Tortilje

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 13. feb 2009 10:35 | ogledi: 5.973 | odgovori: 4

Mi lahko predlagate kakšno dobro filo za tortilje?

Hvala!!

Urška

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

13. feb 2009 11:00

Na čebuli prepražim mleto meso, ali koščke svinjine ali puranjega (kar pač imam), dodam začimbe (uporabim kar mešanico za čili con carne - čili z mesom),, dodam paradižnikovo mezgo ter na koščke narezano rdečo in zeleno papriko, koruzo iz pločevinke, rdeč fižol iz pločevinke (polovico ga spasiram, polovico pustim celega), vse skupaj podušim, dodam toliko tekočine, da dobim gostljato zmes. S tem nadevam tortilje, ki jih običajno kar kupim, tudi sama sem jih že delala ampak je s kupljenimi hitreje. Tortilje zlepim tako, da robove premažem s kislo smetano. Tudi po vrhu jh premažem s kislo smetano in malo zelene mehiške omake Zvitke nadevam na pekač obložen s peki papirjem, posujems sirom ter hop v pečico, da se vse skupaj malo zapeče in sir razpusti. Tako jaz pripravljam tortilje in nam so okusne. Lep pozdrav Alenka alenka5

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

13. feb 2009 11:07

mmmmmmmmmmmmmm, prodano hvala Urška

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

13. feb 2009 12:59

Jaz pa naredim mesno omako (iz mletega mesa posebej, piščančje trakove posebej), zelenjavo (papriko, paradižnik, čebulo, koruzo, fižol), nacho sir, kislo smetano si pa vsak doda po želji. Kupljene tortilje pogrejem v pečici in na velikem krožniku pokrijem, da se ne shladijo, potem si pa vsak nalaga omake po želji in zvije vsako tortiljo posebej. To varianto smo imeli letos za silvestrovo. teddy

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2009 13:46

Pri nas so tortilje vedno na zalogi v zamrzovalniku. Če se mudi jih vzamem ven, na vsako dam nekaj grobo pretlačenega fižola, nariban sir, morda kako bučko alo pa katerokoli drugo zelemjavo, morda kikirikijevo maslo in kakšna semena. Pogrejem v mikrovalovki in predno jih zložim dodam samo še zeleno solato narezano na trakce. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti