Katera drva kurite v kaminu?

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

20. feb 2009 9:15

Mi pa imamo kaminsko peč - Lokaterm. Občasno jo kurimo, bolj za "štimung" kot za ogrevanje. Zanimajo me vaše izkušnje s čiščenjem pepela in kako se obnesejo tile sesalci. http://www.bolha.com/oglas2747201/sesalec-pepela-i Lep dan, elba

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. feb 2009 9:19

Swarovski, če poznaš Turbo France, potem veš, da so te peči mercedez v primerjavi z ostalimi. Mi imamo osnovni model (moje načelo je: manj je več), ker mi tiste solze in bobni in ne vem kaj še vse niso preveč všeč. Peč je fantastična. Greje noro. Napisala sem že, da jo kurimo samo v največjem mrazu, ker se nam potem sesuje sistem ogrevanja. Ker sicer dobro segrevamo hišo, bi potrebovali peč zaradi lepšega, da bi gledali ogenj. No, ta ni taka. Ima odličen izkoristek. Po našem priporočilu jo je kupilo še nekaj ljudi. Vsi so z njo super zadovoljni. Ni nobenega pepela, zaradi posebnega načina vpihavanje odlično vleče, edino čiščenje šipe me moti. Če hočeš, da bo šipa dolga leta lepa, jo je treba čistiti. Tako je rekel prodajalec. In lepo je, če je šipa lepa, da dobro vidiš ogenj. Skratka, peč zelo priporočam. Če si doma kje v bližini Kranja, potem se lahko zmenimo za ogled. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti