Kaj naj dam na mizo-brezmesno

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 11. feb 2009 12:25 | ogledi: 3.217 | odgovori: 21

Spet se nanašam na vas drage gospodinje...

Na obisk mi prihaja prijateljica z možem ki ne jesta-testenin, kruha, krompirja, meso sicer jesta ampak v zelooo majhnih količinah najraje pa sploh nič.

Torej prosim za nasvet.

S čim naj ju postrežem? mogoče bo dovolj kaj hladnega lahkega brezmesnega.

Sadje in zelenjava....

hvala

pandapanda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2009 12:31

Sem hotela najprej napisati, da s svežim zrakom, zdaj pa malo resneje, kaj pa kake riževe ali druge slane kroglice, zelenjava z raznimi dipi, lahko tudi polnjena zelenjava (paprika, paradižnik, šampinjoni), po moje s tem ne moreš faliti, če pa je onadva ne bosta pojedla, bo ostala pa vam. Sadje pa itak... Ali na splošno ne jesta nič mokastega ali samo kruha kot kruha. Ker če bi bilo samo to, bi lahko pripravila kaj v stilu tapasov ali tortilj.

Od česa pa sploh živita?

Loni Makaroni

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

11. feb 2009 12:38

kako zgledajo riževe ali druge slane kroglice? sliši se zanimivo pandapanda

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. feb 2009 12:40

Največkrat se tako prehranjujem tudi jaz, pa sem še precej živa in celo malo predebela. Ker računam, da prijateljica ne prihaja "na kofe", ji boš verjetno pripravila kosilo. Naredi torej zelenjavno juho. Ta trenutek dobiš veliko svežega brokolija, pora, buče...iz česar ni problem narediti bodisi čisto juho z lepo narezano zelenjavo, zelišči, morda žlico kisle smetane ali pa pasirano kremno juho. Za ta podvig ne rabiš ne moke, ne krompirja. Za glavno jed speci ribo, za prilogo dušeno blitvo in zraven namesto krompirjevega -recimo zelenin pire, ki je čudovit. In solato. Ali pa narediš kaj bolj zimskega in narediš sarme iz velikih listov blitve ali ohrovta in jih nadevaš bodisi s sojo, ali pa kašo z dodatki - recimo gobami. Zraven pa recimo fižolov pire. Idej je še cel kup, a ne vem kaj imaš doma in kaj si pripravljena delati. Lisa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. feb 2009 13:19

Čaki ... v naslovu teme rečeš 'brezmesno', potem v nadaljevanju pa, da meso jesta. ???

 

Hja, za prilogo vsekakor nekaj z rižem.

Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2009 13:33

www.gurman.si/recepti.php?S=6&

PS Če naredim stran aktivno, je ne poveže, ampak vrže ven eno s kulinarike, zato jo je treba kopirati.

Loni Makaroni

lomboj  

član od: 8.2.2009

sporočila: 6

11. feb 2009 15:00

probaj z zelenjavnimi polpetami, lahko dodaš lečo, sojo, popečena paprika, pečena polnjena jabolka, zelenjavne sarme, segedin brez mesa, dodaš le začimbo za svinjino, sadni riž, ali pa enostavno gobovo rižoto, popečerne bučke s sirom, sataraš, skuta in vse kar je mlečnega, če rabiš pomoč pri kuhi pa povej, ti tudi skuham, no pojem pa ne, samo poskusim... ha-ha veliko uspeha! lomboj

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. feb 2009 15:07

Atina je napisal/a:

Čaki ... v naslovu teme rečeš 'brezmesno', potem v nadaljevanju pa, da meso jesta. ??? Atina

Zakaj pa ne? Bolj bi bil problem, če bi bilo v naslovu mesno, pa bi potem napisala, da sta sicer vegeterjanca. Če pa jesta meso, ampak ne najraje, potem je pa res najboljša rešitev nekaj nemesnega. Sama nimam ideje, kaj bi ponudila takim gostom. Se pa te riževe kroglice slišijo res dobro. Odvisno je tudi, ali rabiš celo kosilo ali le prigrizek za ponudit. Prigrizek lahko rešiš tudi s čokoladnim fondijem. matilda

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. feb 2009 16:22

Pandapanda, slucajno tvoja prijatelja omejujeta ogljikove hidrate? V tem primeru bi jaz ponudila kot je predlagala Lisa. Za sladico pa skutno pito brez dna (skuto zmesas z jajci in sladilom ter speces). LP, R.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. feb 2009 16:36

pandapanda, to ne bo noben problem, če boš začela z močnejšo (magari kremno) zelenjavno mineštro, nadaljevala pa s pisano zelenjavo iz pečice, za prilogo namesto "neobhodnega" krompirja pripravila topel kuhan bob, čičeriko ali katero koli drugo stročnico, morda, pa še svežo solato z jajci, tofujem itd. Jaz tudi ne jem mesa in sem imela že cel kup raznih tipov jedcev na obiskih, pa smo se še zmeraj znašli. Kar vpraša še, če te kaj zanima. Kaj pa ribe, jajca, sir in ostali živalski produkti - to jesta ali ne? da vemo, v kateri smeri ti pomagat. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti