Sirova omaka za tortilje

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

tema odprta - 15. feb 2009 14:55 | ogledi: 20.086 | odgovori: 3

Pozdravljene kulinaričarke in kulinaričarji!

Malo brskam glede mehiške kuhinje, saj je veliko napisanega, vendar pa nikjer nisem zasledila recepta za sirovo omako, ki je omenjana pri tortiljah. Ali je kakšen poseben recept ? Kakšne omake še uporabljate in kako jih naredite? Vesela bom vaših nasvetov ,saj bi jih rada naredila doma.Kako največkrat pripravite tortilje? Zanima me predvsem brezmesna kombinacija.Že v naprej hvala.

linolina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. feb 2009 17:46

Misliš ti to Nacho? Je nekoč na forumu že objavila Reca recept: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7093 Drugače pa midva dava v tortilje še rdeči fižol, pa občasno tunino, koruzo, guakamole (avokadova omaka), kislo smetano, salso, tudi piro sva že dajala vmes iz konzerve, pač kar nama zapaše in je doma na zalogi:) lp, Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 15. feb 2009 17:49:59

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2009 22:06

Pri nas so vedno na zalogi v zamrzovallniku. Če se udi jih dam za par minut na krožnik, jih posujem kar s samo kuhanim fižolom, naribanim sirom, malo paradižnikove onake, pogrejem, dodam svežo solato in pojemo. Lahko pa jih polniš z vso mogočo zelenjavo. Meni je takokosilo zelo okusno. Tudi pri tortiljah sem tako zverzirana, da mi še kak mehikanec ne pride do živega. Si pa vzamem tudi čas, naredim mehiški fižol na zalogo, pa pekoče omake in potem je vsaj za včasih rešen problem. lp Vesna

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

16. feb 2009 8:58

Reca, ali mi lahko napišeš kako narediš mehiški fižol in ostale omake. Hvala.Koliko časa imaš to lahko shranjeno? Rada bi poizkusila, pa se nekako sploh ne znajdem. Grem danes v mehiško,da malo pokukam in poizkusim. Saj sem že probala mehiško hrano in mi je bila všeč, sama pa se sploh ne znam pripravit. linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti