Krema za torto-čokoladna smetana

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

1. apr 2003 13:13

Ribica, se priporočam za kakšen recept. Tanja

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. apr 2003 18:14

Podobno kot Loni jaz delam kremo za ledeno torto - za svetli del z belo čokolado, za temnega pa s temno in sicer tako, da štiri jajca stepem skupaj z 20 dkg sladkorja nad paro. Ko se masa zgosti dodam 20 dkg čokolade, ki sem jo pred tem raztopila /navadno dam posodo z nalomljeno čokolado kar v pečico, če je še topla od peke biskvita, lahko pa jo tuid raztopite nad paro). Vse mešam z mešalcem, da se dobro poveže in še v toplo dodatm 7-8 lističev namočene, ožete in stopljene želatine. Še vedno mešam z mikserjem, da se želatina povsem stopi. Nato zmes odstavim. Stepem še 1 liter sladke smetane skupaj z utrjevalcem smetane. V tem času se čokoladno jajčna zmes toliko ohladi, da jo nato brez težav in postopno, po nekaj žlic naenkrat, primešam smetani. Voila. Vse skupaj nato nalijem na biskvit, postavim v hladilnik in to je to. Če delam večjo torto, delam navadno obe kremi, vsako posebej, če pa manjšo, se pa odločim za en okus oz. barvo. Ko se krema strdi torto okrasim in potem je hitro zmanjka, tako da s shranjevanjem ali kvarljivostjo nimam izkušenj. lp, Irena

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. apr 2003 16:00

ZANIMA ME, ZAKAJ IMAJO VSE SLADICE, V KATERE VMEŠAMO ŽELATINO MALCE ČUDEN PRIOKUS. JE MOGOČE TO ODVISNO OD VRSTE ŽELATINE?? HVALA ZA ODGOVOR RENATA RENATA MALC

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

14. apr 2003 7:20

Samo da dokončam to temo, vam sporočam, da sem torto naredila (s čokoladno smetano, za katero sem spraševala). Nisem delala točno po receptu, ampak sem ga precej priredila in sem takega danes poslala med recepte, tako da upam, da bo kmalu objavljen. Torta je bila zelo dobra in smo jo že vso pojedli, skratka, uspelo je!!!!!!

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

9. sep 2003 14:42

Loni, sporočam ti, da je tvoja krema iz bele čokolade več kot super. Ravno prav trda (rahla), predvsem pa božanski okus. Naslednjič poskusim tudi s temno čokolado. Obnese se tudi kot premaz za celo torto. LP, Staša

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

30. mar 2014 20:12

Jaz sem sedaj stepla smetano (pol rastlinske in pol živalske) in dodala stopljeno temno čokolado. Ko sem vse skupaj račno zmešala (obe masi) ni prišla najboljša masa. Zanima me kaj sem naredila narobe? Ni bila tako mazava krema kot bi morala biti. Ali je pomembno kakšna je temperatura smetane in čokolade? Prosila bi za natančen opis (se pravi, da najprej zmiksaš smetano in potem dodaš stopljeno čokolado). Se zahvaljujem.

tej_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2014 21:25

A je bila preredka ali kaj? Lahko da je bila čoklada prevroča, smetana ne prav stepena ... Ugibam, ker takole na daleč, brez da vidimo, kakšna je ta ne najoljša masa, kot si jo opisala, je težko kaj reči in svetovati. 

Kako ni bila mazava, torej je ila preredka ali so bilemorda grudice? 

 

mamamia

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

30. mar 2014 23:02

Ja ko sem mazala sploh ni bila tako kremasta kot sama smetana preden sem dodala čokolado. Ko sem mazala biskvit se sploh ni dala prav mazati, bila je taka bolj trda, taka da se sploh ni prav mazala gladko, kar na nožu je ostajala oz. na biskvit se je zelo težko prilepila.

tej_a

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. mar 2014 23:05

kakšno je bilo pa razmerje? 

jaz zmiksam smetano, jo pustim ca 20 minut na pultu in nato vlijemo še toplo čokolado ter premešam. je pa razmerje 2:1 v prid smetane. Če želim bolj čokoladno, premažem s konkretno ganache kremo, kjer sta 2 dela čokolade na en del smetane, vse skupaj pogreto in ohlajeno. 

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

30. mar 2014 23:43

Razmerje za kremo je bilo 0,45 l smetane, 300 g čokolade 70% kakvovega deleža.

tej_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti