Zaposlitev v kik

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. feb 2009 8:53

ja po eni strani imaš kar prav Jelenckova. Sej bom šla na razgovor, pa bomo vidli kako in kaj. hvala, ker si se oglasla. Na žalost sem taka ratala po trinasjtih letih dela v trgovini. je veliko slabih izkušenj, drugače se pa dela ne bojim, prej vsega ostalega, če veš kaj mislim. Pa denar mi tudi ni tako pomemben. Glavno da je nek minimum, ki ga naša družina lahko sprejme. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. feb 2009 9:12

Go girl:) Vem ja, da lahko slabe izkušnje iz preteklih služb pustijo svoj pečat, samo vseeno pojdi na delo z optimizmom. Meni se zdi, da itak v nobeni službi ni idealno, vedno se najde nekaj kar je slabo; ali sodelavci, ali šef ali kaj drugega,...Ne smeš pa tuhtati na to slabo, ampak na tisto kar je dobro. No, pa sporoči, kako je šlo. Jelenckova

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. feb 2009 9:31

O, groza te študentke na blagajnah, ko se vmes pogovarjajo, so počasne, se motijo. Ajej... V trgovinah, kjer so študentke, pa prav v enem boljšem sosedu jih je cel kup, sem zadnjič pustila vse na pultu in šla ven. Mi je dvignilo pritisk, ko smo vsi zavijali v vrsti z očmi, ko je klepetala, pa neke listke delila prav počasi, pa vrečko, pa... Pa potem kartica ne dela, pa ne vem kaj še vse. No, ko je bila na telefonu, da naj ji pride kdo pomagat, sem jaz zgubila potrpljenje. In se tej trgovini izognem, če se le da. Tko da ne vem, kaj pridobijo s študentkami. Meni je čas dobrina in hočem postrežbo, kot se šika. Hitro, korektno. Jaz ne hodim v trgovino, ker mi je dolgčas in zabijam čas, pa imam potem še čas klepetat in v luft gledat. Jaz sem na minute naštimana... Včeraj, pri drugem najboljšem sosedu, delikatesa, oddelek sira, nikogar tam. Super. Sva čakala, pa potem začela nekaj brskat, sicer je ravno v tistam času nekdo pomolil nos, če je kaka stranka, naju dojel kot da si bova izbrala že tam ponujen in zavit sir in šel nazaj. No, na koncu sva se res zadovoljila s tem, ker... Ma ni da bi govoril. Je bila pa prodajalka na blagajni profi, zelo, moram priznat. lidka [sonce]

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. feb 2009 9:42

Ej, jst sem delala kot šrudentka v trgovini, pa sem bila zelo profesionalna. Samo trgovina je potem propadla, ko sem nehala delat, tako da ne vem ali sem bila tako zanič ali tako v redu, pa so bile potem one za mano zanič,...:) Mislim, hočem reči, da tudi če so študentke zaposlene v trgovini, so lahko isto pridne, in ponavadi tudi so, kot pa redno zaposlene prodajalke. To je po moje odvisno od človeka, lahko je tudi redno zaposlena prodajalka "lena". Jaz vem, da sem bila vedno predana delu, tako kot šrudentka kot zdaj ko sem redno zaposlena. Poznam pa študentke, ki rečejo, da tako ali tako delajo preko študenta in imajo potem to za izgovor, da so pri delu čisto neresne in si kamot privoščijo, da "sekajo plavega". Jelenckova

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. feb 2009 9:55

Študentke so poceni delavna sila, ker, če se ne motim ni potrebno zanje plačevati prispevkov. In velikokrat so tudi zelo nestrokovne, ker pač niso hodile v tej smeri v šolo. Je že res da trgovska šola ni nek fax, smo pa vseeno obdelali trgovino in poznavanje blaga v nulo. Na žalost delodajalcem ne pomeni nič dober trgovec vsaj v večini primerov in je supe, če majo v trgovini kako študentko, da prišparajo. Vsaj oni tako mislijo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. feb 2009 16:42

Še boljša ideja za trgovca je zaposlitev invalida... Pa to ni prava tema.

Niso vedno krivi študentje. Čisto odvisno je, na kakšnega naletiš. Sami smo kar nekaj let menjavali študente v podjetju in v petih letih smo imeli samo dva, ki sta res bila s srcem pri delu, nista samo gledala na uro in klepetala po telefonu. Se najdejo, samo iskati moraš.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti