Kako močno napo je smiselno kupiti?

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 10. feb 2009 16:16 | ogledi: 7.917 | odgovori: 12

Danes sem spet kuhala golaž in ker nimam nape, si lahko mislite, kako stanovanje "diši" po čebuli.

Ker se bomo kmalu selili in kupili tudi napo, me zanima, kakšne nape imate doma. Napa bo otočna. Malo sem gledala cene in bolj ko gremo blizu 800 m3 (pretok zraka), bolj me boli glava in denarnica. Saj vem, da je fajn imeti najmočnejšo, kaj pa v praksi? Kakšne nape imate vi in kako se obnesejo?

Pa še tako mimogrede - kako naj se rešim tega vonja po čebuli? Ali kateri osvežilec prostora ali odstranjevalec vonjav dejansko deluje? Ker živimo v stanovanju, je zelo moteče, da potem tudi posteljnina smrdi po čebuli.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2009 16:26

Glede nape: čim močnejša, tem bolje. Čeprav boli denarnico, je močna napa vredna svojega denarja. Moja je ta trenutek še dokaj slaba, a z menjavo kuhinje bo zmogljiva napa ena pomembenjših naložb.

Priojateljica ima močno napo sredi kuhinje, nad otokom s štedilnikom, kuha pred nami - jedilnica je dva metra proč-  in ni zaznati niti najmanjšega vonja. Pa še glasna ni.

 

Mamamia

mamamia

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

10. feb 2009 18:17

živjo! midva imava napo od fabra 850/m3,in je res super.Kadar kuham golaž ali pa kaj podobnega,se sploh ne ve da se kaj kuha,tako kot pravi mamamia je čisto tiha in nič ne smrdi po kuhinji. stala je mal čez 400€ Tadeja čimbolj je močnejša tem boljša je,moja tašča ima napo z pretokom zraka okoli 450m3 in kadar kaj kuha čist celo stanovanje smrdi,posebej če čebulo praži. ninkica

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

10. feb 2009 19:17

pa svetujem ti iz lastnih izkušenj, da bodi pozorna na glasnost nape, ker pri niti ne vleče pa še brni tako da bi jo najraje nekam poslala... femica

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

10. feb 2009 19:45

Pri izbiri nape je pomembna tudi velikost prostora (kuhinje). Odprti prostori (predvidevam, da imaš kuhinjo in jedilnico v istem prostoru, glede na to, da omenjaš otočno napo ??? ) ev. povezani še z dnevno sobo, so lahko zelo prostorni, posledično mora čez napo prekrožit več zraka, ergo mora biti močnejša. Malo poglej tehnične podatke, ki jih na netu preverjeno ponujajo proizvajalci oz. zastopniki/trgovci nap in preračunaj. Pa še nekaj, na kar so mene opozorili, razdalja med kuhališčem in napo je pomembna reč, na katero v pohištvenih razstavnih salonih navadno niso posebej pozorni in nape obešajo previsoko. Tako bodi pozorna na lastno višino (zlasti ko izbiraš obliko nape) ker mora biti ta obešena na določeni razdalji od kuhališča, če hočeš, da bo vlekla. Če bi mene na to kdo opozoril, bi izbrala cevno otočno različico, t.j. "ror" in ne klasiko, zavoljo katere sem pridelala kar nekaj bušk na glavi, dokler se nisem navadila. Pa še nekaj najbrž ni na odmet - v napo se splača vložit, če jo boš uporabljala, poznam kar nekaj gospodinj, res bolj občasnih kuharic, ki napo običajno "pozabijo vklopit" in so vse napine značilnosti pravzaprav samo v službi designerskega kuhinjskega dodatka... Irena

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

10. feb 2009 19:47

Ups... zdaj vidim, ti nič ne omenjaš otoka... sorči Irena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. feb 2009 20:04

Kako ne? V drugi vrstici pove, da bo otočna.

rimljanka - zasebno mnenje

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. feb 2009 23:16

to je pa res bad.. ko ti po bajti smrdi od hrane... ;) :( bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2009 9:31

Močna napa je dobra napa. Dokler je pa nimaš, in ti kuhinja smrdi po čebuli - neprijetne vonjave oglje (tisto za žar)zelo dobro lovi. Jaz imam nekaj oglja v plastičnem lončku v hladilniku (za vonjave v hladilniku), mamo (ima tudi šibko napo) sem pa navadila, da daje oglje v kuhinjo (v en okrasni keramični lonec) in kar pomaga. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. feb 2009 11:03

Najmočnejšo, ki jo dobiš! Preverjeno zelo malo smrdi po kuhanju, če je napa dobra! fresh

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

11. feb 2009 12:11

Tako kot pravijo vsi, močno in tiho. Naša je sicer močna, toda grozno glasna (čeprav so nam pri prodaji zagotavljali nasprotno) - tako brni, da te neredko mine, da bi jo sploh prižgal. Zato se o glasnosti natančno pozanimaj; preglasna napa je silno moteča. jedert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti