Golaž

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

tema odprta - 27. mar 2003 9:52 | ogledi: 5.558 | odgovori: 14

Za zabavo sem si zamislila golaž v kruhovih skledicah. Rada bi pa dobila kakšen res odličen recept za golaž. Saj ga tudi sama večkrat delam, pa se mi zdi, da ni ravno špica.

Zahvaljujem se vam za odgovore!

prekmurc  

član od: 16.3.2003

sporočila: 34

27. mar 2003 23:18

Katica! Prvič sem jedel golaž v kruhovih skodelicah na Celjskem gradu (viteške igre). Ideja je fantastična. Z veseljem vam pošiljam eno svojo recepturo : (1) 1 kg govejega mesa (obrobni deli pljučne pečenke, bočnik, srce, jetra) 1 žlica svinjske masti 2 srednje veliki čebuli 1 žlica sladke mlete paprike sol poper (2) Meso narežemo na kocke cca 3 cm. Čebulo drobno sesekljamo. (3) Na segreti maščobi popražimo čebulo do zlato rumene barve. Primešamo papriko, da zadiši (pozor, če se praži predolgo, lahko zagreni). (4) Primešamo meso, premešamo in dušimo 10 minut. Solimo in popramo. (V tej fazi, po želji, lahko dodate 1 lovorjev list, ščepec majarona in kumine). Pokrito dušimo 1 uro. Golaž mora biti primerno gost (za kruhove skodele predlagam, za nianso redkejšega). Med kuhanjem dolijemo nekaj vode. * * * Žal se pri nas v Prekmurju kruhove skodele ne dobijo. Na zdnjem tekmovanju v kuhanju bograča mi jih je prinesel prijatelj iz Celja. * * * Katica, malo čarajte. Uspelo vam bo. Želim dober tek. Ivo Bošnjaković

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

28. mar 2003 8:43

Ivo, ali sta 2 čebuli / 1kg mesa dovolj? Vedno sem mislila, da mora biti za dober golaž ravno toliko čebule kot mesa. lp Lili

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

28. mar 2003 9:12

Tudi jaz sem že slišala, da mora biti za dober golaž veliko čebule. Jaz dam na malo več kot 1/2 kg mesa kar 3-4 čebule. Kaj pa mast? Lahko uporabim kar olje? KATJA PRUNK

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

28. mar 2003 9:39

Pravkar mi je sodelavka rekla, da pride z mastjo boljši golaž, kot z oljem. Samo, da masti skoraj ne uporabljamo več pri kuhanju. KATJA PRUNK

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

30. mar 2003 7:38

Kuharce in kuharčki ,kako pa naredite kruhove skodelice ? LP Marta

prekmurc  

član od: 16.3.2003

sporočila: 34

30. mar 2003 14:04

Mast je ta boljša (dajte samo eno žlico). Lila! Dovolj čebule. Namreč, madžari poznajo tri vrste jedi, ki temeljijo na čebuli in sveže mletileti papriki(perkelt, tokanji, golaž). Pravilo (Katica) količina čebule = količini mesa, velja za bograč. Poglejte si knjigo Madžarska kuhinja (stara izdaja, najbrž jo dobite v knjižnici (sicer jo imam v osebni knjižnici). Če vas kaj posebej zanima, pišite. Ivo Bošnjaković

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

31. mar 2003 12:27

Draga Prekmurka, jaz bom kruhove skodelice kar kupila. Izgledajo pa kot nekakšne skledice iz kruha s pokrovom. Zamišljeno je tako, da jih poješ skupaj z vsebino: golaž, gobova juha, jota, ... Izgleda zanimivo. KATJA PRUNK

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. apr 2003 6:37

KATICA ,kje jih boš kupila ? Kdo jih peče ? Prijazen dan vsem skupaj ! Marta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. apr 2003 8:36

Jaz bi tudi kruhove skodelice. Glede na to, da se bližajo rojstnodnevne fešte, pa kotliček za divjačinski golaž je tudi že naročen, s kuharjem vred. Če ima kdo recept, drugače pa lokacijo nabave. LP Loni

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

1. apr 2003 9:23

Kruhove skodelice bom kupila v pekarnici Pan boutique v Lokvi pri Sežani, delajo jih pa tudi v drugih pekarnah v Sežani. Gotovo jih prodajajo tudi drugje v Sloveniji, samo vprašati je treba. Verjetno tudi Ivo od zgoraj ve za kakšno tako pekarno. Ve mogoče še kdo kakšen dober recept za goveji golaž? Tako da jih sprobam in potem naredim najboljšega. Sporočilo je spremenil(a) katica dne 01. apr 2003 09:25:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti