prehrana po operaciji-odstranitev mandeljnev in polipov iz noska,3letnika

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

18. feb 2009 18:13

plopsa, v kateri bolnici pa bo operacija ? Dipsi

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

18. feb 2009 18:47

Ambrosie Pare v be., zato toliko sprašujem kaj in kako zadeve zgledajo v sloveniji, saj ne da paničarim, samo določene stvari se mi pač ne zdijo ravno ok in če mislite da smo v sloveniji samo številke, potem se ob stanju tukaj kar precej lahko potolažite,.. res pa je da čakalnih vrst pa nimajo, takšnih kot pri nas,.... za večje operacije načeloma tam okoli 2meseca, manjše precej manj,... imajo pa tudi več bolnic,.... plopsa

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2015 12:13

Ker je tukaj potekala tema o tem, sama sedaj tudi udeležena.Sin 25 let je bil včeraj operiran za mandlje.V otroštvu je imel kar pogoste angine pa pač en zdravnik ja op.drugi ne.Potem se je v puberteti to z anginami nehalo.Po 22 letu pa non stop angine.Sedaj se je odločil za operacijo.Mene predvsem zanima,če imate s tem še kakšne izkušnje,da mi kaj svetujete.Ne živi več doma, a je rekel, če bi prišla k njemu,ko pride iz bolnice,da bi mu bila v pomoč.Hvala.

dari

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jan 2015 12:48

Kolikor se iz (skoraj) pradavnine spomnim, sva z mami šli najprej na sladoled (na priporočilo zdravnika). Kaj kislega, slanega, grenkega in pekočega na začetku ni dobro, ker pač v grlu peče. Pa prevroča hrana tudi peče.

rimljanka

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2015 13:12

Rimljanka hvala.Jaz sem bila operirana pri 7 letih poleti,seveda sladoled pa grisa se spomnim.Saj vem,če moram drugemu svetovat,ko pa sem sama na tem pa sem malo paničarja.Tako,da nasveti vedno pridejo prav.

dari

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

13. jan 2015 14:00

dari, mandlje so mi odstranili lansko leto. Če živi sin sam, toplo priporočam, če lahko, da je nekdo ob njem. Če otrok operacijo mandljev preživi brez problema, je za odraslega to ena najhujših operacij. Glede na to, da je bil moj porod podoben mesarskemu klanju, bi šla tistih 10 dni po operaciji mandljev raje vsak dan posebej še enkrat rodit. Vsi so me opozarjali, da boli, vendar roko na srce si niti v sanjah nisem predstavljala, da pa tako boli. 

Ok, pri meni je bil problem, ker zaradi alergij nisem smela dobiti nobenega analgetika. 

Recimo, da takoj po operaciji se sprašuješ, kje hudiča je zdaj ta bolečina. Drugi dan, ko greš domov, si rečeš, pa saj ni tako hudo. tretji dan se pa začne kalvarija in traja točno do 10. dne po operaciji. 

Kaj lahko je? hm. Jaz sem vsak dan preživela ob navadnem jogurtu. Pa ne na celem lončku. Na parih žlicah. Še to sem se prisilila, da sem pojedla, da sem lahko vzela tbl Lekadola, ker drugega ne smem. Bolečina je neizprosna, shujšala sem precej kilogramov in praktično sem lahko samo ležala. Niti govoriti nisem mogla. 

Po nekje 10. dnevu, ko se začnejo obloge pucati, sem jedla hladne pudinge, gres, ...torej bebi hrano, skoraj tekoče. Bog ne daj koščke, ker ko si strgaš oblogo s hrano na silo ... Upam, da nima sin intolerance na laktozo, ker potem je še ...

Noči so najhujše, ker ti žrelo postane suho, peče kot hudič ... vsi govorijo da je potrebno ogromno piti. ampak res rabiš nekoga, da ti je v moralno oporo, da te prisili, da piješ, da te stisne, ko ne moreš tuliti zaradi bolečin. 

 

To so moje izkušnje. Hehe. bi pa šla še enkrat to skozi, ker od takrat nismo v naši familiji bili na antibiotiku, prej pa vsak mesec, ker sem bila prenašalec streptokoka. 

 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

13. jan 2015 14:53

Tudi meni so jih odstranili lani. Okrevanje je bilo mala malica v primerjavi z operacijo, ker mi ni prijel anestetik, oziroma mi inekcije niso dali dovolj globoko. Ko so začeli konkretno rezat mi je že preveč kri tekla, da bi dali še. Poleg tega mi je kri zalila grlo, da nisem mogla niti dihat in sem iskreno mislila da to je pa to od mojega življenja. Na koncu je celotna operacijska izgledala kot klavnica... Sledile so komplikacije, ker mi mandljev niso odstranili dovolj dobro in sem imela ponoči še en obisk v operacijsko ker mi cel dan ni nehala tečt kri. Ko sem prišla domov nisem jedla popolnoma nič malo manj kot en teden. Za pit sem se morala kar konkretno prisilit. Bolelo sicer je, ampak večinoma samo ob požiranju in govorjenju. Prve 4 dni sem samo ležala, potem sem šla že na faks. Čezpribližno 2-3 tedne je bilo vse normalno in sem lahko športala in vse. Najbolj je pasal sladoled.

 

Problematično je bilo, ker imam že tako slabo kri, in sem morala po tem pol leta jest železove tablete. 


the tina

Sporočilo je spremenil(a) the tina dne 13. 2015 14:56

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jan 2015 15:27

Take zoprne izkušnje ima tudi moja prijateljica, lani, pri 40-ih je prestala to operacijo in glih tako ni mogla verjeti, da je mogoče, da se to počasno boleče celjenje oz. formiranje in odpadanje oblog toliko časa vleče

Mojca

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. jan 2015 17:16

Hvala vsem.

dari

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jan 2015 17:48

dari je napisal/a:

Rimljanka hvala.Jaz sem bila operirana pri 7 letih poleti,seveda sladoled pa grisa se spomnim.Saj vem,če moram drugemu svetovat,ko pa sem sama na tem pa sem malo paničarja.Tako,da nasveti vedno pridejo prav.
dari

Evo, tudi jaz, preden sem šla v OŠ. Gresa se ne spomnim, sladoleda pa zelo!  In od takrat nisem imela nikoli več nobene angine, še prehlad izjemno redko...........

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti