prehrana po operaciji-odstranitev mandeljnev in polipov iz noska,3letnika

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. feb 2009 12:05

Plopsa, pri nas na srečo sicer nimamo izkušenj s tovrstnimi operacijami, bi ti pa, glede na to, da je imela hči ob hudem laringitisu zelo ubčutljivo grlo, priporočala, da vsaj na začetku otroku ne daješ kislega sadja oz. kašic (ananas, kivi, pomaranče, limone). V kašico zmiksaj raje jabolka, hruške, banane kak sadni jogurt in podobno. Naši hčeri je bil takrat že čaj z žličko cedevite preveč "pekoč" - ranjena sluznica je pač zelo občutljiva. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 15. feb 2009 12:05:40

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

15. feb 2009 12:21

Verjetno se bo najbolje obnesel v dneh po operaciji čokolino in podobne "kašice" (+ je, da jh imajo otroci tudi zelo radi in z lahkoto preživijo ob njih kak dan), pire krompir (lahko z dodatkom korenčka, cvetače, brokolija, kolerabe,...), drobne testenine (kake zvezdice in podobno, kar je običajno zakuha v juho ali pa kar navadni rezanci), napol spasirane zelenjavne juhe, mlečni riž, gres in podobno. Ne želim izpasti nesramna, ampak verjemi, da običajno starši bolj trpimo in imamo popolnoma nepotrebne skrbi v takih primerih. Imam nekaj izkušenj; kot rečeno, sta oba imela operacijo mandeljnov, sin operacijo slepiča, odstranitev štirih nohtov na nogi naenkrat, operacijo kostnega tumorja na roki - vsakič sem jaz trpela in se sekirala, izkazalo pa se je, da največ po nepotrebnem. Ne želim reči, da je vse to malenkost, ampak otroci to drugače prenašajo in običajno bolje kot mi, odrasli. Ne skrbi, bo že pokazal željo po tem, kar mu paše in kar mu ne povzroča težav. Ti ga le pocrkljaj in bodi ob njem. To bo najbolj potreboval - bolj kot hrano. In če dan ali dva preživi le ob čokolinu, pa kaj? Vse bo nadoknadil, verjemi. Mami, ti pa nasmeh na obraz in skrij ranljivost in solze, ko ga pelješ v bolnišnico. Issi

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

15. feb 2009 16:42

issi, saj nečem jamrat, ampak to je že naša druga operacija pod splošno anestezijo, vendar se tudi tej nažalost ne moremo izogniti,.... pa postaneš malo depresiven in žalosten in potem skušam narediti svet bolj lep in zanimiv s kakimi okusnimi snacki, da ga ne zamorim še bolj s kakim nepotrebnimi-bolečinami, ki bi ponovno najvrjetneje bolj bolelo mene ,.... hvala vsem za nasvete, ta teden torej kupujemo skutke, jogurtke, krompir in zelenjavo,mini zvezdice ali polžke itd...... pa da ne pozabim sladoleddddd , in bomo pasirali,.... jaz pa sem mislila da so časi pasiranja mimo hahahhahaha vsem želim en lep nedeljski večer! plopsa

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

15. feb 2009 17:07

ko si omenila sladoled,naš še tega ni hotel.je pa zanimivo da greste isti dan domov,mi smo bli not 5dni. njofra

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

17. feb 2009 18:39

zakaj pet dni, a so kaj povedali ali je tako normalno? tukaj res zelo hitro pošiljajo domov,po vseh operacijah, npr. ko so možu pobrali "žile" z obeh nog od kolka do pete, je šel domov nasledji dan ob 14ih,.... novembra pa je imel tamali operacijo na obeh palcih na rokicah-trajalo je slabo uro in po operaciji se prespi v bolnišnici eno noč, tokrat pa so mi napovedali odhod isti dan,... p.s. mož se je po parih dneh vrnil v bolnišnico zaradi pljučne embolije ostal notri 9dni, prišel domov za en teden in odšel ponovno nazaj zaradi še ene embolije,za nadaljnih 10dni,... tako da ne veš kaj je boljše, iti domov ali ostati 5dni plopsa

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

17. feb 2009 19:26

Mandeljne in žrelnico so mi odstranili pred osemnajstimi leti.Imela sem srečo,da mi je do štirinajstega rojstnega dne manjkalo nekaj mesecev in so vse opravili v splošni anesteziji,saj pozneje to delajo v lokalni anestaziji.V bolnico sem šla v četrtek,v petek so me operirali ,v ponedeljek pa domov.Vse skupaj mi je ostalo zaradi nekaterih dogodkov v spominu.Brat in mamica sta namreč v nedeljo prišla na obisk in moja ljuba mamica mi je prinesla velik dunajski zrezek.Kaj češ revica je dobro vedela kakšna je bolnišnična hrana in me je hotela malo razveseliti,aj kako mi je bilo hudo ko ga nisem mogla jesti.Ob prihodu domov je moja stara mama dejala,ja lubo dete akj so ti naredili,saj si čisto shujšala.Seveda sem shujšala pa še kako,ko pa nisem mogla nič jesti.Da pa je bla stvar še hujša je bil naslednji vikend velokonočni.Vsi so se basali s šunko in potico ,jaz pa z juho in jogurti ter ostalimi mehkimi stvarnmi.Bolelo me je pošteno še dva tedna po operaciji,slina mi je neprestano letela iz ust in sem mogla meti skoz brisačo pri sebi. chappy

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

17. feb 2009 19:35

mislim da je v vsaki bolnici drugače,mi smo bli v celju.za žrelnico majo2-3dni,mandelje 5dni-vsaj tako je blo lani.brez zapletov. njofra

TESSA  

član od: 13.2.2008

sporočila: 18

18. feb 2009 7:28

Otroci pridejo ponavadi na operacijo mandeljnov in žrelnice tisti dan ko so operirani in gredo , če je vse v redu naslednji dan domov -za žrelnico in za mandeljne pa naslednji dan. To ni več taka operacija , kot je bila včasih , zato tudi grlo veliko manj boli.Otrokom se priporoča, da ne jejo grobe hrane, ki lahko rani -to velja v večji meri za mandeljne.Ne priporoča se kisla hrana in ne preveč začinjena. Upam , da je vse že šlo mimo in da so bolečine odšle na dopust..... TESSA

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

18. feb 2009 13:15

naup nismo še mimo,... , v ponedeljek gremo, imamo pa mandelje in polipe iz noska za odstranit , o kakšni žrelnici pa nismo nič govorili, al to rutinsko naredijo zraven?! plopsa

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

18. feb 2009 15:48

ne,če ni predvideno verjetno ne,mi smo se edino na dan operacije zmenli še za mandelje (sem rekla naj pogledajo,ker je mel res velke in zakaj bi ga dvakrat matrali,če je že tam)-ker ni blo na programu,vendar je tisti dan videl da so kronično vneti in je rekel da lahko. njofra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti