Sankanje

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

19. feb 2009 19:09

Hvala vsem za informacije.... Mi je zdej malo bolj jasna zadeva. Res je mogoče malo nerodno, da gredo eni gor, eni dol itd. in je zato verjetno to sankanje večinoma organizirano preko agencij. Ni mi bilo jasno, ker smo bili na LJubelju in ni bilo potrebno nobenih prijav in nobene agencije. Pa je očitno bolj izjema kot pravilo ;) tasau

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

16. mar 2009 12:06

Evo še svežih izkušenj iz Velike Planine, tako svežih, da me še vse boli in sem polna modric - malo po lastni "izbiri", ker pač rada divjam, nekaj pa tudi zato, ker proga ni bila v najboljšem stanju. Torej, začetek sankanja je ob 17-ih in nekaj, zdaj, ko je že daljši dan, je nekaj voženj še dokaj svetlo, ko pa se stemni, je proga na nekaterih delih res slabo osvetljena. Sam potek proge je krasen, pa tudi zelo hitra je, me je pa v primerjavi z Martuljkom zmotilo nekaj stvari: - proga je dokaj slabo vzdrževana (velike luknje na nekaterih delih in tudi precej razritega snega). Res je zdaj že nekoliko toplejše, ampak poteg z ratrakom pred pričetkom bi zagotovo pomagal, saj je bilo smučišče zraven prav lepo urejeno in trdo. - ni dovolj poskrbljeno za varnost (nobenih navodil, ljudje se spuščajo po svoji presoji, nobenih presledkov med sankači in moram reči, da je bilo nekajkrat res divje, ko se nas je več znašlo na kupu, da ne omenjam, da se je našlo kar nekaj sprehajalcev in smučarjev (?!!!) na progi in sem ene dvakrat skoraj posnela ljudi iz proge). Sicer je zadeva resnično slikovita in tudi nasankaš se (ker sva dirkača, nama je uspelo kar 8 voženj!). Cena karte je 15 € in še 8 € za najem sank, če jih nimate (imajo pa res vrhunske "dirkalne" sani različnih velikosti). strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti