Restavracija v ljubljani z dobro ribjo ponudbo

bozic  

član od: 25.11.2008

sporočila: 18

tema odprta - 7. feb 2009 23:13 | ogledi: 31.978 | odgovori: 23

Zanima me kje v Ljubljani je kakšna dobra restavracija z ribjo ponudbo, vendar ne preveč draga?

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

8. feb 2009 11:21

V Domžalah je Bistro Minuta; ni ravno restavracija, imajo pa zelo dobre ribe po solidnih cenah. Vanilija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. feb 2009 11:34

Je bolj slaba ponudba. Ker so ljubljanski jedci, kljub velikemu številu samooklicanih gurmanov, ki se v Asu bašejo s precenjenimi testeninami, še vedno najbolj mahnjeni na pizze, dunajce in pohan sir. Še najboljši ponudnik v tej smeri je Krpan, kjer se velja pozanimati za dneve, ko imajo posebne menije (s kakšno dalmatinsko klapo začinjene). Takrat se da 5 do 6 hodov za zmerni denar zmazati, pa tudi drugače niso preveč zasoljene cene. Pač, ribam primerno. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. feb 2009 11:49

Pa na Operno klet sem pozabila, pri čemer upam, da človek ne smrdi več po hrani, ko pride na plano. Nisem pa že zelo dolgo bila tam. fresh

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. feb 2009 11:56

Tudi jaz dam glas za Bistro Minuta: dobra ponudba za ugodno ceno.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. feb 2009 11:58

In v kakšnem stilu deluje ta Minuta? Kakšna je ponudba? Je to približno tako kot če bi šel na ribice na tržnici? fresh

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

8. feb 2009 13:22

Meni se še vedno zdi Operna klet zakon!!! Imajo super ribe, lignji na vse načine so pa fantastični in zmeraj sveži. Pa njihova tatarska omaka...mljask! Je pa res, da ni kaj posebno nobel gostilna, pač gostilnica, v redu postrežba... Meni je bolj všeč poleti, ko imajo letni vrt. Ti pa že to pove, da je v redu hrana, ker hodijo tja mnogi politiki (blizu je parlament). Smo še kar redni gostje (vsaj 2xletno), pa sem videla že Pečeta, Janšo, Partljiča... Če greste tja v času kosila, je pametno rezervirati, aja, pa cene so tudi še kar normalne, nič posebnega za lignje in ribe (ceneje kot v kaki fensi-špensi gostilni, pa dražje od tržnice). Porcije so v redu, naši moški veliko pojejo, pa se tam vedno najedo. Lp anajana Sporočilo je spremenil(a) anajana dne 08. feb 2009 13:26:35

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. feb 2009 13:48

Ne, Minutka je bil včasih nekakšen "fast food" lokalček. Že kar nekaj let je tega, še v času, ko za MacDonalds še nismo vedeli, ko so tam prodajali (bojda) odlične in ogromne hamburgerje. Potem je postal navaden "bistro", zdaj je pa tudi že nekaj let, kar je lokal prešel v roke ljubiteljev morske hrane. "Vrtni del" (ker to je na križišču) so zaprli z lesenimi in steklenimi deli, notri pa namestili kaj nekaj miz in klopi iz masivnega lesa. Ni fancy, je pa čisto luštno in domače. Imajo pa vse: od sardelic, osličkov, tune, morskega psa, brancina, orade, lignjev, školjk, škampov ... Le fino se je naročiti, če mislite jesti kake ribe iz pečice in podobno, ker največkrat ima na meniju le tisto, kar se dejansko dobi v ribarnici. Rada grem tja, res je tudi, da šlampov na žaru ne jem nikjer več, ker so mi vsi ostali ponudniki postali bljak Sasenka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. feb 2009 15:21

Ocvrti lignji in sardelice so daleč najboljši pod tržnico. Hitro, nič nobel, a vedno sveži in zelo okusni, še olje ni preveč prežgano.

Drugače pa Operna klet za kakega paniranega osliča - dobro in okusno, čeprav ni neka vrhunska kulinarika.

Sicer pa so fensi ljubitelji rib hodili h Krpanu ali svoje čase k Vrbincu, nekje v Trnovem ali tam nekje...

 

Nasja

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

8. feb 2009 15:41

Restavracija JB na Miklošičevi, kjer se (poleg druge ponudbe) dobi odlične ribe. Slaba stran: zasoljene cene. jedert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti