Rožičevo pecivo - ali lahko

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 9. feb 2009 13:09 | ogledi: 4.191 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

Eni čisto kratko vprašanjce - ali lahko zamrznem Rožičevo pecivi, ki je bilo narejeno po tem receptu:

4 jajca

1 skodelica sladkorja

1 skodelica moke

1 skodelica rožičeve moke

1 skodelica mleka

1/2 skodelice olja

1 pecilni prašek

4 olupljena in naribana jabolka

Iz rumenjakov in sladkorja (penasto zmešamo), moke, rožičeve moke, mleka, olja in pecilnega praška naredimo testo. Dodamo naribana jabolka in na koncu sneg beljakov, ki ga narahlo primešamo kar s kuhalnico. Pečemo na 200 stopinj cca. 30 minut.

In če ga lahko (mislim, da ga lahko) ali naj ga pred zamrzovanjem že narežem na željene kocke in kako ga potem odtalim ali ga preprosto vzamem en dan prej iz zamrzovalnika in pustim odtaliti pri sobni temperaturi ali ...?

Hvala vam za odgovore in lep (končno) SONČEN dan vam želim!

Emma07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. feb 2009 14:07

Užitno bo, oblike pa kocke definitivno ne bodo držale..... Vendelina jr.

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

9. feb 2009 14:36

Kaj pa če pustim nenarezano in narežem potem ko odtalim? Emma07

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

9. feb 2009 17:56

Pecivo v zamrzovalniku lepo zdrži in ni nobene razlike od svežega. Pecivo narejeno po enakem receptu sem že večkrat zamrznila. Če sem zamrznila večje kose, sem čokoladni preliv kar na zamrznjeno pecivo naredila šele takrat, ko sem ga vzela iz zamrzovalnika. Bolje pa je zamrzniti večje kose in jih kar napol odtajane razrezati na kocke. /pecivo je odtajano v nekaj minutah/ Za zamrzovanje narežem večje kose peciva 12 cm po višini , dolžina pa je širina pekača. Če pa zamrznem pecivo s čokoladno glazuro, potem pa se pri odtajevanju rahlo orosi, in ga rahlo popivnam s papirnato brisačko ali belo servieto. larisa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti