Ostanki(salame,sir,...)

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 10. feb 2009 8:05 | ogledi: 5.289 | odgovori: 7

Oj!

Meni se zdi,da sem tukaj na kulinariki enkrat zasledila recept za jed,v kateri se porabi salame,sir,....

Ali mi lahko pomagate

lepo prosim

lp in najlepša hvala v naprej

nejcanja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. feb 2009 8:14

To vse lahko porabiš recimo za razne omake za testenine (salame narežeš, dodaš zelenjavo, kakšno žlico smetane...sir povrhu naribaš), ali pa narediš v obliki narastka - zloženca in zapečeš v pečici). Enako lahko narediš z rižem, ki ga lahko ponudiš tudi v obliki hladne solate. Lahko narediš tudi jajčno omleto, nadevaš palačinke, tortilje, narediš razne namaze, pizzo, pizza kruhke oz, polžke...skratka idej je ogromno. Vem, da je bil en simpatičen recept v primeru izselitve iz stanovanja, a ga ne najdem... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

10. feb 2009 9:25

Mi vse narežemo na majhne koščke, dodamo kislo smetano, zmešamo. Vse skupaj nanesemo na toast ali kruh in spečemo v pečici. patty

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

10. feb 2009 19:18

vsakega nekaj - to je naslov jedi femica

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. feb 2009 20:47

za salamo nimam dobrega recepta, najbrž nimam nikoli ostankov ;) za ostanke sira pa je moja najljubša: 250 g ostankov sira (trde naribamo, mehke narežemo na koščke...) 3 žlice zmehčanega masla 2 žlici belega vina multipraktik in v nekaj minutah imamo čudovit sirov namaz, lahko jemo takoj ali pa iz hladilnika, dobro je kar nekaj dni... na popečenem kruhu je sanjsko. pa še naveličati se ga ne moremo, ker je okus odvisen od sirov, ki ostajajo... najboljši je po kakšni dobri sirovi plošči, vendar tudi iz ementalca in trapista ni slab... cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti