Ločevalna dieta - začetnica

inigo  

član od: 18.2.2009

sporočila: 5

tema odprta - 18. feb 2009 10:18 | ogledi: 31.354 | odgovori: 28

pozdravljeni!

odločila sem se za ločevalno dieto. imam pa par vprašanj:

- še na škrobni dan lahko je restan krompir? (kuhan krompir, čebula, zalito z juho)

- se lahko na beljakovinski dan je pohan zrezek, s tem ,da potem ne jem zraven kruha ampak samo solato oziroma zelenjavo

- lahko pasulj ali druge juhe in enolončnice zgostim z moko in potem ne jem kruha zraven

so potem jedi primerne za ločevalno ali ne?

hvala in lep pozdrav!

inigo

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

18. feb 2009 10:21

Pozdravljena! Med forumi imaš čisto na vrhu stalno temo prav zate. Tam boš našla vse, kar te zanima. LP pujsek

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. feb 2009 10:32

Če uporabim vso svojo logiko, sem to med dietami ločevala. Krompir je škrob, juha je beljakovinska. Pohan zrezek je beljakovina, drobtine so OH. Fižol je beljakovina mislim da, moka je OH. ( BTW, zakaj pasulj sploh gostit z moko, saj je sam po sebi dovolj gost?) Nobena od teh kombinacij NI v redu. lidka [sonce]

inigo  

član od: 18.2.2009

sporočila: 5

18. feb 2009 10:54

saj k zrezkom priporočajo zraven kos kruha (to je OH), zato bi drobtine lahko bile sprejemljive. fižol ni beljakovina, ampak je škrob. jst sm pasulju vedno dodala žlico moke, da je bil bolj gost. inigo

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. feb 2009 10:59

Ne vem, potem pa naredi, kot želiš. Vem pa, da je moja mama shujšala s pohanimi zrezki in solato, kar je podatek, da je PREJ jedla full preveč, če je od tega potem shujšala. lidka [sonce]

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. feb 2009 11:12

Živjo, - restan krompir zalij z zelenjavno juho ali vodo, pa bo ok. Sama velikokrat tako delam. - pohan zrezek odsvetujem, in sicer iz 3 razlogov: 1. pohanje je mastno 2. drobtine, moka! 3. beljakovin naj ne bi mešala, jajce je pa tudi beljakovina. - enolončnice (če jih ješ na Š dan) lahko zgostiš z naribanim krompirjem, zmečkanim fižolom ipd., pa ne bo panike. Tudi nariban korenček fajn zgosti, če boš slučajno delala juho z mesom, torej za B dan. Poskusi se vsaj na začetku čimbolj strogo držati diete, drugače boš hitro zašla na stara pota (še en košček kruha, pol pa res neham...) Veliko uspehov ti želim. RadaJem

inigo  

član od: 18.2.2009

sporočila: 5

18. feb 2009 11:20

saj k zrezkom priporočajo zraven kos kruha (to je OH), zato bi drobtine lahko bile sprejemljive. fižol ni beljakovina, ampak je škrob. jst sm pasulju vedno dodala žlico moke, da je bil bolj gost. inigo

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. feb 2009 11:21

Se strinjam z RadaJem.

Restan krompir se dela s prepraženo čebulo, torej odpade. Naredi tako, kot pravi RadaJem. Na škrobni dan jem kuhan krompir s kakšno zelenjavno omako zraven, meni je to zelo dobro. Dober je tudi v mešani solati.

Pohanje definitvno ne (kos polnozrnatega kruha je nekej čisto drugega kot paniranje...), kakor tudi ne zgoščanje juh z moko.

 

Veliko koristnega pa boš res našla v zgornji odprti temi.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

inigo  

član od: 18.2.2009

sporočila: 5

18. feb 2009 11:21

RadaJem - aha, hvala za predloge! bom poskusla tko. inigo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. feb 2009 11:22

Inigo, če bi rada shujšala, črtaj moko z jedilnika kjerkoli se da, ne glede na to, kako se dieta imenuje. Panirani zrezki redijo. Vedno. V resnici nimajo kaj iskati v kvalitetni prehrani. Fižol ima beljakovine in škrob, ampak se mi zdi, da se stročnice v kontekstu diet uvrščajo med rastlinske beljakovine. Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. feb 2009 11:33

Aja, pa restan krompir, če ga boš delala, naredi z olivnim oljem in ne slučajno z mastjo. Saj je tudi tako dober. Fižol pa se v ločevalni dieti je na škrobni dan, čeprav res vsebuje tudi beljakovine. To mi nikoli ni bilo čisto jasno. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti