Vinski šodo

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

17. feb 2009 13:34

Ja, tako kot Atina, tudi jaz sem to jedla kakih 15 let vsak, ampak res vsak dan zjutraj. Rumenjak, dve veliki žlici sladkorja in potem mešaš, tako dolgo, da se sladkor popolnoma razpusti. oz. da postane popolnoma kremasto. Lahko se stepe tudi beljakov sneg in se vmeša v rumenjakovo kremo. Seveda smo imeli vedno domača sveža jajca. Tanja

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

17. feb 2009 15:32

Pri nas je bil vinski šodo za kako bolj nobel nagrado, se pa dela tako, da nad vodno kopeljo oz. paro stepaš jajca, sladkor in vino. In ko je to delala babica še s tistim stepalnikom na roke....se mi zdi, da ni bil tako dober zaradi vina, ampak zaradi ljubezni, s katero ga je pripravljala....ste me spet spomnili na otroštvo in bo zadeva še nocoj na mizi.... Pozdrav, helenag

neznan uporabnik

17. feb 2009 19:04

šodo lahko delamo tako,da ob stepanju rumenjaka in sladkorja po kapljicah dodajamo vročo tekočino (mleko,vino, konjak) če so jajca sveža ni potrebno stepati nad paro.šodo je okusnejši,če ga stepamo ročno s penivko.pa lep pozdrav. hmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti