Posvojiva malega tigrčka

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

tema odprta - 18. feb 2009 20:40 | ogledi: 2.808 | odgovori: 22

Ojla!

Pred nekaj časa, nama je odšel svojo pot naprej, mali mucek, na katerega sva se strašno navezala.

Od takrat mi fant ne da mira in se non stop pogovarja sam še o tem, kako bi imel malega muceka.

Zato, kdor koli ima male muce (stare okoli tri mesece), če je kdo našel kakšnega se javljava kot posvojitelja. Iščeva pa predvsem tigrčke.

karmen.v@gmail.com

Mačji pozdrav

sharon

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. feb 2009 20:44

Kaj se je pa zgodilo prejšnjemu mucku? RadaJem

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

18. feb 2009 20:59

Muc se je zgubil v naši vasi in ker sva se ravno selila v novo hišo, sva se odločila, da ga bova vzela kar midva. In sva se čisto zaljubila vanj. Itak pa sva oba čisto nora na muce. Potem pa je en dan kr odšel. Je bil namreč strašno prikupen, pa tudi bal se ni nobenega. Iskala sva ga dva tedna, vendar ga ni bilo nazaj. Žal. In zdaj je kr mal dolgočasno v hiši, ker nimava mačjega otroka. Naj povem, da je fantova vsaka druga beseda muc. In sem rekla - grem v akcijo, ker tako ne gre več. Vem, da bo izredno težko zdaj najt mladiča, vendar želja je prevelika... sharon

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

18. feb 2009 21:28

Ali sta v zavetiščih že povprašala? Ne vem kje živita - v Ljubljani in okolici je eno v Gmajnicah, drugo pa v Horjulu. Odrešita no kakšnega v zavetišču! Je pa težko, da bosta v tem trenutku dobila mlajšega od pol leta. Lep pozdrav in veliko veselja z novim muckom. karlinka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. feb 2009 21:31

Sharon, punce na Mačjelovki ali mačjih forumih te bodo vesele. Ker sem tudi sama ljubiteljica mačk, poznam kar nekaj naslovov. Evo - tukaj boš zagotovo kaj našla:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,28128.0 (tudi tigerček je vmes)

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25945.0

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,31.0.ht

http://www.macji-svet.org/forum/viewforum.php?

http://www.macjelovka.org/strani/iscem-dom.php

mamaF - Mojca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. feb 2009 21:33

Mački se ne breznajo vsake mesece, in če kaj poznam mačjo čud, zdaj ni na razpolago trimesečnikov.

Breznajo se že od NOvega leta, torej bo zdajle kak naraščaj, potem pa še dva meseca čakanja.

Je tudi primerno, da pride maček v hišo spomladi: svet je lepše raziskovati, če te ne zebe.

Pripovedujem iz izkupenj, 60 cm od monitorja je en zmrzljivc, star 13 let in nekaj. In v temlje vremenu ga s težkim srcem spustim preštet njegove miške in prebrat nujno pošto.

Ko pa je pomlad, ga z veseljem pustim poležavati na soncu.

 

Veliko veselja z žametno šapico.

 

PS Naš ljubljenček je kastriran, pa tudi drugače je bolj podoben Tomu in nič Tigru.

F r i n a

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

18. feb 2009 22:02

oj sharon, če boš počakala res nekaj časa - kot je že razložila frina, bo sigurno naraščaj pri enih mojih prijateljih v hribih - ne vem pa, če bo kak tigrček... so pa muce in tudi kužki zakon - mi imamo dva kužka in dve muci - vsi izgubljenčki, oz. zapuščenčki (starejša nezaželjena).. enega kužija bolj velikega smo uvozili iz juga italije - je bil shiran, dehidriran, na robu smrti - zapuščen na eni samotni plaži v pulji... in si je izbral - mojo hčerko... sem se hecala, da si je pripeljala fanta iz italije... hahaha... zdaj pa je naš in tipičen italijan - vse bi nas obdelal, še mačke... je zelo komičen kuža, visok, suh, svetle barve - skoraj bel... velika ušesa, pokonci, skače kot kenguru, ima dolge noge in spi na hrbtu, z glavo zvito in vse štiri noge v luft... naši dve muci pa sta črni in obe sterilizirani - ena je že prava oldtajmerica - letos 1. junija bo dopolnila 19 let... kakšna je njena zgodba - to pa je neverjetno--- vedno se je obnašala kot pes čuvaj in kot mama nam vsem... nosila hrano domov - to pomeni, da je kakšni ženici pri kiosku ukradla kakega piščanca - one pa v tek za njo.. napadala pse, da si nobeden ni upal mimo hiše in zbujala točno ob uri mojo hči za v šolo... mačke so res neverjetne... druga muca - mlajša pa je tako nežna, da ni res... če kdo zakriči, priteče in ga potolaži... ljubčke daje... upam, da bosta s fantom našla muco - v zavetiščih stalno iščejo posvojitelje... pa veliko sreče ti želim z muco... by inteligentka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. feb 2009 0:33

"Kr odšel?" Mogoče bi morala razmislit o tem, kako je lahko muc kar odšel. Ga ne bi raje imela notri? Če imaš res rada mačke, boš poskrbela, da se jim ne bo nič zgodilo. Muci ne odidejo kar tako, veš. RadaJem

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. feb 2009 3:58

Jaz pa mislim, da ga kdo drug vzel za svojega, če je bil tako prijazen.

Malo počakajta, pa bo polno mačjega naraščaja vsepovsod.

Kyara

sharon  

član od: 5.6.2004

sporočila: 69

19. feb 2009 7:23

Čakaj, RadaJem, kaj me ti zdaj obtožuješ, da ne skrbim za muce al kaj? Ja, muc je kar odšel in sicer tako kot je prišel k hiši. Drugače pa je bil muc v tem zimskem času skozi v hiši in je bil največji car med mačkami. Imel je svojo ogrevano sobo, vso veterinarsko oskrbo (ko je prišel k hiši je imel od glist, hude driske, garje, bolhe... in smo vse pozdravili), dietno prehrano (še kuhala sem mu takrat). Hudega mu ni bilo absolutno nič. Res pa je, da sva ga vsak dan za pol ure spustila malo ven - živimo na podeželju, kjer ni bojazni, da bi ga povozil avto. Muc drugače ni šel niti 5 metrov stran od hiše, je pa tisti večer, ko je izginil, sledil našo sosedo, katera je šla na sprehod. Žal ni vedela, da je najin in se ni ozirala nanj. Od takrat ga ni bilo več nazaj. In na tem forumu nisem objavila članek, da mi bo eden soli pamet, kako naj skrbim za mačke ampak, da rešim eno malo bitje. Zato, če ve kdo za kakšnega mladička OK, lekcij pa ne rabim. sharon

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2009 7:38

RadaJem je napisal/a:
"Kr odšel?" Mogoče bi morala razmislit o tem, kako je lahko muc kar odšel. Ga ne bi raje imela notri? Če imaš res rada mačke, boš poskrbela, da se jim ne bo nič zgodilo. Muci ne odidejo kar tako, veš. RadaJem

Odidejo, odidejo, pa ne samo mucki, le definicije besede "odidejo" so lahko različne. Sama si ne predstavljam, da bi imela na podeželju mačka zaprtega v hiši, takoj ko mu omogočiš tisto svobodo, ki pripada vsem živim bitjem na tem planetu, pa se lahko zgodi vse ali pa nič.

Tako da, Sharon, tole enostavno ignoriraj, jaz bom pa tudi povprašala pri moji prijateljici, pri kateri smo mi dobili naša dva tigra (enega v rumeni,d rugega v sivi verziji), če bodo kmalu kaj imeli. Imajo vedno vse mucke tigraste.

 

Doma imamo sicer pse, pa so nam do sedaj (v obdobju 4ih let) enega "pospravili", enega zastrupili in enega ukradli. S tema dvema, ki ju imamo sedaj, imamo očitno krompir, stara sta že 9 in 8 let in sta še vedno oba naša.

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti