Ješprenjčkova rižota z radičem in pršutom

karmenčita  

član od: 5.2.2009

sporočila: 3

tema odprta - 5. feb 2009 20:30 | ogledi: 8.797 | odgovori: 4

Zanima me recept za ješprenjčkovo rižoto z radičem in pršutom (ali panceto).

karmenčita

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. feb 2009 20:33

Vzameš običajen recept za rižoto, kjer riž zamenjaš z ješprenjem, nič kompliciranja... S kakšnim radičem pa? A treviškim?

Loni Makaroni

karmenčita  

član od: 5.2.2009

sporočila: 3

6. feb 2009 12:24

Ne vem s kakšnim radičem, mislim samo, da je rdeč. To jed sem jedla v gostišču Lipa v termah Olimje. karmenčita

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. feb 2009 12:37

Samo toliko - ješprenjček se kuha nekaj dlje kot riž. Skuhaj ga nekaj vnaprej, porem pa naredi enako kot z rižem. mamaF - Mojca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. feb 2009 13:27

Tako je, ja, za rižoto je naprimernejši treviški radič. Ješrenj skuhaj, lahko na 3/4 ali pa kar do konca. Čebulo praži, da postekleni in se zmehča. Dodaj narezan pršut in malo popeci. Dodaj radič. Na koncu še česen. Dodaj ješprenj. Če je skuhan do konca, samo dobro premešaj in začini in pazi, ker je pršut slan. Drugače pa pokuhaj do konca. Lahko tudi zaliješ z rdečim vinom. Meni je zelo dobro, če nekaj radiča še posebej popečem na zelo malo olja in ga potem potresem še povrhu. In seveda ne pozabi na KVALITETEN parmezan, ker če pa kaj lahko uniči jed, je pa to tisti ribani parmezan in vrečke, ki smrdi kot ostanek trde kože s podplatov. fresh P.S. Pa lahko dodaš še malenkost sladke smetane. Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 06. feb 2009 13:28:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti