Ocvrimo krofe za pusta

tema je zaklenjena

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 6. feb 2009 16:07 | ogledi: 2.619 | odgovori: 6

Spet je pustni čas in seveda čas za razno cvrtje pa bi rada enostaven in dober recept za krofe za take da bodo imeli obroček meni to ne uspe čeprav si zelo prizadevam.

mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

6. feb 2009 16:20

Hvala za link res si mi veliko pomagala,mogoče ima katera le še boljši recept čeprav je tisti od naših babic najboljši. mark5

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2009 17:02

Menda so na kulinariki najboljši krofi tisti, ki so tam na linku. Ima ogromno ocen in dobrih mnenj. Je pa v bazi ogromno receptov, lahko greš malo pregledat - imajo mnenja, pa se lahko odločiš. matilda

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. feb 2009 17:30

Jaz tudi nisem ekspert za krofe, lahko pa ti povem, kako meni uspejo. Testo zamesi kruhomat, v njem tudi prvič vzhaja. Delam jih tako, da na deski vrtim kroglice ... se čudno sliši, pa upam, da razumeš, kaj hočem povedat. Potem vzhajajo še enkrat, pokriti s prtom. Pečem pa jih v olju, ki je za moje pojme čisto prehladno, da bi se dejansko kaj speklo - pa se in to prav lepo. Krofe polagam v olje "na glavo", stran, ki je bila prej gor, je v olju dol. In do obračanja je posoda pokrita, po obračanju pa odkrita. In to je to. Uspejo solidno, imajo lep venček, po okusu pa so mi boljši od kakršnihkoli iz trgovine. Aja, recept. Ta, ki je na kulinariki najbolj hvaljen, je dejansko dober! sara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. feb 2009 19:11

No, koliko tem o krofih je odprtih, ne vem, jih je pa veliko. Pa še kup receptov. Bo, upam, zadoščalo.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti