"godla"

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. feb 2009 17:39

Tako kot pravi elaphuus, samo da je moja mama notri zakuhala ribano kašo. Zraven se je jedlo v oblicah krompir, ki je bil kar precej slan. Tega nikoli nisem marala in spomnim se, da sem vedno po cele popoldneve presedela pred polnim krožnikom mrzle godle, dokler me mama ni rešila vseh muk. Da sem zbirčna je menil poglavar družine. Še danes se mi ježi koža. lp Vesna

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

12. feb 2009 18:48

Pri nas pa v godljo zakuhamo še močnik, zabelimo pa ne. Mmmm kako je dobro. Spela

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

12. feb 2009 19:58

Elaphus, ocvirki se pogrejejo in maščoba odlije (jaz kar skozi cedilo pretlačim). Tako delam tudi ko zabelim žgance, zelje, karkoli in potem ni premastno.

Lejla13

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. feb 2009 20:51

Reca, meni je ni bilo treba nikoli jesti. Naša mama zakuha včasih kaj noter, ma največkrat niti ne, da je bolj župasto. Ker pride zraven še na polovice narezan krompir, ki se precvre v zadnji rundi zabele. Baje je za prste obliznit, tako eno kot drugo.Moja bolj vegi duša pri vsem tem zganjanju družinske tradicije sodeluje samo z mešanjem. In je tri dni skup zelenjavno mineštro.

Loni Makaroni

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. feb 2009 6:42

Na Gorenjskem (okolica Kranja) je godla gosta; vanjo se zakuha prosena kaša. Mami je ni zabelila, ker nismo marali ocvirkov. Zraven paše krompir v oblicah. To je hrana, ki jo imaš rad le, če si jo jedel v otroštvu in si jo vajen. Moj dragi ne razume moje ljubezni do godle. Pogreta ni dobra. Vsaj zame. Mimika

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

13. feb 2009 7:27

Tudi v okolici Kamnika smo jedli godlo ( v otroštvu) in bila mi je super. Vem pa, da je stara mama hodila po svežo kri s kangljico, tja, kjer so imeli koline. Torej je notri sveža kri. To se spomnim. Ocvirkov ni bilo zraven, krompir v oblicah pa! Bilo pa je dobro! Lep pozdrav! rolada

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

13. feb 2009 8:09

Rolada, sem se ze prej oglasila. In je tako na gorenjskem, kot pravis ti,iz sveze krvi.Tisto kar ostane od obarjanja klobas,pa se imenuje obarnica in se samo se doda malo riza ali kase. Pravo godljo je moc jesti v Sencurju, v casu njihovih karnevalskih povork in ta karneval pripravljajo prav Godlarji. Majdina

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

13. feb 2009 18:50

godla =nastane pri barjenju (prevretju)krvavic,to je juha z ostanki počenih klobas. lahko pa krvavico slečete iz kože,zalijete z vodo ,v vrelo zakuhate riž,dosolite in začinite z majaronom.zabelite z ocvirki samo ,če je bila krvavica premalo mastna -ponavadi ni treba. Zraven paše dober črni kruh . lp selce

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

13. feb 2009 22:11

Tudi pri nas pravimo godla ostankom barjenih krvavic,ampak jast osebno prisegam na "godlo" v črevah in zraven krompir v kosih ,njam njam jampina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. feb 2009 19:10

Pa repa ne sme manjkat, jampina!!!

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti