Čas klobas - domače kranjske

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

tema odprta - 12. feb 2009 9:13 | ogledi: 3.413 | odgovori: 2

Vem da ni boljših od doma narejenih kranjskih klobas. Ima kakšna kmetija prodajo teh?

Sončen pozdrav

M.

karajan

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. feb 2009 9:39

Dragi Karajan, nimam kakega uporabnega naslova kmetije ,ki bi prodajala klobase lahko pa ti posredujem naslednjo informacijo. Ena izmed boljših kranjskih klobas delajo v Trzinu. Gre za tako imenovano "TRZINSKO kLOBASO" ,ki ima dolgoletno tradicijo. Delati so jo pričeli domači klavci tam nekje v 19 stoletju in kmalu je postala znana daleč naokoli. Tisti,ki se na to spoznajo trdijo da je kranjska klobasa nastala iz Trzinske vzrok pa je bil, da je bila v tistih časih v Kranju nekakšna odkupna postaja za Trzinske klobase. Torej so jih v Kranju odkupovali seveda pa kasneje po tem vzorcu pričeli delati klobase,ki so jo imenovali po Kranju torej Kranjska klobasa. Danes v Trzinu še delajo klbase po starem ,izvirnem receptu in moram reči, da so odlične. Prezkušene so že velikokrat in nikoli me niso pustile ravnodušne. S tradicijo in zaščito trzinske klobase se ukvarja Turistično drutšvo Trzin in prepičan sem, da ti bomo dali potrebne informacije,če se boš obrnil nanje. LP hedonist

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

12. feb 2009 9:46

Hvala lepa za informacijo Hedonist. Moj stari oče je iz Tuhinjske doline in jih je delal sam, iščem približek njegovim :). Lp M. karajan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti