Lešnikova omaka

Sassa  

član od: 3.7.2008

sporočila: 1

tema odprta - 15. feb 2009 11:39 | ogledi: 8.487 | odgovori: 8

Živjo!

Včeraj sva z mojim dragim jedla v restavraciji Boccacio v Dravljah njoke z lešnikovo omako. NJAMI!

Je mogoče kdo že poizkusil in bi mi znal povedat iz česa je (ja vem, iz lešnikov :)) ali pa ima mogoče kdo recept? To je bilo tako dobro, da bi rada še doma kdaj naredila :)

Lp

Sassa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2009 16:08

Pa nisi mogla tam vprašati?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2009 21:49

Ampak mene pa zanima zakaj moka, saj se sladka smetana s kuhanjem lahko zelo zgosti. Jaz ji namreč nikoli ne dodajam moke, pa je super. Lahko delaš z vsem mogočim, z različnimi oreščki pa do gob....... lp Vesna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. feb 2009 2:42

rimljanka a si poskusila kdaj vprašat kje za recept? meni se še ni zgodilo da bi ga na koncu dobila, sploh pa ni logično da bi ti ga dali, saj tako bi izgubili stranko ki zahaja k njim ravno zaradi te specialitete. ycrna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2009 8:04

Tudi jaz še nisem doživela, da bi kje dobila recept, pravzaprav se bi mi zdelo zelo nevljudno vprašati. Saj oni služijo z njihovo omako, pa ja ne bojo recepte okrog talali. Se mi pa zdi, da se vseeno da dobiti kakšno informacijo. Mislim, da bi povedali kaj je noter. Ali pa naprimer vprašaš: ali je tukaj z lešniki tudi smetana notri? Aha, se mi je zdelo... In tako že dobiš nekaj informacij, potem pa doma poskušaš. Verjetno so tudi oni mogli poskušati, preden so dobili omakco, ki privablja stranke, zakaj bi vi dobili kar popoln recept. Druga stvar je, da če ješ eno tako dobro jed, se ti mora vsaj približno sanjati kaj si jedel. Zraven lešnikov se skoraj zagotovo da v okusu določiti vsaj še eno sestavino. Kaj pa vem, težko je iskati recept, da nekomu ustrežeš, če npr. še nisi nikoli jedel v oni gostilni. Če pa imaš vsaj nekaj sestavin, se da vsaj ugibati in predlagati kombinacije. matilda

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. feb 2009 9:21

matilda je napisal/a:
Tudi jaz še nisem doživela, da bi kje dobila recept, pravzaprav se bi mi zdelo zelo nevljudno vprašati. Saj oni služijo z njihovo omako, pa ja ne bojo recepte okrog talali. Se mi pa zdi, da se vseeno da dobiti kakšno informacijo. Mislim, da bi povedali kaj je noter. Ali pa naprimer vprašaš: ali je tukaj z lešniki tudi smetana notri? Aha, se mi je zdelo... In tako že dobiš nekaj informacij, potem pa doma poskušaš. Verjetno so tudi oni mogli poskušati, preden so dobili omakco, ki privablja stranke, zakaj bi vi dobili kar popoln recept. Druga stvar je, da če ješ eno tako dobro jed, se ti mora vsaj približno sanjati kaj si jedel. Zraven lešnikov se skoraj zagotovo da v okusu določiti vsaj še eno sestavino. Kaj pa vem, težko je iskati recept, da nekomu ustrežeš, če npr. še nisi nikoli jedel v oni gostilni. Če pa imaš vsaj nekaj sestavin, se da vsaj ugibati in predlagati kombinacije. matilda
morda pa s trikom, ja veste moj sin je na vse alergičen, a bi lahko dobila recept, da vidim kaj je noter, da ne bo tukaj pred vašimi očmi postal cel zabuhel in dreč in se začel daviti mal heca ne škodi ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 16. feb 2009 09:21:40

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. feb 2009 9:24

ycrna je napisal/a:
rimljanka a si poskusila kdaj vprašat kje za recept? meni se še ni zgodilo da bi ga na koncu dobila, sploh pa ni logično da bi ti ga dali, saj tako bi izgubili stranko ki zahaja k njim ravno zaradi te specialitete. ycrna
Sem. Pa ne le enkrat. Saj ni treba, da ti dajo na g natančna navodila....pač še malo doma preizkusiš in najdeš približek, ki bo vsja tolikšen kot je recept, ki ti ga nekdo da tukaj. In se mi sploh ne zdi nesramno, le zakaj? Konec koncev grem v lokal, ker mi je tam prijetno, ker sem v prijetni družbi, ne pa zaradi neke omake ali čedasrkoli že. Sicer pa - vsak po svoje.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti