Kako porabiti ostanke čokolade?

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

tema odprta - 15. feb 2009 16:20 | ogledi: 7.522 | odgovori: 6

Od decemberskih praznikov mi je ostalo v omari še nekaj čokoladnih miklavžev in božičkov, ki pri nas ne gredo v "promet".

Drugi teden imam za neko posebno priložnost namen peči več vrst kosovnega peciva in bi rada porabila tudi tisto čokolado. Za katero kosovno pecivo bi se jo dalo uporabit?

Hvala za nasvete.

Mijan

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

15. feb 2009 16:31

Muffini, domači prijatelj... lp Saša

Zalshka  

član od: 28.9.2007

sporočila: 110

15. feb 2009 16:31

Mijan, po mojem je najbolje, da jo uporabiš v pecivih kjer je čokolada zgolj za dodatek in ne ena izmed glavnih sestavin, saj so ponavadi miklavžki, božički in preostale skulpture iz manj kvalitetne čokolade. ( npr. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9365 ) Zalshka Sporočilo je spremenil(a) Zalshka dne 15. feb 2009 16:32:01 Sporočilo je spremenil(a) Zalshka dne 15. feb 2009 16:38:05

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. feb 2009 17:49

A to je vse iz čokolade ali je samo obliv? Ker, če je vse iz čokolade, potem se to lepo stopi in se vmeša v biskvitno testo in imaš super čokoladni biskvit in lahko delaš rolade, torte.... Če je pa to bolj testo+čokolada, pa to zdrobiš in potem uporabiš kot piškotno osnovo za testo. In lahko delaš podlage za torte. Ali pa zamešaš v kako smetanovo (ali pa masleno) zadevo in narediš piškote. Piškoti so sploh super zadeva za recikliranje. Vsaj jaz jih tako razumem in jih delam takrat, kadar se hočem znebiti ostankov. Glavno, da pride taka fina žoga iz testa, ki počiva 2 uri in potem vedno nastanejo super piškoti. Še namig za boljši jezik: Če je pridevnik narejen iz samostalniške besede, ki se konča na -er (na primer pridevniki, ki nastanejo iz imen mesecev) in se potem ta e pri sklanjanju izpušča, potem se e izpušča tudi pri tvorbi pridevniške besede. Torej, pravilno je "decembrski prazniki" in NE "decemberski prazniki". In seveda se potem tudi sklanjajo "decembrski prazniki". Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. feb 2009 19:15

Če pijete kakav potem dodaj koške teh miklavžev in dedkov mrazov v vroč kakav, ali jih raztopi in dodaj smetano, pa imaš vorčo čoklado, kak košček dodaš tudi v pravo, nes ali filter kavo. Ali pa tsopiš in preliješ čez palačinke. Mamamia

mamamia

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

15. feb 2009 20:18

use skupi stopiš, dodaš sladkor (če je potrebno) mleko, margo, in v tem povaljaš kocke bisvita, nato še v kokos in dobiš čupabce oz. kokosve koce

npr.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10468

lp

Pitončica

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

15. feb 2009 21:20

Jaz vse te ostanke miklavžev in parkljev lepo porabim za muffine.Pride prav fajn. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti