Gobe

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. avg 2010 10:59

Rastejo, je mama pravkar pri sosedih videla jurčke.......................

rimljanka

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

8. avg 2010 19:16

Na srečo,moja lanska zaloga še ni pošla, bo pa kmalu. Bojda že malo bodejo ven.

sonic

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. avg 2010 7:49

Rastejo, res, gobe rastejo in to toliko, da tudi jaz kakšno najdem. Sedaj sem jih že dala 2 paketa v skrinjo, nekaj posušila, jedla v gobječi in tinstane. Super! Res sem nora nanje. Upam, da bodo še nekaj časa rastle in da bodo malo manj črvive.

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

22. avg 2010 10:36

Tudi na Gorenjskem so že...

andreja č.

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

22. avg 2010 23:49

Pravijo , da so letos gobe res fejst črvive . Vikica , ne zameri , a rada bi te vprašala , kaj pomeni ; "jedla v gobječi in tinstane " ? No , tinstane vem , tudi pri nas včasih rečemo tinstane , včasih pa dušene , za gobječo pa še nisem slišala , je to morda gobova juha ? Jaz pa gobe ,sploh jurčke veliko raje nabiram , kot pa jem . L p manca51

lukabograc  

član od: 16.8.2010

sporočila: 11

23. avg 2010 11:28

jast če se najem pohanih gob mi je vedno težko u želodcu, samo ni ga pa čez gobovo juihico :P lukabograc

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

23. avg 2010 16:04

Gobječa je naša lokalna beseda za gobovo juho, oz. omako. Narezane gobe namreč "potinstam" na popraženi čebuli, dodam zelenjavo (šetraj, česen, korenček, peteršilj, gomoljno zeleno, lovorov list, narezan paradižnik, na koščke narezan krompir) vse skupaj malo podušim, dodam še žličko vegete, malo rdeče paprike in vse skupaj zalijem s toliko vode, da je pokrito. To mi rahlo vre pol ure /do mehkega/, pomokam in ponovno dolijem vode. Dodam še žličko kisa in kuham še 10 minut. Res je dobro, vsaj zame, ki nadvse ljubim gobe.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

23. avg 2010 17:39

Gobic je letos (vsaj pri nas) skoraj na tone.Je ati predčasno povegnil z morja in v enem tednu domov prinesl čez 200 jurčkov. Pa tudi črvive niso kaj pretirano,tako da smo jih večino kar vložili.Mmmm Roncolino

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

24. avg 2010 2:46

Vikica , hvala , sem prav sklepala, da gre za juho . Jaz jo tudi tako kuham , le da namesto kisa dam malo pred koncem kislo smetano -probaj , je dobro . Morda katera ve , po koliko letos prodajajo gobe -jurčke na tržnici ? Danes mi je namreč soseda prinesla celo gajbico lepih , zdravih jurčkov, pa ji nočem ostati dolžna, četudi pravi , da nič noče zanje . Rada imam čiste račune . Lp vsem manca51

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

24. avg 2010 18:54

V nedeljo sem bil na Dolenjskem; bera povprečna, predvsem golobice in sirovke, jurček en sam. Je pa bilo na stotine gabrovih dedov, ampak kakšen teden prestarih, tako da so v košari pristali le trije ali štirje. Predprejšnji vikend bi jih lahko s traktorjem vozil domov. Ampak, prosim, ne pozabiti, da je na osebo na dan dovoljeno nabrati le dva kilograma gob. Če te zasačijo z več gobami, jih zaplenijo in te presneto ogulijo z globo. Na Pokljuki so že bile zasede inšpektorjev skupaj s policaji. Manca51, na tržnici v BTC-ju so kilogram gob prodajali po 13 EUR. To je bilo v času, ko jih je bilo največ. Informacijo sem dobil od soseda in ne stojim za njo. LP booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti