Slovenska tradicionalna hrana

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

22. jul 2009 7:48

Ah, seveda. Najboljše stvari so tudi najenostavnejše!?? [sommelier] krešimir

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jul 2009 10:01

Dobra izbira! Čeprav tudi marelični niso švoh. Glede na to, da je osnovna tema že malce stara, bi bilo zanimivo izvedeti, kaj je osnovna avtorica potem skuhala svojemu Belgijcu in kako je bil s tem zadovoljen. Pri tehle temah mi vedno na koncu manjka povratna informacija. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2009 10:51

Sploh nisi osamljena v tem, tinca.

rimljanka - zasebno mnenje

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

22. jul 2009 18:07

Se opravičujem, ker takrat o tem nisem poročala - me cele dneve ni bilo doma, potem pa sem na to čisto pozabila. Skuhali smo svinjsko pečenko s suhimi slivami in ajdovo kašo z jurčki. Za desert pa je bila orehova potica in vanilijev sladoled z bučnim oljem :) fleur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2009 18:12

In komentarji?

rimljanka - zasebno mnenje

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

22. jul 2009 20:05

A samo ena večerja je bila? A ni bilo rečeno, da tisti dijak ostane cel teden? korenckova

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

23. jul 2009 11:35

Ja, vendar je bila samo ena večerja "slovenska". Ena je bila "belgijska", ostale večere pa nas bolj kot ne ni bilo doma. Komentarji so bili pozitivni, je bil tudi tak dijak, da ni nič kompliciral :) Zelo všeč mu je bila orehova potica, sicer se pa tudi ostalih stvari ni branil. fleur

neznan uporabnik

19. avg 2009 10:15

Pozdravljeni, zanima me, kateri so "tradicionalni" slovenski piškoti oz. keksi. Obstaja kaj takega? Zanimajo me suhi piškoti, ki lahko dolgo stojijo oz. jih lahko prenašam kar v kaki plastični posodi brez strahu, da bi se zapacali. V mislih sem imela klasične, mi jim rečemo "mašinske" kekse, mogoče orehovi rogljički? Morda janeževi upognjenci? So v naših pokrajinah različne sorte? Zraven bi rada namreč naredila predstavitev pokrajine, ne morem pa pripraviti nobene jedi ali svežega peciva. Torej samo suho, primerno za prevoz. Slano, seveda, tudi! Nekaj piškotov bi sama napekla, nekaj pa kupila, potrebujem jih namreč precej. Hvala za vsak namig. jancka

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

19. avg 2009 11:00

Medenjaki bi po moje znali spadati pod "tradicionalne slovenske" piškote. Lp Kitanna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. avg 2009 11:24

Janeževi piškoti, pehtranovi piškoti, orehovi piškoti....fazon je v tem, da uporabiš sestavine, ki jih lahko najdeš v Sloveniji. Ne razbijaj si glave s tem, kaj so nekdaj jedli in da to je pa ta pravo. Nekdaj so jedli bodisi revno in slabo, ker je bila večina populacije bolj na sirotinja nivoju, ali pa so jedli neko repliko nemške meščanske kuhinje, in to je bilo pa kao nobl...Skratka, nekih čudovitih tradicionalnih časov ni bilo nikoli. In tudi take hrane ni. V smislu slovenskega, orehi, lešniki itd...to raste tudi pri nas, medtem ko kokos ne in ergo, ne moreš delati kokosovih piškotov za tole tematiko. Potem imaš še pogače. V teh pogačasto-kruhastih zadevah si pa lahko tudi maso stvari izmisliš. Npr, figov kruh ali kaj takega. Pa fige in olive v testu, se nič ne paca... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti