Slovenska tradicionalna hrana

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

10. jun 2012 22:46

tudi stadra ima vsaj eno pravo našo jed na dan

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

10. jun 2012 23:46

Hvala vsem :)

Margot

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. jun 2012 10:31

Gostilna na Gradu - na Ljubljanskem gradu se hvali s slovenskimi jedmi. Imajo svojo spletno stran, kjer je več napisano.

rdkapica

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. avg 2015 22:50

Da nadaljujem kar tule, saj se moje vprašanje relativno navezuje na naslov teme...

 

Trenutno se nahajam v Španiji in v multi kulturnem krogu znancev, smo začeli malo "predstavljati" svoje dežele, skratka poizkušamo doma pripravljeno hrano drug drugega. Pričakovanja niso ne vem kako visoka, vse skupaj je zastavljeno bolj na principu heca. 

Moje vprašanje je sicer klasično in sicer kaj pripraviti?

Okoliščine so pa sledeče - kuharske kilometrine je kar nekaj, en srednji rang, mesto je srednje veliko, tako da ponudba sestavin je tudi solidna, zaplete se pa pri sledečem - ni pečice, kuhinjska oprema je silno uboga (par "plesočih" loncev in kastrol z obupno izbočenim dnom, pokrovka ena in edina, metlica za stepanje ter pribor) in pa deljena kuhinja. Sicer so obdobja, ko si jo lahko malo bolj prisvojim, ampak načeloma odpade kakšno strašansko pacanje, s katerim okupiraš vse pulte, kuhinjske rinke in korita. 

 

Če se komu utrne, kaj bi se dalo izvest v teh okvirih, bom zelo hvaležna 

Viva Meier

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

30. avg 2015 0:41

Na govejo juho, pražen krompir in kranjske klobase si se že sama spomnila, kisle repe in zelja pa najbrž ni v izobilju.
Nekaj idej za prvo silo:
- ajdovi žganci in žvarcet
- smukavc
- pištunj
- tolminska frika
- bloška kavla
- funšterc (knapovsko sonce)
- govnač
. korejevec
- kobariški štruklji (če si korajžna)

lp

mzm

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

30. avg 2015 9:32

mamamia, saj je napisala, da je bolj za hec kot zares, torej, kupi eno klobaso pač, reče, da pri nas bi bila kranjska, če bi imela to in to Pri zgoraj naštetih jedeh bo pa že sama izgovorjava imen zabava

A da ni ajdove moke? Očitno sem se preveč navadila na globalizacijo

lp

 

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. avg 2015 13:34

Globalizacija je naplavila ajdovo moko tudi na Iberski polotok. Dobi se v bio trgovinah ali na bio ali brezglutenskih oddelkih velikih marketov (harrina de trigo sarraceno ali harina de alforfón).

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. avg 2015 16:09

Kot tradicionalno hrano bi jaz pripravila kaksno enoloncnico (ricet, jota, trojka, bobici, obara ...), ce imas dovolj casa pa bi predlagala idrijske zlikrofe z bakalco ali pa kobariske struklje (ampak to je bolj sladka varianta).  Verjetno valjarja nimas, ampak za valjanje lahko uporabis tudi cisto steklenico (teh pa je verjetno tam kar nekaj).

Drugace pa mislim da bi v tvojem primeru nas cisto solidno zastopale tudi palacinke.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

30. avg 2015 20:35

Če se da dobiti ajdovo moko bi janaredila telečjo obaro in žgance. Če pa ajdove moke ni naredi pa koruzne ali pa bele krompirjeve žgance. Za sladico pa kakšno proseno kašo (če jo dobiš) kuhano na mleku in dodane suhe slive, lahko pa bi naredila skutine štruklje z dodatkom prehtrana ali pa tudi ne.

Lp, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti