Čokoladna fantazija

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

tema odprta - 17. feb 2009 11:16 | ogledi: 4.549 | odgovori: 9

Najprej en mrzel pozdrav.

Upam da mi boste lahko na kakšen način pomagale.Soseda mi je naročila torto,rada bi pa imela filano z takšno kremo ali kaj podobnega kot je v šparini čokoladni fantaziji.Če je katera že poizkusla je res neverjetno dobra.Saj to itak vem ,da je sigurno iz nekakšnega praška,pa vseeno.

A je kaj podobnega mogoč kakšna parfe ali pa ledena krema,ker teh dveh še pa nisem poizkušala.

žigolino

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. feb 2009 13:07

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11044 Nisem še jedla te torte ampak po videzu ji je ista.Je pa problem, ker to je delano v modelu jaz pa obliko, ki jo imam naročeno ne moram delat v modelu,zato bi mogla imet bolj kompaktno zadevo pa vseeno rahlo ne tistih zbitih krem. žigolino

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. feb 2009 14:22

Krema pri tej ledeni torti pride na zacetku relativno tekoca, tako da res rabis obod. Mogoce si lahko pomagas z alufolijo, ki jo oblikujes po robu biskvita? LP, R.

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. feb 2009 22:00

Sen jo šla danes kupit,pojedla polovico in ugotovila kaj je not.Smetana z stabilizatorjem,ki ga uporabljamo v slaščičarnah.No ene ga že tudi doma.Pa sem skoraj bila prepričana da je parfe. Včasih me je kar sram da sem slaščičar žigolino

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. feb 2009 22:15

In kaj je to za ena oblika, če ni skrivnost? lp Vesna

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

18. feb 2009 9:46

letalo upam da bo link deloval http://galerija.over.net/main.php/v/javnagalerija/Vlad žigolino Sporočilo je spremenil(a) žigolino dne 18. feb 2009 09:47:48 Sporočilo je spremenil(a) žigolino dne 18. feb 2009 09:50:12 Sporočilo je spremenil(a) žigolino dne 18. feb 2009 09:52:14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. feb 2009 10:21

Žigolino, punca, pa saj si od stroke. Sem prepričana, da si zamešala ogromno krem, pa daj malo bodi samozavestna, no. Kupi tisti šparov košček in malo pokušaj in treniraj, pa ni vrag, da ne boš vsaj v pravo smer zadela. Samo v glavi se emancipiraj od tistega, da moraš delati po eni recepturi in potem nič ne v eno ne v drugo smer in nobene improvizacije. Improviziraj kolikor ti srce da, to je tko fajn. In ko se kolikor toliko zadane ta prava smer, potem naredi tisto torto v obliki aviona ali kakršnikoli pač. Ker bodo itak vsi navdušeni nad obliko in se ostalo niti ne bo opazilo. Pa tudi, če bo okus malo drugačen - če je tebi okusno, potem je dobro. That is it. Če bi bila sama na tvojem mestu in bi potem dobila trditev, da tole je pa dobro, samo da ni tako, kot je tista špartorta, bi z najlepšimm izrazom rekla, da sem dala v torto osebno noto....In bi bila zadeva rešena. Vendelina jr.

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

18. feb 2009 13:31

Vendelina jr.saj sem jo kupila včeraj pa pol pojedla,pa tudi ugotovila kaj je not. Glede receptur maš pa prav,že od nekdaj težko improviziram,se kar malo bojim.To me tudi večkrat v življenju tepe,pa ne sam gola improvizacija,kar slaščičarstvo definitivno je v veliki meri,nasploh sem zelo organiziran človek,načrten.Velikokrat me ta močna organiziranost spravi iz tira. Kaj hočemo taki smo. Hvala za iskrene besede,si mi kar malo samozavest dvignila,saj vem da dobro pečem,sam saj veš sama pri sebi si pa mislim lahko bi blo še boljše. žigolino

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. feb 2009 13:40

Oh, žigolino, vsaj še ena, ki ima rada red (in to tudi prizna).... Malo poskusi uravnotežiti občutek za red s ščepcem improvizacije, boš videla, kako je to super. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti