Zobni mostički

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 18. feb 2009 20:59 | ogledi: 9.013 | odgovori: 6

pozdravljeni, mene pa zanima če ima kdo kaj izkušenj o zobnih mostičkih.

jaz sem imela že skozi bolj slabe zobe tako da imam sedaj mostiček.

sedaj mi je pa ta masa al kako naj rečem odstopila od dlesni oz. se mi kažejo moji zobje.

pa tut vgriznit se ne upam več ker mi kar zaškrta oz se mi zdi kot da slišim pesek v ustih.

zanima me če ima kdo izkušnje da je dal mostiček dol z zob in dobil novega?

hvala za odgovore!!!

čebulka

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

18. feb 2009 21:13

Kar se težav z zobmi tiče, sem pa že strokovnjak (v trpljenju). Je že skoraj ni stvari, ki je ne bi doživela. Med drugim tudi menjave mostičkov. Kot opisuješ svoje težave, bi si mislila, da so se ti dvignile dlesni in razgalile "vratove"zob. Po mojih izkušnjah je najboljše čimprej obiskati zobozdravnika, da ti odstrani stari mostiček, sanira zobe in ti naredi nov mostiček. Če so korenine tvojih zob še v redu, poseg ne bi smel biti problematičen. Prijetno seveda ni, se pa da preživeti. Vendar pa ti svetujem, da ne čakaš, ker so ob dvigu dlesni zobje izpostavljeni in se začnejo hitro kvariti. Vse dobro ti želim! iza56

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

19. feb 2009 13:23

iza 56 hvala kako pa ti vzame mostiček dol? fajn boli? jaz se bojim da se nebi moji zobje poškodovali. pa še to a mogoče veš koliko to stane vsaj približno hvala za odg. in lep pozdrav! čebulka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

19. feb 2009 15:04

kakšne so pa cene? jaz sem bila pred kratkim pri zobozdravniku in sva se dogovorila, da mi uredi zobe. vprašala sem, koliko moram plačati. delno ceno bi mi krilo zdravstvo, nekaj bi plačala sama. ampak sem dobila (ustno) takšno ceno, da me je vrglo. ali katera ve, koliko približno stane mostiček (manjkajoči 3 zobje). lep pozdrav! baška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2009 16:21

Meni so nedavno namestili mostiček, manjkal je en zob. Nisem dala delat porcelanastega, ker bi to stalo okoli 450 evrov, ampak tisto drugo varianto (zob ni v vidnem polju, pa tudi zobozdravnica mi je svetovala, da porcelan v mojem riemru res ni potreben) in sem plačala 125 evrov.

So mi odlično naredili, po desetih dnevih komaj še opazim, da imam nov zob in "masko" na dveh naslednjih, barvo so mi pa itak v nulo zadeli. Ko sem se pogledala v ogledalo, sploh nisem opazila, kaj je novo in kaj staro.

 

mamamia

mamamia

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

19. feb 2009 19:22

Mostiček ti izkušen zobozdravnik vzeme dul mimogrede, malo pobrusi, malo poštema ... seveda zahtevaj injekcijo. Za ceno zaj nea vem, včasik je blo sto mark za en zob. tumpika

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

20. feb 2009 23:29

Strinjam se s Tumpiko: pred odstranitvijo mostička naj ti da zobozdravnik injekcijo. Jaz sem jo dobila celo ob odstranjevanju mostička z "mrtvih" zob, nosilec je bil zatiček, montiran v korenino mojega zoba. Je pa res, da sem zelo občutljiva na bolečine in da me je strah takih posegov in moj zobozdravnik to dobro ve. Res pa je tudi, da že več let obiskujem privatnega zobozdravnika, ki ima zelo visoke cene in temu primerne usluge. Cenovno ga s svojo plačo komaj komaj še dohajam, vendar se ga ravno zato, ker vem, kako dela, ne upam zamenjati - pozna namreč moje "šibke" točke glede strahu in glede stanja zob, če pa menjaš, se morata zdravnik in pacient spet privaditi eden drugega. Cene pa - ja kot pravi Mamamia - porcelan je tam nekje, odvisno pa je tudi od spodnjega (nevidnega) dela prevleke, ki je lahko kovinska (srebrnosive barve) ali iz neke druge snovi, ki je bele barve in še dražja in hkrati lažja. Za kakšno varianto se odločiš,je odvisno od finančnega stanja, pa tudi od tega, kje bo mostiček. Za sprednje zobe se splača dražja varianta, saj zgleda bolj naravno, za zobe, ki niso v vidnem polju, pa je možna cenejša varianta. Seveda pa obstaja še "neporcelanska" prevleka, ki je cenovno ugodnejša (ki pa je moj zobozdravnik spoh ne dela). Če imaš srečo, da dobiš zobozdravnika s koncesijo, je to najcenejša varianta - verjetno plačaš le nadstandardne usluge, osnovne stvari pa ti krije zdravstveno zavarovanje. Ker pa je danes zelo težko priti do takega zobozdravnika, malo povprašaj svoje znance, če poznajo kašnega zasebnika z "razumnimi" cenami. Mislim, da se tudi med privatniki da izbirati glede cenovnega razpona. iza56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti