Gobe

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

10. okt 2010 12:54

Hvala Rimljanka za trud. Vendar bi mi zelo pomagalo, če bi recimo bile slikane vse vrste štrovk, zraven pa napisno katera od njih ni užitna. Vem, da tega ni, bilo bi pa fajn, če bi se kdo od mikologov tako potrudil. Ali pa recimo, da bi bil link, na katerem bi videli vse slike zelo strupenih gob.Tako, da lahko takoj vidiš kaj moraš zavreči (če bi slučajno bila katera od tvojih nabranih gob med njimi).To so za edaj verjetno pobožne želje. Težko je namreč iz košare vzeti gobo in poiskati njeno ime potem pa primerjati kaj imaš ti in kaj je na sliki, saj se mi niti ne sanja pod katero vrsto jo naj iščem.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. okt 2010 14:20

vikica, gob se ne ločuje na strupene in užitne po fotografijah. Zanesljivost takega določanja te lahko pripelje vsaj v bolnico. Pot do poznavanja je drugačna.  

rimljanka

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

10. okt 2010 15:50

Danes sva z mami končno skupaj spet po dolgem času nabirale gobe. Je nekaj marel, kostanjevčkov, lisičk... Jurčka pa nisve našle, bu hu.. Štorovke so že skoraj "šle po gobe", če bi to vedle bi šli 1 teden prej.. No našli pa sva tudi črne trobente aka mrtvaške trobente, jih je ogromno! Pa me predvsem zanima, če se da še kako drugače uporabiti, kot sušene, za začimbo? _tmickena_

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

10. okt 2010 16:49

Jaz sem danes spet našla ogromno mrtvaških trobent. Malo jih sušim, nekaj zmrznem , največ pa vložim v kis. So odlične. Glede na zgoraj napisano, pojem zelo veliko gob. Sedaj ko je sezona si jih privoščim skoraj dnevno, nikoli nobenih problemov. namesto gobice, ki je ni pehtranka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

10. okt 2010 18:53

Še vedno trdim, da je pretirano uživanje gob škodljivo. Ne ravno tisti hip, če zaužite gobe res niso strupene, ampak s časom, morda v dvajsetih, tridesetih letih, ko se težke kovine in druge snovi, ki jih gobe kot gobe srkajo iz tal, naberejo v telesu. Še anekdota: Znanec se mi je hvalil, da je dvakrat zapovrstjo nabral čez sto jurčkov. Tretjič ga je dobil gozdarski inšpektor. Pel mu je litanije dobre pol ure, znanec je bil že ves prestrašen, da bo vsaj ob pol plače. Ko bi moral dobiti listek za plačilo, je inšpektor rekel: "Imate srečo, zdaj stavkamo! Tokrat samo opomin." Hja? Jaz bi ga brcnil v rit. Ne inšpektorja (tudi tega), ampak znanca. Sem mu že povedal svoje. Ropanja gozdov ne odobravam. Prijazen pozdrav! Boris booris

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

10. okt 2010 19:13

pehtranka, če jih zamrzneš, jih prej prekuhaš ali lahko surove, in potem so lahko za juho, z jajčki? _tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti