah zjutraj pa nekaj tolče s kladvicem po steni. Smo ga nekaj časa prosili, da se naj tega vzdrži, pa ni pomagalo in smo se pač odločili, da modela "odmislimo". V stilu, gledaš skozi modela (z drugimi smo na dober dan), kot da ga ni. Nobeno vpitje in kreg ni tako učinkovito, kot suho ignoriranje. In glej ga zlomka, ali je človek nehal ropotati ali pa se nam samo zdi - ker, ko se odločiš, da o nečem iritantnem ne boš razmišljal, potem gre bolje. Pa praviš žarnice in te stvari: imaš telefonsko hišnika, upravitelja, whoever, in zgolj in samo sporočiš, da je žarnica pregorela. Tko je shvatio, shvatio je. Ni treba ropotati v stilu, pa zakaj vedno jaz, pa koliko časa pa rabite, da to popravite, pa a vi sploh kaj delate..... take stvari jemljejo energijo in niso seksi. In tudi ne naredijo osebe seksi. In draga moja, pri teh letih in pri vseh prihodnjih letih je tvoja osnovna naloga zgolj in predvsem to, da paziš, da zaradi ustavljanja prometa kot posledica očaranosti ljudi s tvojo prezenco, ne povzročiš preveč prometnih nesreč, ne pa da razmišljaš o sosedu, ki nekaj štema..... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 21. feb 2009 16:54:35

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

21. feb 2009 17:22

vendelina saj ni mi to problem :) daleč od tega, samo ko pride vmes bolezen ne rabiš še neumesnega ropotanja soseda. verjemi! ""pokroviteljstvo" dam pri štiridesetih malo na jetra, pa sem nikoli nisem vedela, ali je slabše to, da jim povem svoje mnenje ali je slabše to, da sem tiho" točno to, veš, sem že veliko manj tu gor, in vedno manj bom, enostavno se mi ne da prenašat tega kreganja in "superiornosti" nekaterih. zdaj pa grem na lepše, se uštimat, pa žurkaaa. ycrna

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

21. feb 2009 18:23

Meni se zdi čisto jasno, da se investicija izolacije v zgornjem in pritličnem stanovanju deli na vse stanovalce. Ne gre za investicijo v posamezno stanovanje, ampak v blok. pujsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti