Gobe

ksihta  

član od: 5.2.2010

sporočila: 5

5. feb 2010 9:44

NOVO! da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala. imam namen kuhati zrezke v smetnovi omaki s šampinjoni. šampinjone imam sveže. zanima me, ali jih je treba popariti v vroči vodi kot recimo jurčke, preden jih popražim ? v kuharskih vodah še nisem preveč vešča, zato se opravičujem, če je vprašanje neumno. lp. ksihta

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

5. feb 2010 10:47

Živijo ksihta.Šampinjone nikoli ne poparim.Pred uporabo jih operem in očistim narežem na rezine ali kockice nato jih popražim na olju ali maslu.Zrekom v omaki jih takšne popražene dodam proti koncu.Ali pa jih kar narežem v omako in še malo pokuham.Nikoli nisem zasledila, da bi jih bilo potrebno poparit, če so jurčki lepi zdravi čvrsti jih tudi ne poparim, samo očistim jih in splahnem pod tekočo vodo.lp sensia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2010 11:17

Tudi jaz nikdar ne poparim gob, preden pripravljam kakšno jed iz njih ali z  njimi. Mamamia

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. feb 2010 11:20

Šampinjone lahko ješ surove. Pa priporočam čimvečje kose ali cele, da ohranijo okus in obliko. Pa nasploh čimhitrejšo vsakršno toplotno obdelavo. zzak1977

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. feb 2010 13:10

Jaz nikoli ne poparim gob, ker mi je všeč, da aromo spustijo v omako. Sem pa dobila tudi informacijo od kuharja elitne restavracije, da jurčke zamrznejo cele in jih takšne narežejo na tanke rezine, da ohranijo ves okus in aromo. Šampinjone pa se ne splača zmrzovat, ker se vedno dobijo sveži.

ksihta  

član od: 5.2.2010

sporočila: 5

5. feb 2010 17:49

hvala vsem za informacije. zelo so dobrodošle. no in spet i mam eno vprašanje. in sicer če v receptu piše "Zrezke narežemo na manjše koščke, jih stresemo v posodo, solimo, popramo in prelijemo z malo olivnega olja. Dobro premešamo in mariniramo približno 15 minut." kaj točno pomeni "mariniramo 15 min? sem res začetnica, a se trudim. :) lp. ksihta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. feb 2010 17:53

Surovo meso narežeš, soliš, popraš, pooljiš in vse skupaj daš v posodico - lahko odstoji samo 15 minut, še boljše bo, če boš to naredila včeraj zvečer in bo počivalo v marinadi celo noč.

Želilm ti veliko uspeha!

Pozdravček!

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

7. avg 2010 14:45

Potrebujem nasvet od gobarsko malo bolj podkovanih ljudi kot sem sama, ki o gobah nimam pojma. Dobila sem vrečko dežnikaric, ki jih najpogosteje pečem/cvrem, sedaj mi je pa zadišala bolj kaka stvar na princip rižote oz. kuskusa z gobami. Bi se obnesle dežnikarice narezane namesto recimo šampinjonov v rižoti? Hvala ;) Viva Meier

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. avg 2010 15:29

Seveda se obnesejo, rižota bo še veliko bolj aromatična.

Bete pa vri kakšnih pet, deset minut v zelenjavni ali kokošji ali goveji juhi in s tem zalivaj rižoto. Pa ne pozabi najprej poškropit z belim vinom.

 

nola

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. avg 2010 10:58

Dovolj o receptih, naj kdo raje pove, če sploh rastejo gobe. Pri nas v okolici Celja rastejo le marele in res nič drugega. Kako pa je pri vas? Moje lanske zaloge so namreč pošle in zelo se mi "lušta" svežih". Sedaj namreč jemo le gobovo juho iz vrečke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti