Aktualna anketa o preživetju na samotnem otoku

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 11. feb 2009 14:23 | ogledi: 2.157 | odgovori: 35

Tam ni možnosti komentiranja, ampak rezultati  .   

Kaj člani in obiskovalci kulinarike res tako malo cenimo življenje, da bi preko 41 % ljudi raje umrlo, kot da bi pojedli kakšno neznano užitno živalico. Ali niso/ste  še nikoli občutili prave lakote, ali pa so/ste  vzeli anketo takole malo za hec ?.

Cila

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. feb 2009 14:25

Hehe, človek na robu preživetja bi se mastil z vsem naštetim. In to s takšnim užitkom kot se drugače s kakšnimi svinjskimi reberci in praženim krompirjem! fresh

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. feb 2009 14:31

Po moje niso vzeli resno ankete. Jaz tudi vedem, da bi najraje bruhala kot pa pojedla deževnika, ki mi je od vseh naštetih najbolj fuj fuj, ampak če bi bila sila bi še dr.k pojedla. Pa verjamem da še kdo. Začetnica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

11. feb 2009 14:34

Ne vem jaz sem kliknila da bi raje umrla.....sam mogoče tisti rek: SILA KOLA LOMI.... Ne vem mogoče bi pa res kako bibo pojedla............. petardica

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

11. feb 2009 14:35

Točno to se je tudi meni porajalo v glavi. Itak, da nobena od omenjenih stvari običajno ni na mojem jedilniku, ampak v kriznih situacijah bi bolj gledala na preživetje kot na kulinarične užitke. *sandy*

neznan uporabnik

11. feb 2009 15:01

Jaz sem ob tem samo spomnim na ponesrečence v Andih (v knjigi je njihovo preživetje veliko bolj brutalno opisano kot v filmu), al pa če gledam Beara V Ultimate Survival, kjer je nesrečnež zmazal že kaj veliko hujšega kot deževnika. Za mastne denarce, seveda. Ko sem vandrala po Koreji, sem skoraj bruhala ob pogledu na kotel ogabnih žuželk, ki jih je ena ženička z velikim nasmeškom ponujala nam, zgroženim belim popotnikom ... Smrad je bil nepopisen, ko sem pa videla kolega, da je dal eno tisto orjaško (sicer praženo) bubo v usta, pa sem začutila tisti znan naval kisline nekje na vrhu grla ... in pazite to, reče on, da imajo okus po pečenem jajcu .. saj vem, saj vem, beljakovine ... Kje že, na Japonskem ali nemara celo v Evropi, prirejajo tekmovanja v smislu: Kdor si upa narediti to in to, dobi nagrado (ponavadi zelo bogato nagrado) ... in so si ljudje tiščali v usta škorpijone, gosenice, grizli živim kačam glave ... Kaj vse bi človek naredil v krizni situaciji, ne ve tako dolgo, dokler ni v njej. Nikoli ne reci nikoli, ali kako že ... sploh pa, če so denarci v igri. jancka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. feb 2009 15:12

Jaz se iz tako bogate ponudbe nisem mogla odločiti kaj bi pojedla, zato sem kliknila, da raje umrem. Najbolj bi pa bila zadovoljna, če bi na otoku rasle banane in kokos matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. feb 2009 15:13

Matilda, medve iščeva enak otok :)

Atina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. feb 2009 15:24

Najprej sem pomislila: "Raje umrem, kot da to pojem" nato sem se spomnila, da ne dolgo od tega so na italijanski tv predvajali kulinarično oddajo o kobilicah, jedli so s takim užitkom in kako je to hrustalo pod zobmi...v trenutku sem spremenila mnenje in se odločila za kobilice

Dragi/e moje to je specialitetaše vedno so na prvem mestu dragi

Anamarija

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

11. feb 2009 15:31

Moj sin in njegovi skavtski kameradi so se tudi s kobilicami pogostili - šlo je sicer za stavo, ampak so zmogli in hec je bil, da je tudi moj rekel, da niti ni tako neužitno.

rrr

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. feb 2009 15:49

Baje, povdarjam, baje, so kobilice prav dobra stvar. Pečene. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti