Darilo za novopeceno mamico

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

tema odprta - 9. feb 2009 11:35 | ogledi: 7.360 | odgovori: 23

lep pozdrav razmisljam kaj podariti mamici ko povije svojo prvo strucko ,moja sestricna namrec pravkar lezi v porodni sobi v Mariboru zato prosim za kaksno idejo

nikmia

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

9. feb 2009 11:52

Najbolj sem se razveselila kakšne (bolj nobel) kreme za učvrstitev ;-) veverica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. feb 2009 11:57

http://www.lilbabycakes.com/ Tle poglej, kej takega v tem stilu. No za kremico bo še čas, zdej je navsti dojenje, pa skrb za malo štruco. Ne vem no, vsak po svoje razmišlja. Vem, da sem jaz takoj po porodu bla najbolj vesela kaj za dojenčka. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. feb 2009 11:58

Če gre za sestrično, jo lahko mirno vprašaš, kakšne želje ima.

Drugače pa sem bila jaz najbolj vesela kakšnih bonov. Raje kot pa ducat malih pajackov, ki smo jih takoj prerasli.Tudi plenice so prav prišle (vedno za darila vzamem malo večje).

Z mojim bratrancem sva se dogovorila, da si želijo Prvi album (knjigica v katero se lepi slikice in vpisuje podatke).

 

 

MM

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

9. feb 2009 12:04

Kaj podariti tvoji sestrični, jaz ne bi vedela, ker je ne poznam, Ji pa želim lahek porod in veliko veselja z novim družinskim članom!

Oglašam se pa zato, ker me zanima, zakaj pišeš, da bo povila štručko? Saj bo vendar rodila otroka, ne pa štruce in tudi bi rekla, da je še tako mlada, da se niti ne spomni, od kod je prišla"ta štručka", ki je enaka izrazu dojenček oz. otrok. No, jaz sem stara toliko, da so me še povijali kot štruco, mojega 4 leta mlajšega brata pa več ne.

Svoji sestrični bi pa ob takšnem dogodku podarila kakšen bon za masažo, nego obraza... ,ker je tip človeka, ki bi bil tega vesel. 

Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. feb 2009 12:18

Predvidevam, da ima tvoja sestrična neko ožje pleme, ki je verjetno ŽE kupilo: - prvi album za dojenčka - pa malo morje opreme za dojenčka (tako, da bebica ne bo mogla vsega obleči, ker bo že prej prerasla) - pa upam, da je imel kdo iz plemena toliko soli, da je prinesel kako kremo za prsi in tiste "zaščitne pokrovčke" za bradavice.... - pa upam, da je partnerju potegnilo in je kupil kakšen lep nakit (večkaratne zadeve, da se razumemo) - pa zna biti, da je prišla kaka bejba iz plemena, ki je petdeset minut govorila o tem, kako je ona rojevala (pod dva dni muk se sploh ne šteje), dasiravno je ni za to nihče zaprosil - in od tiste ženske otroci so vsaj že v srednji šoli, ona pa še kar rojeva....(take sitnobe so v vsakem plemenu) - pa najbrž ji vsi blazno pametno govorijo, kako je treba zdaj z otrokom in je ves fokus na bebici, njo pa se obravnava kot posodo, ki je zdaj, ko je rodila, svojo funkcijo že skoraj oddelala. In zato potrebuje nekoga, ki jo spomni, da je bila celovita oseba tudi pred nosečnostjo in porodom in da naj ima prvenstveno rada sebe, ker je brez tega blazno težko do nemogoče prenesti veselje na otroka in ostale. In zato se takim damam že v porodnišnico prinese krema za zategovanje kože (z veverico igrava v istem klubu pri tem vprašanju), ker je to nekaj, ki je namenjeno izključno njim. Preverjeno šestkrat v zadnjih dveh letih, uspeh maksimalen. Pa kak darilni bon iz baby centra, ki traja kakih šest mesecev (ker po prvih treh mesecih pleme ne nosi več daril in potem je treba začeti nakupovati). Vendelina jr.

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

9. feb 2009 12:21

Sama najraje podarim, Nivea Baby nahrbtnik, se mi zdi da je praktičen od prvega dneva . Alja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. feb 2009 12:31

V porodnišnico, če že greš, prinesi kako malenkost (copatke, kako kremico, kaj takega), kaj večjega pa prihrani za takrat, ko boš prišla k njej domov na obisk.

Atina

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. feb 2009 12:39

Čao, sprašuješ za darilo za mamico, ne za dojenčka, kajne? No, jaz mamici ponavadi podarim kako rožico, negovalno kozmetiko ali kaj takšnega. Ampak šele potem, ko pride domov, ne letim z rožo v prodnišnico. Za dojenčka pa .... uf, tu se pa ne morem ubranit. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

9. feb 2009 13:02

Ja se kar strinjam tudi moje mnenje je taksno da se v porodnisnico prinese kaksna malenkost,domov pa potem kaj vecjega. Pa tudi v celoti se strinjam kar je napisala Vendelina jr. in tak je tudi moj namen da pokazem sestricni da je ona se kako pomembna M oram pa povedati Ognjicu daje sestricna stara 31 in da pri nas pac besedo strucka vedno uporabljamo ko se rodi kaksen otrok pac ljubkovalno in res ne vem kaj je v tem tako slabega . nikmia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. feb 2009 13:06

nikmia je napisal/a:
M oram pa povedati Ognjicu daje sestricna stara 31 in da pri nas pac besedo strucka vedno uporabljamo ko se rodi kaksen otrok pac ljubkovalno in res ne vem kaj je v tem tako slabega .nikmia

Hja, to so tiste stare, ja. Tukaj pa rečejo, če katera zanosi, da 'so naročili'. Jaz enkrat taščo debelo gledam, 'pa kaj so naročili?' Meni je tole bolj bedasto od štručke.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti