prehrana po operaciji-odstranitev mandeljnev in polipov iz noska,3letnika

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

tema odprta - 14. feb 2009 13:31 | ogledi: 30.070 | odgovori: 36

kot že v naslovu teme, prosim za nasvete oz. izkušnje, kaj ste kuhale svojim otrokom, po odstranitvi mandeljnev in polipov. vem da nič trših zadev, ampak kaj je tisto kar bi še posebej znalo zdražiti oz. povzročiti bolečine v grlu.

mali je star 3leta in načeloma ni ravno neka zbirčna metka, ampak saj veste ko so otroci bolni,...in še dnevi karnevala in pustnih dobrot so takrat,...

hvala vnaprej

plopsa

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

14. feb 2009 13:49

Tudi sama sem imela operacijo mandljev pred približno desetimi leti, in ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da vsaj še 2-3 tedne po posegu zelooo boli grlo in je zato zelo težko/neprijetno jesti... Zato priporočam izključno spasirane in hladne stvari, super so sladoledi (sama sem jih pojedla ogromno, priporočali so mi jih tudi v bolnici), pa kakšni pudingi, frutki, jogurti, bolj tekoče kašice iz hladilnika, zmrznjeno sadje, ki ga ob dodatku jogurta in sadnih sokov zmiksaš... LP, Eva

Šunkica  

član od: 9.5.2008

sporočila: 26

14. feb 2009 14:07

Otrok naj uživa veliko več tekočine kot običajno, da bo grlo oziroma sluznica grla stalno dobro navlažena, saj to zelo ublaži pekočo bolečino. Napitki naj ne bodo ledeno mrzli iz hladilnika, saj je po kakršni koli operaciji imunski- obrambni sistem malo oslabljen in je zato veliko bolj dovzeten za razne infekte oziroma okužbe, vsekakor pa bo otroku po vsej verjetnosti bolj všeč hladna pijača kot pa topli napitki. Poskrbite, da ne bo na kakšnem preprihu in da prostori doma ne bodo presuhi in pretopli, saj to še dodatno izsuši sluznico. Je naj tisto, kar mu prija, verjetno bo lažje hrano požiral, če bo le-ta pretlačena ali vsaj zelo mehka in razrezana na majhne koščke. Če ga bo zelo bolelo, potem lahko zaužije tudi analgetično- protibolečinsko sredstvo, ki je po mojem mnenju boljše v obliki svečke kot pa tablete. Katero naj bo to sredstvo, bo povedal pristojni zdravnik v bolnišnici ali pa otrokov osebni pediater. Oba vam bosta znala tudi razložiti, kako pogosto in na kakšen način lahko otrok predpisano zdravilo jemlje. Prijeten vikend vam želim. Šunkica P.S. Kakšna kepica sladoleda sem in tja pa seveda ne bo škodovala, to imajo otroci v takšnem stanju zelo radi, zato, ker jim tako hladna hrana malo anestezira- omrtvi sluznico in posledično ublaži bolečino. Šunkica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2009 17:18

Samo zelo na glas razmišljam - a kaj manj boli, če otrok poskuša hrano zaužiti po slamici? Vendelina jr.

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. feb 2009 18:08

Pred ene 16imi leti sem bila tud jaz na operaciji mandljev. Spomnim se samo, da so mi dali v bolnici za piti veliko čaja. Je pa mami rekla, da sem že 2 dni po prihodu iz bolnice jedla regrat. Mislim, da bo že otrok povedal kaj mu paše, ostale napotke pa tako ali tako dobiš v bolnici po odpustu. Urša

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

15. feb 2009 7:29

naš lani operiran pri 2letih ni hotel nič jest ene dva tedna,samo mleko.saj si dobila navodila verjetno,tam tudi piše naj ne skrbimo,če ne bodo jedli,da bojo kasneje vse nadoknadli in res je bilo tako.samo pije naj veliko ,da se grlo sproti čisti. njofra

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. feb 2009 9:00

Glavno, da ni nič slanega oz. začinjenega. Lahko kak pire krompir, špinača-ta naj bo domača, saj kupljene vsebuje že razne soli. Začetnica

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

15. feb 2009 9:16

hvala za odgovore! saj kaj navodil sem pričakovala ob odhodu iz bolnice,ampak ker nismo v sloveniji, sem si hotela pripraviti živila doma, še pred dnevom D. a mi lahko kdo pove, koliko časa je otrok še v bolnišnici po operaciji? plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 15. feb 2009 09:19:25

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

15. feb 2009 9:58

Moj sin in hči sta bila operirana pred letom in pol. Oba na isti dan. Obema so odstranili mandeljne in žrelnico, hčeri pa še vstavili cevko v uho. Prvi dan sta bila sprejeta na oddelek, drugi dan operirana, tretji dan pa odpuščena domov. Hčerka je imela 6 let in je bila drugi dan doma že čisto v redu, jedla skoraj vse, bolelo je ni. Sin je bil star 14 let in je bil res revež še deset dni po operaciji. Ne vem, ali je bilo res to na kar so me opozorili, da mlajši to bistveno bolje prenesejo, ali pa se je tudi tu izkazal za resničnega tisti rek, da ženske lažje prenašamo... Issi

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

15. feb 2009 11:06

hm... mi naj bi prišli ob 6.30 zjutran na tešče, okoli 8-ih gre v operacijsko pod splošno anestezijo in domov gremo isti večer okoli 18-ih,..... se mi je zdelo malo čudno zato sem vprašala,... issi hvala za odgovor! plopsa

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. feb 2009 11:30

Plopsa, če je res tako, da morate priti zjutraj in bo že isti dan operiran, potem pazi, da po polnoči ne bo več ne jedel in ne pil. To vključuje požirek vode, ko si npr. umiva zobe, ne sme niti žvečiti žvečilke oz. bilo kaj drugega. Edino, ko bo prišel v bolnico, bo dobil tableto za pomiritev, takrat lahko spije požirek vode ali nesladkanega čaja, da bo lažje pojedel tableto. Vendy tudi s slamico boli-vsaj odrasle. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti