Kaj naj dam na mizo-brezmesno

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2009 18:50

Takole na prvo žogo: - tunin karpačo z rukolo - pečene polnjene paprike z rižem in inčuni (pa malo poliješ s kvalitetno paradižnikovo omako), če ti pa to ne sede pa polnjene melancane z mocarelo, inčuni in pelati - čokoladni mouuse s karamelo - in/ali vitaminska tropska bomba Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. feb 2009 19:05

Kja ti pa onadva postrežeta, ko ti njiju obiščeš?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. feb 2009 19:46

Jaz pa mislim, da je pandapanda malo v zadregi, ker si pač ne predstavlja, kaj jedo ljudje, ki ne jedo "klasične slovenske" hrane, kot smo jo v večini vsi vajeni iz otroštva: to je meso + krompir kot baza, zelenjava zgolj kot priloga oz. v solati. Zato ta njena vprašanja čisto razumem. Tudi mene so, ko sem nehala jesti meso, najprej vprašali " a potem zdaj ješ samo krompir pa solato?". Eno prijateljico, ki se je odločila za veganstvo, je pa moja stara mama, ki si kuhinje brez jajc, mleka in mesa niti od daleč ni predstavljala obsodila kar na to "da bo od lakote umrla kot tisti revčki v Afriki". Hočem reči, da si težko predstavljamo jedilnike, ki so od naših ustaljenih navad zelo oddaljeni. V večini primerov se da prav lepo znajti. Pandapanda, kot sem ti že prej nakazala, ti ni treba izumljati "tople vode". Ti skuhaj tako, da bo za vsakogar nekaj. Če vidva z možem ne moreta brez mesa, ga pač pripravi samo za vaju. Zelenjavne juhe in priloge lahko jeste vsi enake, pazi le, da boš kot zabelo uporabljala rastlinska olja in ne masti (tega vegetarijanci res ne maramo) ali masla, če ga prijatelja ne uživata. Za njuno "glavno" jed pač pripravi kaj takega, kot svetuje Loni, Vendelina in druge - nekaj v stilu zelenjavne zloženke oz. polnjene zelenjave. Če tvoja gosta odklanjata tudi mlečne izdelke, se gratinitranju s smetano in siri odreci in ga nadomesti z zdrobljenim tofujem, mariniranim v sojini omakici. Če boš pripravljala špinačo ali blitvo, ju tudi lahko, namesto s kravjim mlekom, nadomestiš z riževim ali sojinim. No, pa še kaj vprašaj - tole so zaenkrat predlogi za "skrajni" primer, ko gostje ne bi jedli ničesar živalskega izvora. Ampak po tvojem prvem postu sodeč, to pri tvojih prijateljih niti ni tako, a ne? mamaF - Mojca

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

11. feb 2009 23:52

pandapanda je napisal/a:
Spet se nanašam na vas drage gospodinje...Na obisk mi prihaja prijateljica z možem ki ne jesta-testenin, kruha, krompirja, meso sicer jesta ampak v zelooo majhnih količinah najraje pa sploh nič.Torej prosim za nasvet.S čim naj ju postrežem? mogoče bo dovolj kaj hladnega lahkega brezmesnega. Sadje in zelenjava....hvalapandapanda

Nič, Lep prt pa šopek in kavo jim skuhaj. Če so taki izbirčneži, naj si doma sami s sabo delajo probleme kaj bojo jedli. Mogoče pa sploh lečni ne bojo.

Matjaž

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. feb 2009 8:37

malo se preveč obremenjujete z nami "NEmesojedci" jaz rečem, če imate vi meso + riž + solato, bom jaz pač samo riž + solato. Včasih mi je prv neprijetno, če vidim, da kdo išče in dela nekaj kar drugače sploh ne dela za njih... drugače pa, namesto mesa bi bila jaz vesela (to imam jaz zelo rada) pohane, cvetače in šampinjonov. če imaš namen celo kosilo, pa kot so ti že drugi rekli. če delam narezek za goste, jem jaz(ostali pa jejo meso) namesto klobas pač vložene jajčevce, pečeno papriko,.... skratka nič komplicirat. klavdija

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. feb 2009 8:49

Lahko pa narediš zeljevo "musako". Naložiš plast kislega zelja, plast kuhane ajdove kaše (ki ji že dodaš začimbe, lahko razpustiš čebulo na maslu+začimbe, nato noter kašo pa fajn pomešaš), zelje, kaša, zelje, kaša... Zaliješ z mešanico smetane in kakšnega jajčka in v pečici zapečeš. Mi je ravno sodelavka s tem lušte naredila... Začetnica

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

12. feb 2009 13:57

drage gospodinje res hvala za nasvete ne bo težko izbrati. Ja, problem sem imela zato ker sem navajena na tipično slovensko hrano. Gosta nista vegetarjanca ampak se držita le neke posebne diete. lp pandapanda

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. feb 2009 14:45

No, lepo, da ti bo kaj pomagalo! Zdaj pa vsem skupaj želim dober tek! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti