Aktualna anketa o preživetju na samotnem otoku

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. feb 2009 16:16

Razmišljam takole,če je otok ,je morje ,če je morje so ribe....ker sem dobro podložena,bi brez hrane zdržala teden dni,nida se nebi tačas naučila ribo ujet...... lp goga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2009 16:17

Jaz na tisto vprašanje nisem mogla odogovoriti (je bil možen samo en odgovor), ker, če bi bila v življenjski nevarnosti, se pa res ne bi frgulila. Vse lepo od kraja. Nič v stilu, jaz pa ne bom kobilic, sem na dijeti, bom raje pajke...... Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. feb 2009 16:20

Pečene kobilice so take kot čips, nič jim ne manjka, samo pripraviti jih mora nekdo, ki jih zna. Sem jih jedla pri domačinih in jim ni nič manjkalo. Zato sem jih izbrala na seznamu (bolje znano zlo od neznanega...).

tulka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. feb 2009 16:21

Meni je tudi manjkal odgovor ribe, raki, školjke in podobno. Pa sem si rekla, da je anketo gotovo sestavil nekdo, mi nima take sreče kot me, ki imamo doma "lovce". Pa sem se po nabiralniško odločila za termite. Umrem pa rajši od česa hujšega, kot od izbirčnosti mamaF - Mojca

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. feb 2009 18:00

ZAČETNICA je napisal/a:
ampak če bi bila sila bi še dr.k pojedla Začetnica
Madona, berem ta post in tuhtam, kdo je doktor k

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. feb 2009 18:04

Hahaha. Ja en ful majster je ta dr. No bom rekla akec po otroško. Začetnica

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

11. feb 2009 18:18

Jaz pa sem se za škorpijončke odločila, ker sem se spomnila ene reportaže od lani iz OI, ko se je Saša Jerkovič mastil z njimi kar na eni stojnici v mestu, pa se mu nič ni gravžalo. No ja vsaj pokazal ni... jass

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

11. feb 2009 18:21

Jaz bi pojedla škorpijona ker je največji.

Sem to tud kliknila v anketi. Ma če sem jedla mravlje (jih je prinesel kolega z Japonske) zdaj ko mi ni hudega, ne vem zakaj ne bi jedla škorpjonov če bi bila lačna

Pa ko sem bila mala sem dajala deževnike v usta, baje sem vidno uživala in se glasno režala pri tem početju

saša

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. feb 2009 18:51

priporočam termite. Ker so najbolj hranljivi, jih je treba pojesti najmanj. Dober tek! Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. feb 2009 19:04

Ha, ha, ha...bi rekla jaz (in še katera)... Če bi res pristali na otoku, bi najbrž ne imeli ognja, olja,....ponve... kako bi v morju lovili ribe, sploh, po tednu dni lakote. Hipotetično: če bne bi bilo izvira sladke vode, bi itak umrli že prej, ne od lakote, od žeje.

Anketa je malo za hec, komaj kaj zares. Mislim, da sploh nisem glasovala.... vsekakor pa sem prepričana, da bi našla kaj užitnega tudi med rastlinami (je pa prednost, če jih poznaš.....).

Energetsko (kalorično) bi pa res najbolj zalegli deževniki in termiti. vse ostalo je bolj hitinjača kot kaj drugega.Če pozabimo, da so škorpijoni praviloma precej strupeni (me zanima, kako bi jih lovili....). Uf, kaj čem, sem pač.....

Zabavala sem se pa najbolj ob istem kot Cila. Me res zanima, kdo bi raje umrl, he he. Nihče, prav zanesljivo nihče. Najbrž res ni nikogar med nami, ki bi bil RES lačen. Lačen tako, da ne bi imel (ne ne bi hotel) hrane. Pa ne en popoldan in do jutra..................... Lahko smo veseli, da je tako. lahko upamo, da bo vedno ostalo tako. Upamo. In za to kaj naredimo.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti